PZC Gratis taxi voor ouderen Terneuzen UW KIND OOK OP DE FOTO? Staking bij Sas Glas afgewend 25 Inbraak in benzinestation ZEEUWS-VLAANDEREN 31 37 Terneuzen schaft ook inkomenstoets voor het WMO-vervoer af. Bedrijfsleiding haalt voorstel vlakglas-cao van tafel. Hengstdijk voor elfde jaar een weekeinde kunsthoofdstad van Zeeuws-Vlaanderen ZMF wil dat boeren en vissers hun borden opruimen Zeeuwse werkgevers wensen hoger ambitieniveau Vrijdag 28 november 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Alle ouderen met een medische indicatie in de gemeente Terneuzen mogen volgend jaar gra tis gebruik maken van het taxiver voer. Om de kosten goed in beeld te krij gen begint de gemeente per 1 ja nuari met gratis taxivervoer voor 75-plussers. Wethouder Co van Schaik verwacht echter dat de door Conny van Cremberghe SAS VAN CENT - De bedrijfsleiding van Sas Glas - onderdeel van de Franse groep Saint Gobain - heeft een dreigende staking op het nip pertje voorkomen. Donderdag bereikten bonden en de Sasse directie overeenstemming over een nieuwe eenjarige cao. Het voorstel van Sas Glas om de eigen cao te vervangen door de vlak glas-cao, die voor de 150 medewer kers van de fabriek een inkomens verslechtering zou inhouden, ver dween van tafel. De Sas Glas-medewerkers kunnen nu rekenen op drie procent loons verhoging met terugwerkende kracht vanaf 1 juli en een eenmali ge toeslag van 250 euro. Onder druk van een mogelijke estafet testaking kwam daar gisteren nog gratis koffie bij. FNV-bestuurder Piet Jansen: „Gratis koffie mag lachwekkend lijken, maar je spreekt op jaarbasis wel over zon honderd euro." Jansen was overi gens redelijk tevreden over het on derhandelingsresultaat. Net als het leeuwendeel der leden. De cao loopt tot april volgend jaar. maatregel al na een paar maanden kan worden doorgevoerd voor alle 65-plussers met een medische indi catie, ongeacht hun inkomen. Ze mogen dan jaarlijks maximaal 900 zones reizen. „Ons doel is om het WMO-ver- voerssysteem toegankelijk te ma ken voor een grote groep mensen. Dat hebben we hiermee bereikt", zegt Van Schaik. Een regeling voor heel Zeeuws-Vlaanderen zit er nog niet in. De gemeenten Hulst en Sluis doen om financiële redenen niet mee, maar blijven wel het Ter- neuzense initiatief volgen. „Dus misschien dat die nog wel op een later tijdstip instappen." Op dit moment worden mensen die taxivervoer vragen eerst op hun inkomen getoetst. Als ze meer dan anderhalf keer het mini- mum-inkomen hebben vallen ze uit de boot. Wie wel in aanmer king komt wordt vervolgens ge keurd en bij een indicatie krijgt Alle 65-plussers met een medi- sche indicatie in Terneuzen mo gen volgend jaar gratis gebruik maken van taxivervoer. De inko menstoets wordt geschrapt. men een pasje. Vervolgens moet men aangeven hoeveel zones men denkt te rijden. De gemeente be taalt dat bedrag uit en dat moeten de ouderen later weer aan de taxi chauffeurs betalen in de vorm van 50 eurocent per zone. „Het is alleen maar geld rondpom pen en bovendien veel bureaucrati sche rompslomp", zegt Van Schaik. De inkomenstoets wordt geschrapt. „Nogal wat ouderen zit ten net boven de grens en dan be taal je 3,60 euro per zone. We mer ken dat die mensen teveel achter de geraniums blijven zitten." De vergoeding voor mensen met een medische indicatie met een ei gen auto blijft gehandhaafd op 900 euro per jaar. Het persoonsge bonden budget van 650 euro voor 65-plussers die niet met een taxi willen krijgen, blijft 650 euro. Daarvoor moeten ze zelf voorzien in vervoer. Omdat ze' meer omzet krijgen, zijn de taxibedrijven bereid gevon den de tariefsverhoging van vijf procent niet of gedeeltelijk door te voeren voor Terneuzen „Die doen dus ook een duit in het zakje, an ders zou het ons niet lukken." HENGSTDIJK - Met een Catharinakerk vol bobo's en Hengstdijkenaren werd gisteravond het elfde Internationaal Kunstweekend van Hengstdijk geo pend. Onder hen Jozef Dauwe, gedeputeerde van cultuur van de provincie Oost-Vlaanderen en Frank van Driessche, cultuurwethouder van Hulst. Het trio Adagio Ma Non Troppo uit Hulst en dichter Ingo de Moor zorgden voor de luchti ge noot. Het kunstweekend wordt nog tot en met zondag gehouden van 10 tot 17 uur in de Ca tharinakerk, dit jaar in samenwerking met kunst kring Altamira uit Kemzeke. foto Peter Nicolai OOSTBURG - Bij een inbraak in de winkel van een benzinestation aan de Bredestraat in Oostburg in de nacht van woensdag op donder dag is een hoeveelheid sigaretten ontvreemd. De politie was kort na het alarm ter plaatse, zag een don kerkleurige auto (Rover 200 met Belgisch kenteken) wegrijden rich ting Draaibrug en zette de achter volging in. Bij de grens nam de Bel gische politie de achtervolging over. Die verloor de vluchtwagen uiteindelijk uit het zicht. Kerstshoppen in Londen incl. vlucht en verblijf in 4-sterren hotel in hartje stad! www.kras.nl/23417 waarom zou je verder zoeken intratuin Kom 28 nov naar Intratuin en laat uw kind fotograferen in een prachtige winterse opstelling Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5,tel.: 0118-551623

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49