Als Sluiter de top honderd haalt, zal hij even flink huilen Henk ten Cate stunt met Panathinaikos bij Inter Milaan Makaay moet oude liefde pijn doen 'NEC moet zich niet te bescheiden opstellen' Liverpool ook een ronde verder in Champions League. Vriendin Moreiro de Melo reist met tennisser mee, als bet kan. Spits Feyenoord zal niet juichen als hij tegen Deportivo scoort. Nijmegenaren treffen in Uefa Cup het veel rijkere Tottenham Hotspur. Van Basten kan leven met remise 42 I Donderdag 27 november 2008 PZC LIVERPOOL - Liverpool heeft zich gisteravond verzekerd van deelna me aan de knock-outfase van de Champions League. De formatie van Dirk Kuijt versloeg op eigen veld Olympique Marseille met t-o. Het enige doelpunt kwam op naam van middenvelder Steven Gerrard. Liverpool gaat samen met Atletico Madrid verder in de groep van PSV. Henk ten Cate lijkt met Panathi- naikos op weg naar de knock-out fase van het belangrijkste Europe se bekertoernooi. De Grieken won nen gisteravond in Milaan met ï-o van Internazionale. José Sarriegie maakte de enige treffer. Anorthosis Famagusta, met de Ne derlander Jeffrey Leiwakabessy in de basis, verspeelde in de slotfase de winst tegen Werder Bremen. Hugo Almeida tekende kort voor tijd voor de 2-2. Famagusta leidde twintig minuten voor tijd nog met ITJ Hoewel Inter Milaan thuis met 1-0 onderuit gaat tegen Panathi- naikos zijn de Italianen toch ge plaatst voor de volgende ronde van de Champions League. CHAMPIONS! Croep A. Cirondins Bordeaux-Chelsea 1-1 (0-0). 60. Anelka 0-1, 83. Diarra 1-1. Rood (2x geel): 86. Lampard (Chelsea). Scheidsrechter: De Bleeckere. Geel: Gour- cuff, Jurietti, Chamakh (Girondins Bordeaux), Terry, A. Cole, J. Cole (Chelsea). CFR 1907 Cluj-AS Roma 1-3 (1-2). Scheidsrechter: Batista. 11. Brighi 0-1, 23. Totti 0-2, 30. Y. Kone 1-2, 64. Brighi 1-3. Geel: Trica, Panin (CFR 1907 Cluj), De Rossi, Totti (AS Roma). AS Roma 5 3 0 2 9 10 - 6 Chelsea 5 2 2 1 8 7 -4 Girondins 5 2 1 2 7 5 - 9 CFR 1907 5 1 1 3 4 4 -7 Programma 9 december: AS Roma - Girondins Bor deaux, Chelsea - CFR 1907 Cluj. Groep B Anorthosis Famagusta-Werder Bremen 2-2 (0-0). 62 Nikolaou 1-0, 68. Savio 2-0, 72. Diego (pen.) 2-1, 87. Almeida 2-2. Scheidsrechter: Gonzalez. Geel: La- ban, Nikolaou (Anorthosis Famagusta), Diego, Bau- mann, Frings, Tosic (Werder Bremen). Internazionale-Panathinaikos 0-1 (0-0). 69. Sarrie-' gie 0-1. Scheidsrechter: Ovrebo. Geel: Galinovic, Gou- mas (Panthinaikos). Internazionale 5 2 2 1 8 7 -5 Panathinaikos 5 2 1 2 7 7 -7 Anorthosis 5 13 1 6 8-7 Werder Bremen 5 0 4 1 4 5 -8 Programma 9 december: Werder Bremen - Interna zionale, Panathinaikos - Anorthosis Famagusta. Lionel Messi van Barcelona (rechts) snelt langs Daniel Carrico van Sporting Lissabon. foto Tiago Petinga/EPA 2-o. Inter is in groep B ondanks de nederlaag zeker van de volgende ronde, de tweede club die door gaat komt uit de Grieks-Cyprioti sche confrontatie. AS Roma heeft in groep A de bes te papieren. De Italianen wonnen met 3-1 bij CFR Cluj uit Roeme nië, mede door twee treffers van Matteo Brighi. AS Roma gaat nu aan kop met negen punten, één meer dan Chelsea dat niet verder kwam dan 1-1 bij Girondins Bor deaux. Alou Diarra redde in de slotfase een punt voor de Fransen. Nicolas Anelka bracht de Londena- ren na een uur aan de leiding. In groep C besliste FC Barcelona de strijd met Sporting Lissabon om de eerste plaats in zijn voor deel. De Spanjaarden wonnen in Portugal met 5-2. Na vijftig minu ten leidde de koploper in de Prime- ra Division met 3-0, door treffers van Thierry Henry, Gerard Pique en Lionel Messi. Sporting deed wat terug via Miguel Veloso en Liedson, maar vervolgens liep Bar celona door een eigen doelpunt van Marco Caneira en een benutte strafschop van Bojan Krkic uit naar een ruime zege. Sjakhtar Do netsk verzekerde zich van een plek in de Uefa Cup door een 5-0-zege op FC Basel. Jadson was drie keer trefzeker