Zeeland Weinig animo voor biodiesel Protest gemeente tegen besluit over rechtbank Forse straffen geëist voor roofoverval Akkoord Allévo bonden blijft uit Botsing bij Nieuwerkerk CZAV gestopt met aanbieden brandstof in Wissenkerke. Fietsen uit de gracht Overvallers Vlissingse tuinder verschijnen voor de rechter. Middelburgse raad richt zich tot minister van Justitie. S PZC Vrijdag 28 november 2008 I 29 door Luc Oggel WISSENKERKE - Landbouwcorpora tie CZAV is voorlopig gestopt met het aanbieden van biodiesel bij het onbemande tankstation op be drijventerrein Cruijckelcreke langs de N255 in Wissenkerke. De brand stof wordt amper afgenomen. De vorig jaar augustus geopende Agri sneltank in Wissenkerke was de eerste bezinepomp in Zeeland 1 waar biodiesel verkrijgbaar was. WEEKEND Zaterdag 29 en zondag 30 november 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Custaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak). Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Crevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111. „Het loopt gewoon niet", zegt Rob Augustijn, hoofd afdeling brand stoffen bij de CZAV. „Als er vier, vijf auto's in de week biodiesel tankten, was het veel." Augustijn vindt het jammer dat er weinig belangstelling is. „Het was ook een beetje idealistisch. Wij hadden niet het idee er een hoop geld mee te verdienen, maar meer om kennis te vergaren op het ge bied van biobrandstoffen en om een bijdrage te leveren aan een schoner milieu." Een moderne dieselauto kan pro bleemloos worden volgegooid met biodiesel, een mengsel van diesel en veresterde (vrij van glycerine), pure plantaardige olie. Dat een li ter gewone diesel nu een stuk goedkoper is dan de biovariant, is volgens Augustijn een reden dat automobilisten de biodiesel links laten liggen. Er moet daarom vol gens hem een 'omslag' komen, die ook moet worden gedragen door de overheid door onder meer een accijnsverlaging. „Als dat gebeurt N* Landbouwcorporatie CZAV is vanwege de geringe afname ge stopt met het aanbieden van bio diesel bij de Agri sneltank langs de N255 bij Wissenkerke. willen we het wel weer probe ren." Ook tankstation De Meeuw aan de A58 bij Rilland had enige tijd biodiesel in het assortiment, maar is daar eveneens mee gestopt, laat eigenaar Willem Meeuwsen we ten. Echter om een andere reden dan de CZAV. „Op zich werd het best wel getankt, maar het is ge woon nog lang niet perfect. Om dat het een mengsel is, ontstaat er algengroei in je benzinetank als daar ook maar een beetje water in komt, bijvoorbeeld regendruppels. Er zitten nog te veel nadelen aan." V.0.F. VAN B E VEREN- MÓRKS Havjsnplein 3 430 I JD ZrKRIK'/kr TELEFOON Ol11-415951 WW'VV.DEIJRLOOZIERIKZEE.NL ZIERIKZEE - Menig 'mysterie van de verdwenen fiets' wordt komende dagen opgelost. Een bedrijf is gisteren begonnen met het verwijderen van grof vuil uit de stadsgrachten van Zierikzee. Het werk is ter voorbereiding van het baggeren dat maandag begint. Met het dieper maken van de grach ten wordt algengroei voorkomen. Door die algen moest een zwanenfamilie afgelopen zomer verhuizen. Pa en ma zijn inmiddels terug op hun oude stekje bij de Noordhavenpoort. De zes jonge zwaantjes zijn voor zichzelf begonnnen. foto Marijke Folkertsma GOES - Overleg tussen zorginstel ling Allévo in Goes en vakbonden over het boventallig verklaren van 22 medewerkers van Allévo en het aan Allévo verbonden facilitair be drijf Allité heeft gisteren helemaal niks opgeleverd. De Allévo-directie was niet bereid de in gang gezette reorganisatie te stoppen om met de vakbonden te praten over een sociaal plan, aldus vakbondsbestuurder Sengül Sözen van AbvaKabo en Jacob Riepe van CNV Publieke Zaak. „Zorgorganisa ties hebben het zwaar", toonde zij na afloop enig begrip, „maar een bedrijf moet een reorganisatie wel kunnen