ARTEC Mister Universe moet 'droog' staan Topscorer El Hamdaoui moet rust nemen van AZ INTERIM BV Meulvliet verliest ook van FC RIF/New Style Clinic taekwondo in Koudekerke Rob van de Velde ziet nog één keer af voor belangrijke wedstrijd. Handballers leunen op sterke defensie Nederlands jacht is bezig aan inhaalrace AZ reist gehavend af naar hoge noorden voor duel met FC Groningen. 45 Vrijdag 28 november 2008 PZC B Technisch uitzend-/detacheringsbureau zoekt kandidaten in de: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden-/hogerkader Nu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal Vlissingen T (0118) 44 01 99 Filiaal Goes (algemeen) T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op Zoom T (0164) 23 0612 info@artec-interim.nl www.artec.interim.nl THOLEN - De zaalvoetballers van Meulvliet/Gerustverzekeren moes ten ook op de negende speeldag ge noegen nemen met een nederlaag, de zesde alweer van dit seizoen. In eigen huis ging de ploeg uit Tho- len tegen het hooggeklasseerde FC RIF/New Style met 2-5 onderuit. Nadat de bezoekers naar 0-3 wa ren weggelopen bepaalde Said Oumhamed 'de ruststand op 1-3. Hoewel Meulvliet in de tweede helft nadrukkelijk aandrong kwa men de bezoekers niet meer in ge vaar. Via 1-4 en 2-4 (opnieuw Said Oumhamed) werd het dus 2-5. In dezelfde klasse won Schoüwse Boys met 9-5 van Magica. KOUDEKERKE - De taekwondovere niging Koudekerke heeft morgen twee gasttrainers op bezoek. Amar Dihal, die in het bezit is van de zesde dan, en Halil Niamat (tweede dan) geven een clinic in sporthal Couburg. De clinic is vooral bedoeld voor de jeugd. Er worden demonstraties en trainin gen gegeven. Dihal en Niamat komen uit Den Haag en zijn leraren bij de Taek wondo Bond Nederland (TBN). Beiden zijn veelvoudig Nederlands stylkampioen. Dihal is kampioen bij de mannen en Niamat bij de vrouwen. De training/clinic begint om 10.00 uur. door David Duijnmayer KRABBENDIJKE - Hij is er bijna hele maal klaar voor. Alleen nog dat beetje vocht onder de huid weg werken, zodat hij tijdens de wed strijd goed 'scherp' en 'droog' staat: geen vocht en vet onder de huid, zodat de spieren goed zicht baar zijn. Stukadoor Rob van de Velde (46) uit Krabbendijke doet morgen in Hamburg voor het eerst in zijn leven mee aan de Mis ter Universe verkiezing. En dat terwijl hij in 2004 al eens gestopt was. In januari ging hij toch weer voor wedstrijden trai nen, en met succes. Met zijn resul taat op het NK, waar hij tweede werd, verdiende hij deelname aan de Mister Universe verkiezing. „De 'Brood wordt net zo'n verleiding als heroïne voor een junk' belangrijkste wedstrijd in het body building. Nog een treetje hoger dan het WK", zegt Van de Velde. „Dus daar wil ik nog wel een keer voor afzien. Maar het wordt'de eer ste én de laatste keer." Want afzien is het, in de aanloop naar een belangrijke wedstrijd. „Wedstrijdbodybuilding is de meest intensieve en moeilijkste sport die er bestaat", zegt Van de Velde stellig. „Elke sportman moet op zijn voeding letten, maar bij ons is dat echt extreem. Ik eet in de aanloop naar een wedstrijd bijna geen koolhydraten, alleen ei witten. Het is maanden geleden dat ik een boterham heb gegeten. Brood wordt dan net zo'n verlei ding als heroïne voor een junk." Door zijn dieet heeft Van de Velde voor de wedstrijd een vetpercenta ge van minder dan vier procent. Normaal ligt dat, bij een gezonde man, rond de zestien procent. „Topsport is ongezond", zegt Van de Velde. „Je weerstand neemt af als je vetpercentage zo laag is. Het is in die weken voor de wedstrijd Rob van de Velde doet morgen in Hamburg mee aan de Mister Universe verkiezing. „Het wordt de eerste én de laatste keer", zegt de inwoner van Krabbendijke. foto Dirk-Jan Cjeltema echt oppassen dat ik niet ziek word. Ik heb altijd veel moeite ge had met een eiwittendieet, omdat ik er tijdens mijn werk ook last van krijg. Door het gebrek aan koolhydraten mis ik energie en mijn concentratievermogen wordt 'Bij dopingcontroles is bij mij niks gevonden, dus dan is het goed, toch?' minder. Je moet goed weten waar je mee bezig bent qua voeding." Voeding, daar vallen anabolen niet onder. „Bodybuilding heeft nou eenmaal die naam", glimlacht Van de Velde. „Maar het gebeurt bij ons niet meer of minder dan bij andere sporten. Bij dopingcontro les is er bij mij niks gevonden, dus dan is het goed, toch?" De Mister Universe verkiezing in Hamburg is voor amateurs, maar dat zegt vol gens Van de Velde weinig over het niveau. „Amateurs zijn vaak beter dan profs. Als prof kun je maar een paar wedstrijden per jaar doen, omdat je alleen aan profwed strijden mee mag doen. Veel body builders blijven daarom amateur." Met een plek bij de eerste tien zou Van de Velde, in een veld van tweehonderd deelnemers, zeer ge lukkig zijn. „En daarna lekker eten", glundert hij. „Voor na de wedstrijd neem ik een halfje bruin en een pak schuddebuikjes.mee." Wat eet een bodybuilder? 