voor de Oekraïners. door Edward Swier ROTTERDAM - Raemon Sluiter is weer helemaal de oude. Hij grapt en grolt er op los. Dat onder zijn rechteroog een grote blauwe bloed uitstorting zit, is „een direct gevolg van mijn bekendmaking om weer te gaan tennissen. Niet iedereen is daar even blij mee." Het blijkt een geintje. De échte reden is net zo schokkend, vindt de dertigjarige Rotterdammer zelf „Ik heb bij een clinic een bal op m'n oog gekregen. Misschien zegt dat wel iets over mijn reactievermogen en moet ik me zorgen maken om mijn ren tree...." Sluiter vertelde gistermorgen op Rotterdam Airport „dat het dusda nig kriebelde dat ik de jeuk niet kon weerstaan. Ik heb me over moeten én willen geven." In fe bruari, bij het ABN Amro-toernooi nam hij officieel afscheid. De laat ste jaren van zjjn carrière raakte Sluiter minder en minder gemoti veerd. Er waren familiepérikelen, zijn niveau werd ontoereikend. En het reizen ging hem tegenstaan, de muren van zijn hotelkamer kwa men op hem af. „Ik was geneigd te zoeken naar de minnetjes." Zijn liefde voor tennis bleef, ook na februari. „Ik hoorde van ande ren dat ze het nadat ze gestopt wa ren, een tijdje even helemaal gehad hadden met de spon. Maar twee weken later had ik al weer zin om een balletje slaan." Begin oktober kwam de échte om slag. „Ik vroeg me af wat is nu écht belangrijk voor me? M'n familie en vrienden stonden en staan op één. En wat vind je dan het leukste om te doen? Dat is tennissen, zelf ten nissen." Sluiter merkte als coach van Thie- 'Niet voor niets heb ik vandaag zwart aan, dat kleedt af mo de Bakker, en als zakenpartner van John van Lottum, dat hij de sport niet los kon laten. „Ik heb prettig met beiden gewerkt, het was waanzinnig leuk zelfs, maar ik wil de baan weer op." Maar dan nog. Dat reizen, die hotelkamers, Sluiter zag nog wat haken en ogen. „Het was altijd de grootste keerzij de van het proftennis." De scepsis verdween toen hij er een serieus gesprek met zijn levens partner Fatima Moreiro de Melo over voerde. „Faat zei: als het jou helpt dat ik, wanneer het kan, een week of wat mee ga naar de toer nooien, dan doe ik dat. Daarmee neemt ze een deel van mijn bezwa ren weg, zorgt ze dat ik een serieu ze poging kan gaan wagen. Als ie mand je steunt en begrijpt, geeft dat veel rust." Aan zijn hoogste ranking ooit, 46e, denkt hij niet. „Waartoe ben ik in staat? Misschien haal ik de top hon derd, of blijf ik steken rond 400. Ik krijg het antwoord, hoe dan ook. Ik geef het de tijd. Sta ik over een maand of zeven, acht nog nergens, dan trek ik niet zomaar de stekker eruit. Ik heb rust, ben vrij in mijn hoofd, wil er echt voor gaan." Mocht hij de top honderd weer ha len, dan zal de Rotterdammer „even flink huilen." Maar zover is het nog lang niet. Het ABN Am ro-toernooi, de Davis Cup, hij wil er nog niet aan denken. „Dat slaat nergens op. Ik heb daar nog niks te zoeken." Trainen is het devies. Veel trainen. „Het is onzinnig om van de een op andere dag 1500 buikspieroefenin gen te doen. Maar er moet wel wat vanaf Niet voor niets heb ik van daag zwart aan, dat kleedt af Ik ben een kilo of zeven te zwaar. Van Johnny van Beukering heb ik begrepen dat je daar in een weekje vanafkan zijn." Sluiter grijnst, zoals alleen hij dat kan. LA CORUNA - De kans dat Feyenoor- der Roy Makaay vanavond in Esta- dio Riazor scoort, is zeker aanwe zig. De aanvalsleider was trefzeker in de laatste vier competitiewed strijden. Bovendien speelt de 33-ja- rige spits in de derde groepswed strijd van de Uefa Cup op meer dan vertrouwde grond. Ruim acht jaar geleden won Ma kaay met Deportivo La Coruna in Riazor de Spaanse titel. Hij blikte er gisteren bij zijn rentree met war me gevoelens op terug. „De ont vangst is leuk hier", sprak hij on derkoeld als vrijwel altijd. Zijn ogen begonnen echter te glin steren bij de herinneringen aan zijn vier succesvolle jaren in het noordwesten van Spanje. „Ik zal daarom ook niet juichen als ik scoor", kondigde Makaay aan. „Ik reageer vaak al niet zo uitbundig Groep C. Sjachtar Donetsk-FC Basel 5-0 (1-0). 