onderbouwen en tot een sociaal plan willen komen." NIEUWERKERK - Drie auto's raakten gisterochtend beschadigd bij een kop-staartbotsing voor de verkeers lichten op de N59 bij Nieuwer kerk. Rond kwart voor acht reed een 23-jarige vrouw uit Zierikzee ach terop een stilstaande auto. Die botste daardoor weer tegen de au to daarvoor en die tegen een vrachtauto daar weer voor. Alledrie de personenauto's moes ten worden weggesleept. De vrachtauto had geen zichtbare schade. door Emile Calon MIDDELBURG - Celstraffen van 40 en 38 maanden waarvan 6 voor waardelijk. Met die eisen werden gisteren twee jongemannen uit Bergen op Zoom en Krabbendijke geconfronteerd. Op 10 juli van dit jaar voerden ze met een derde kompaan uit Halste ren een gewapende overval uit op een Vlissingse tuinder. De man zat die avond naar de tv te kijken toen twee mannen aanklopten. Na het openen van de deur bonden ze hem direct vast, sleepten hem naar boven, maakten zijn kluis open en verdwenen met geld, een gsm en andere apparatuur. F.nige tijd later merkte de politie dat de simkaart uit die gsm weer werd gebruikt waarna het lukte de daders op te sporen. Donderdag stonden ze, net als een 31-jarige vrouw uit Roosendaal, terecht. Die vrouw had begin dit jaar een korte relatie met de tuinder en zou daar na de Bergenaar verteld hebben over de kluis. Zelf ontkende ze. De Bergenaar was volgens officier van justitie G. van Hofstede de re gisseur. Hij was de bedenker, lever de een pistool maar maakte zijn handen niet daadwerkelijk vuil. Hij reed de andere twee naar Vlis- singen en wachtte in zijn auto tot het duo terugkwam met de buit. Zelf zei de man (22) dat hij niet de leider was. De officier wilde giste ren nog geen eis formuleren tegen de derde overvaller, de Halster- naar. Tegen de vrouw eiste hij zes maanden celstraf Uitspraak 10 december. door Theo Giele MIDDELBURG - De politieke par tijen in de Middelburgse gemeente raad protesteren tegen het moge lijk degraderen van de rechtbank in de stad tot een nevenvestiging van de Bredase rechtbank. In een raadsbreed gedragen motie wordt het college van burgemeester en wethouders opgeroepen dit pro test over te brengen aan onder an deren de minister van Justitie, de Tweede Kamer en de Raad voor de Rechtspraak. De raad vreest dat door van Mid delburg een filiaal te maken, hoog waardige werkgelegenheid uit Zee land en met name de provincie hoofdstad verdwijnt. „Nog belang rijker is dat de toegankelijkheid van de rechtspraak wordt aange tast. De afstand tussen de rechtelij ke macht en de burger wordt ver groot. Mensen zouden straks hon derd kilometer moeten reizen naar Breda", zegt CDA-fractievoor- zitter Jo Kodde, die het initiatief nam tot de motie. Minister van Justitie Ernst Hirsch Ballin (CDA) wil binnen drie jaar het aantal rechtbank-arrondisse menten terugbrengen van negen tien naar elf. Kodde heeft de zaak deze week aangekaard bij de twee leden van de CDA-fractie in de Tweede Kamer. „Ad Koppejan en Ciska Joldersma waren het roe rend met ons eens dat de recht bank niet uit Zeeland mag verdwij nen", aldus Kodde. Het relatieve kleine arrondissement Middelburg dreigt op te gaan in 'Breda'. In Mid delburg werken nu nog 170 men sen bij de rechtbank. Die lopen de kans dus te moeten verkassen naar Breda. Vorige week zei de Middel burgse rechtbankpresident Ludo van Dijke te vrezen dat de recht bank helemaal verdwijnt uit Zee land. Op termijn zou dat ook kun nen leiden tot sluiting van het Huis van Bewaring Torentijd in Middelburg. Het koste raadslid Kodde geen enkele moeite om de handtekeningen van de tien frac tievoorzitters onder de motie te krijgen. Ook burgemeester Koos Schouwenaar en Karla Peijs heb ben zich al uitgesproken tegen het verdwijnen van de zelfstandige ar rondissementsrechtbank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43