leven nu aardig op de rails El Hamdaoui ontbreekt bij koploper WÊÊÈm BIJ ONZE BANK ZIT U GOED z Clinge in oefenduel te sterk voor Steen Jan Boskamp stopt na dit seizoen als trainer Belgische voetbalbond kiest voor splitsing Schumacher neemt juridische stappen AZ reist gehavend af naar hoge noorden voor duel met FC Groningen. PZC Vrijdag 28 november 2008 45 die in New York woont. En komen de zomer wil hij graag voor het eerst terug naar Guinee. Tot die tijd richt Abou zich op zijn werk, school en Terneuzense Boys. Dat hij nu bij temperaturen rond het vriespunt moet voetballen, deert hem niet. „Ik ben hier nu acht jaar en raak er steeds beter aan ge wend. Ik vind het ook echt niet erg. Het hoort bij mijn nieuwe le ven." Hij wijst en zegt dat we linksaf moeten. „Hier woon ik." Abou stapt uit en pakt zijn tas van de achterbank. „Dank u wel", klinkt het oprecht. Hij verdwijnt vervol gens in de donkere steeg achter zijn huis, op weg naar een toe komst met perspectief SINT JANSTEEN - In een vriend schappelijk duel wonnen de voet ballers van Clinge met 3-1 van Steen. Vooral op basis van een ster ke tweede helft dwong de zondag vierdeklasser deze zege af. Sander van Remortele zette de thuisploeg in de eerste helft nog wel op voorsprong en die stand bleef tot aan de rust staan. Daarna nam Clinge het heft in handen en scoorde drie keer. Kevin van Hoije, lurgen Ras t;n opnieuw Van Hoije bepaalden de eindstand op 1-3. BRUSSEL - Jan Boskamp stopt na dit seizoen als trainer. Dat zegt de Nederlander in een interview met de Belgische krant Het Nieuws blad. Boskamp is trainer van de eersteklasser FCV Dender, waar oud-Hoekenees David Destorme speelt, en heeft een contract tot 2010, maar de 60-jarige Rotterdam mer zal dat niet uitdienen. Reden voor zijn afscheid is een kapotte knie. „Ik kan geen halfuur meer rechtstaan op een trainingsveld", zegt Boskamp. BRUSSEL - De Belgische voetbal bond KBVB heeft gisteren met een meerderheid van stemmen de oprichting van een Vlaamse Voet balliga goedgekeurd. Met de split sing van de KBVB in een Vlaamse en Franstalige vleugel willen de clubs meer overheidsgeld binnen halen. De splitsing geldt voorals nog niet voor de twee hoogste klas sen. Het besluit is omstreden. Kampioen Standard Luik kondig de al aan bij een splitsing uit te wil len wijken naar Frankrijk. BERLIJN - De op doping betrapte Duitse wielrenner Stefan Schuma cher stapt naar de rechter. Dat meldt hij op zijn website. Schuma cher beschuldigt het Franse antido- pingbureau AFLD van laster. Vol gens Schumacher lekt de AFLD, die hem tijdens de Ronde van Frankrijk betrapte op het gebruik van cera, naar de pers en zijn de geuite beschuldigingen 'onverant woord'. Bovendien zouden er vor mfouten zijn gemaakt en plaatst hij twijfels bij de testresultaten. ALKMAAR - AZ kan vanavond in de competitiewedstrijd tegen Gro ningen niet beschikken over Mou- nir el Hamdaoui. De topscorer van de koploper in de eredivisie heeft knieklachten. Het is aannemelijk dat Brett Holman nu met Ari het Alkmaarse spitsenkoppel gaat vor men in de topper tegen de num mer vier. El Hamdaoui wordt min of meer uit voorzorg aan de kant gehou den. „Want er is de laatste tijd al tijd wat", zegt trainer Louis van Gaal. „Nu heeft hij weer iets aan zijn knie. Dezelfde waaraan hij des tijds is geopereerd maar daar heeft het nu niets mee te maken. En eer der was het een voetkneuzing of een onwennige spier in zijn nek. Daarom hebben we hem nu op rust gezet." Maar ook zonder zijn makkelijk scorende spits reist AZ met ambi ties af naar het hoge noorden. Om dat de selectie vol zelfvertrouwen tot dusverre steeds heeft bewezen tegenvallers makkelijk op te van gen. „Maar het houdt een keer op", beseft Van Gaal die ook Mila- no Koenders, Gijs Luirink, Kew Ja- liens, Moussa Dembélé en Jere- main Lens moet missen. De laatste is deze week geopereerd aan een middenvoetsbeentje. Daar staat te genover dat Graziano Pellè weer in zetbaar is. De statistieken wijzen overigens uit dat optimisme niet terecht is. Want AZ noch Van Gaal bewaart echt prettige herinneringen aan wedstrijden in Groningen. „Als trainer van AZ is mijn beste rende ment een gelijkspel. Ook met Ajax had ik het er altijd moeilijk. Ze hebben dit seizoen thuis nog niet verloren en in Euroborg slechts één tegentreffer moeten incasse ren tegen 19 gescoorde doelpun ten. Ik ben wel benieuwd hoe ze nu het ontbreken van Marcus Berg gaan opvangen." De spits kreeg af gelopen weekeinde vlak voor tijd rood bij Willem II en is geschorst. „Wij hebben ons strijdplan klaar. En onderweg kunnen we nog va riëren, ook met de invulling." Molendijk 17, Hoek 0115 - 441235 Abubakar Kourouman heeft geen moeite met het koude weer: „Ik ben hier nu acht jaar en raak er steeds beter aan gewend. foto Peter Nicolai Tapijt Meubelen Stofferen Gordijnen Vitrage VOUWGQRDUNEN Zonwering Vinyl Linoleum Laminaat Houten Vloeren Lattenbodems Matrassen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57