05.00 uur. Half uur spinning. 06.00 uur. Brinta met water en proteïne. 09.00 uur. Rijstwa- fels, 80 gram kipfilet, banaan, proteïneshake. 12.00 uur. 250 gram kipfilet, 4 eieren (alleen eiwit), 300 gram groenten. 15.00 uur. Rijstwafels, 80 gram kipfilet, banaan, proteïneshake. 18.00 uur. 200 gram gegrilde aardappels, 200 gram kabel jauwfilet, 300 gram groente. 19.00 uur. 1,5 uur trainen, elke dag andere spiergroep. 21.00 uur. Tonijnomelet, 5 eieren (al leen eiwit) en 300 gram groen te. 23.00 uur. Proteïneshake. PANEVEZYS - De Nederlandse hand ballers hebben gisteren in de F.K-kwalificatiewedstrijd tegen Li touwen gelijkgespeeld. De eind stand in Panevezys was 19-19. Zon dag staan beide teams in Emmen opnieuw tegenover elkaar. De ploeg van bondscoach Harrie Weerman dankte de puntendeling vooral aan zijn ijzersterke defensie. In groep 7 is Nederland nu eerste met vijf punten uit drie duels. AMSTERDAM - Team Delta Lloyd is in de tweede etappe van de Volvo Ocean Race bezig aan een opmer kelijke inhaalrace. Het Neder lands-Ierse jacht is op weg naar Ko- chi in India opgerukt naar de vijf de plaats. De achterstand op de nummers drie en vier, Green Dra gon en Telefonica Blue, is nog on geveer 60 zeemijl. „Het is hard ge gaan. Veel harder dan gepland", zei mediaman Sander Pluijm. door Ruud Ramler ALKMAAR - AZ kan vanavond in de competitiewedstrijd tegen Gro ningen niet beschikken over Mou- nir el Hamdaoui. De topscorer van de koploper in de eredivisie heeft knieklachten. Het is aannemelijk dat Brett Holman nu met Ari het Alkmaarse spitsenkoppel gaat vor men in de topper tegen de num mer vier. El Hamdaoui wordt min of meer uit voorzorg aan de kant gehou den. „Want et is de laatste tijd al tijd wat", zegt trainer Louis van Gaal. „Nu heeft hij weer iets aan zijn knie. Dezelfde waaraan hij des tijds is geopereerd maar daar heeft het nu niets mee te maken. En eer der was het een voetkneuzing of een onwennige spier in zijn nek. Daarom hebben we hem nu op rust gezet." Maar ook zonder zijn makkelijk scorende spits reist AZ met ambi ties' af naar het hoge noorden. Om dat de selectie vol zelfvertrouwen tot dusverre steeds heeft bewezen tegenvallers makkelijk op te van gen. „Maar het houdt een keer op", beseft Van Gaal die ook Mila- no Koenders, Gijs Luirink, Kew Ja- liens, Moussa Dembélé en Jere- main Lens moet missen. De laatste is deze week geopereerd aan een Koploper AZ treedt vanavond zonder topscorer Mounir el Ham daoui aan tegen FC Groningen. De club reist niettemin met ambi ties af naar het hoge noorden. middenvoetsbeentje. Daar staat te genover dat Graziano Pellè weer in zetbaar is. De statistieken wijzen overigens uit dat optimisme niet terecht is. Want AZ noch Van "Gaal bewaart echt prettige herinneringen aan wedstrijden in Groningen. „Als trainer van AZ is mijn beste rende ment een gelijkspel. Ook met Ajax had ik het er altijd moeilijk. Ze hebben dit seizoen thuis nog niet verloren en in Euroborg slechts één tegentreffer moeten incasse ren tegen 19 gescoorde doelpun ten. Ik ben wel benieuwd hoe ze nu het ontbreken van Marcus Berg gaan opvangen." De spits kreeg af gelopen weekeinde vlak voor tijd rood bij Willem II en is geschorst. „Wij hebben ons strijdplan klaar. En onderweg kunnen we nog va riëren, ook met de invulling." UIT BADMINTON Hongkong. Super Series. Mannen, enkel spel, tweede ronde: Wing Ki Wong (HKo) - Pang (Ned) 21-11 21-9. Vrouwen, enkelspel, tweede ronde: Chen Wang (HKo) - Meuelen- dijks (Ned) 21-10 21-5. BASKETBAL New York. NBA: Atlanta Hawks - Milwaukeee Bucks 102-96, Clevèland Cavaliers - Oklahoma Thunder 117-82, Toronto Raptors - Charlotte Bobcats 93-86, Boston Celtics - Golden State Warriors 119-111, Orlando Magic - Philadelp hia 76ers 96-94, Detroit Pistons - New York Knicks 110-96, Phoenix Suns - Minnesota Tim- berwolves 110-102, Indiana Pacers - Houston Rockets 91-90, San Antonio Spurs - Chicago Bulls 98-88, Utah Jazz - Memphis Grizzlies 117-100, Portland Trailblazers - Miami Heat 106-68, New Jersey Nets - Sacramento Kings 116-114, Denver Nuggets - LA Clippers 106-105. BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, poule 5. 's Lands Welvaren 3-Welkom 0-8: Sylvia Eckel-Toon Hoefnagels 19-30, 71; Wim Walra- 'ven-William de Werd 16-25, 45; André Schou- wenaar-Jacky Rommers 23-25, 50; Rinus Ver- beek-John Snelders 18-20, 69. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37