32. Jadson 1-0, 50. Willian 2-0, 65. Jadson 3-0, 72. Jadson 4-0, 75. Seleznjov 5-0. Scheidsrechter: Jakobsson.Geel: Stocker (FC Basel). Sporting Portugal-FC Barcelona 2-5 (0-2). 14. Hen ry 0-1,17 Pique 0-2, 49. Messi 0-3, 65. Veloso 1-3, 66. Liedson 2-3, 67. Caneira (e.d.) 2-4, 73. Krkic (pen.) 2-5. Rood: 71. Patricio (Sporting Portugal). Scheidsrechter: Trefoloni. Geel: Caneira (Sporting Por tugal), Busquets, Marquez (FC Barcelona). Barcelona 5 4 1 0 13 16 - 5 Sp. Portugal 5 3 0 2 9 7 -8 Sjachtar 5 2 0 3 6 8 - 5 FC Basel 5 0 1 4 1 2-15 Programma 9 december: FC Barcelona - Sjachtar Do netsk, FC Basel - Sporting Portugal. Groep D. Atletico Madrid-PSV 2-1 (2-0). 14. Simao 1-0, 28. Rodriguez 2-0, 47. Koevermans 2-1. Scheidsrechter: Busacca. Geel: Pieters, Lazovic, Brechet (PSV). Liverpool-Olympique Marseille 1-0 (1-0). 23. Ger rard 1-0. Scheidsrechter: Benquerenca. Geel: Masche- rano (Liverpool), Niang (Olympique Marseille). Atletico- 5 3 2 0 11 9 - 4 Liverpool 5 3 2 0 11 8 - 4 Olympique 5 1 0 4 3 5 - 7 PSV 5 1 0 4 3 4 - 11 Programma 9 december: PSV - Liverpool, Olympi que Marseille - Atletico Madrid. NIJMEGEN - Tottenham Hotspur be taalde afgelopen zomer 26 miljoen euro voor Luka Modric, het dubbe le van de complete begroting van NEC. Toch acht trainer Mario Been zijn ploeg niet kansloos voor de groepswedstrijd vanavond in de Uefa Cup tegen de miljoenen ploeg uit Londen. NEC verloor vorige maand het eer ste duel in de groepsfase van Dina- mo Zagreb (3-2). Volgende week gaan de Nijmegenaren op bezoek bij Spartak Moskou en twee we ken daarna komt Udinese naar Gel derland. „We moeten tegen de Spurs gewoon gaan voor onze kan sen. We zullen een fantastische dag moeten hebben, willen we daadwerkelijk winnen. Maar aan de andere kant moeten we ook niet te bescheiden zijn. Ook Tot tenham moet eerst maar eens van ons zien te winnen", zei Been gis teren. Tottenham Hotspur heeft na twee wedstrijden in de Uefa Cup drie punten. De Engelsen hebben zich inmiddels aardig hersteld van de dramatische seizoensstart in de Premier League. Onder leiding van de nieuwe manager Harry Red- knapp, de vervanger van de ontsla gen Spanjaard Juande Ramos, wonnen de Spurs vier van de laat ste zes competitieduels. De Londe- naren verlieten daarmee de onder ste regionen in de hoogste Engelse voetbalklasse. NEC heeft het eerste duel in de poulefase van de Uefa Cup verlo ren en treft vanavond Tottenham Hotspur. Er zijn winstkansen, zegt trainer Mario Been. bij een doelpunt, maar uit respect voor de club, de supporters en alle andere leden van Deportivo zal ik deze keer zeker niet veel vreugde uiten." Als Feyenoord, dat na twee duels in groep H nul punten heeft, nog kans wil maken op overwinteren, zal Makaay zijn oude liefde van daag pijn moeten doen. „Daar zit ik verder niet mee. Tijdens de wed strijd kan ik me heel goed afslui ten voor al het andere dat er speelt." HAMBURG - Ajax won dit seizoen slechts drie van de negen officiële duels buiten de Amsterdam Are na. Dat belooft weinig goeds voor de uitwedstrijd van vanavond bij Hamburger SV, dat dit voetbaljaar voor eigen publiek nog van een on geslagen status geniet. Coach Mar co van Basten verklapte gisteren echter dat hij niet lang zal treuren als de krachtmeting geen winnaar oplevert. „Normaal gesproken is het al moei lijk om van deze ploeg te win nen", zei de oefenmeester. „Nu missen we ook nog Klaas-Jan Hun- telaar. Daarbij is Miralem Sulejma- ni nog niet op zijn oude niveau. We gaan voor de zege, maar het kan best wel eens moeilijk wor den." Ajax houdt, net als Hamburger SV, zelfs bij een nederlaag uitzicht op het bereiken van de derde ron de. De Amsterdammers ontvan gen op 17 december nog Slavia Praag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74