Aanpak illegaal vuurwerk traag Zeeuwen lopen niet warm voor softdrugs Leger jaagt op terroristen India 7/ DEBAT Productie DAF ligt langer stil Angela Merkel een koele kikker zonder scrupules 9 Arnemuids duo grijpt kans met vishandel in Duitsland 36 en 37 Leonardo beslist duel met miraculeuze carambole 39 OM: rechtbank geeft geen voorrang aan berechting handelaren. Defensie stopt geld vacatures in materieel Dodental terreurgolf in Mumbai stijgt naar 125, 327 mensen gewond. 6° Bewolkt VRIJDAG 28 november 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 284 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN DEN HAAG - De bestrijding van-de illegale vuurwerkhandel, een speerpunt van justitie, loopt forse vertraging op. Dit jaar is slechts één grote handelaar voor de rech ter verschenen, terwijl was gere kend op de berechting van maxi maal vijf sleutelfiguren in de illega le vuurwerkhandel. Rechtbanken geven er volgens het Openbaar Mi nisterie geen prioriteit aan. Gustaaf Biezeveld, officier van jus titie van het Functioneel Parket be last met vuurwerk, is teleurgesteld over de trage rechtsgang. De aan pak van de grote jongens die zee containers vol vuurwerk verhande len is topprioriteit van justitie. „Er zijn diverse handelaren opge spoord, dus een snelle berechting zou een duidelijk signaal afgeven", stelt Biezeveld die geen aantallen kan noemen. In de zaak van de enige voorgeleide verdachte is ove rigens geen vonnis uitgesproken. De zaak is terugverwezen naar de rechter-commissaris, omdat verder onderzoek nodig is. De Raad voor de Rechtspraak wil niet reageren op de kritiek van Biezeveld. VYD-parlementariër Fred Teeven is 'verbijsterd'. „Die handelaren gaan gewoon verder met verko pen." Zijn collega Eddy Bilder (CDA) is 'verbaasd en verontrust' over de trage vervolging. „Illegaal vuurwerk raakt de veiligheid van mensen." Rechtbanken geven voorrang aan de berechting van verdachten van moord of een drugsdeal. Als het om vuurwerk gaat, blijft iemand zelden lange tijd in voorlopige hechtenis, weet officier Biezeveld. Een verdachte mag naar huis en hoort na verloop van tijd wanneer hij moet voorko- pagina 2/3: uren op de brom mer naar België voor strijkers pagina 3: commentaar BRONKHORST - Genisten van de 101 Gevechts- steunbrigade van de landmacht bouwen een pon tonbrug over de IJssel tussen Bronkhorst en Brummen. De negentig miljoen euro die Defensie dit jaar overhoudt vanwege het tekort aan perso neel, gaat naar onvoorziene uitgaven voor materi eel. Staatssecretaris Jack de Vries (Defensie) wil zeventig miljoen euro bestemmen voor de aan- door Marcel Modde vallend is dat ook 83 procent van MIDDELBURG - Tachtig procent van de PvdA-kiezers zegt nog nooit de Zeeuwen zegt nog nooit soft- een stickie te hebben gerookt. Bij drugs te hebben gerookt. Dat blijkt uit een re presentatief on derzoek door de PZC. De resulta ten van de opinie peiling worden morgen in de krant en op de website van de PZC bekend ge maakt en uitgebreid toegelicht. maandag 1 december Porgy en Bess Terneuzen aanvang 19.30 uur Aanmelden afmeer informatie? Bel of mail lezersredacteur Edith Ramakers debat@pzc.nl of0118-434005 de achterban van de SP is dat 72- pro cent, tegen 78 pro cent onder de kie zers van de WD en 'overige par tijen'. Waar ie mand woont, maakt weinig uit, zo blijkt eveneens. Het verschil tussen de eilanden is mini maal, het percentage schommelt Van de groep niet-rokers is het me- overal rond de 80. Aan de peiling rendeel (83 procent) vrouw en deden 1037 mensen mee van acht stenat 91 procent op het CDA. Op- tien jaar en ouder. MUMBAI - De Indiase stad Mumbai is nog steeds in de greep van ge weld. Commando's joegen afgelo pen nacht op de laatste terroristen, die op zeker zeven plaatsen in de stad aanslagen hebben gepleegd. Dit ging gepaard met explosies en vuurgevechten. Meer dan 125 mensen zijn omgeko men en zeker 327 mensen zijn ge wond geraakt. Onder de doden zijn zeker een Duitser, een Japan ner, een Australiër en een Brit. Ver moedelijk zijn er geen Nederland se slachtoffers gevallen. Mogelijk stijgt het dodental nog. Nog enke le tientallen mensen werden gister avond nog gegijzeld op twee loca- EINDHOVEN - DAF legt de produc tie van vrachtwagens bijna een maand stil omdat de vraag naar trucks dramatisch blijft dalen. Truckfabrikanten in Europa zou den nog maar enkele honderden trucks per maand verkopen. Ook andere procenten kondigden stops aan. DAF Trucks in Eindhoven maakte nog geen maand geleden bekend dat de fabriek de laatste week van dit jaar en de eerste week van 2009 zou sluiten. Nu ko men daar de tweede week en de eerste helft van week drie bij. De campagne 'De groene leugen' heeft lang genoeg geduurd koop van drie C-17-transportvliegtuigen samen met een aantal Navo-landen. De andere twintig miljoen euro dekken de hogere brandstofprijzen. foto ANP Zie pagina 31 PvdA neemt Wilders de wind uit de zeilen 51% 49% aantal reacties: 363 ties in de stad, onder meer in het vijfsterrenhotel Oberoi-Tribent. In het enorme complex hebben zich nog ongeveer tweehonderd gasten en personeel verschanst. Onder hen Franse crewleden van onder meer Air France en een Zuid-Afri kaanse vliegmaatschappij. Enkele tientallen zijn inmiddels gered door commandotroepen. Ook in een ander complex, waar onder meer een joods centrum gevestigd is, werden gisteravond nog men sen gegijzeld. Volgens een Indiase generaal kwamen de terroristen vanuit Pakistan met een vissers boot aan in de haven. Met rubber bootjes gingen ze vervolgens ver der richting zorgvuldig uitgekozen doelwitten in de stad. ify) pagina 12/13: nieuw India in hart getroffen Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Auto: 15 en 17; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 34; Cultuur: 35; Economie: 36 en 37; Beurs: 38; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 t/m 47.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1