Defensieve blunders doen PSV de das om 41 43 44/45 Eindhovenaren hebben overwintering nu niet meer in eigen hand. 02 Contador ook in 2008 beste wielrenner Vandenbroucke vindt weer een nieuwe ploeg Croningen-fan mag stadion nooit meer in Schouten klaar voor gevecht om wereldtitel Krajicek laat Masters aan zich voorbij gaan Wyatt weet dat ze op haar vijfde WK niet onverslaanbaar is Donderdag 27 november 2008 Zeeuwse basketballers maken naam met jeugdteam WBB Giants Tip? sport@pzc.nl door Frans van den Nieuwenhof MADRID - Een echte topspits staat hoog op het verlanglijstje van PSV, maar het zijn juist defensie ve blunders die de club dit sei zoen hebben genekt in de Cham pions League. Een amateuristisch hakballetje van Salcido leidde gis teravond de 2-i-nederlaag tegen Atlético Madrid in. PSV heeft overwintering in Euro pa nu niet meer in eigen hand. Als Olympique Marseille over twee weken de laatste groepswed strijd tegen het reeds geplaatste At lético Madrid wint, dan doet het resultaat van de wedstrijd PSV-Li- verpool niet meer ter zake. Zo is half november een tweede belang rijke doelstelling van de club al vrijwel onhaalbaar geworden. Mocht PSV worden uitgeschakeld, dan kan alleen de landstitel of het winnen van de play-offs het sei zoen nog redden. De beschuldigende vingers gingen gisteren in de richting van Salci do, die zich aansloot bij het leger tje PSV'ers dat in Europa fout op fout stapelde. Geen enkele verdedi ger kwam ongeschonden uit de wedstrijden die tot de vier vaak zware nederlagen leden. Thuis te gen Atlético (0-3) faalde de defen sie collectief en Méndez nog eens in het bijzonder, in Liverpool (3-1) gingen Bréchet en Koever mans de mist in, in Marseille (3-0) waren het Koevermans, Addo en Kromkamp en gisteren zette de koning van de onmogelijke oplos singen de toon. PSV had in het koude, lege stadion maar één doel: ervoor zorgen dat Atlético Madrid zich ongemakkelijk begon te voelen in eigen huis. In werke lijkheid kregen de Spanjaarden voor rust de kans om een extra trainingspartijtje af te werken, zo gemakkelijk mochten ze soms combineren. Coach Huub Stevens koos ervoor om het concept van afgelopen za terdag te handhaven, waardoor op het hele veld man-tegen-man werd gespeeld. Dat beviel Atlético wel. De technische staf was er niet in geslaagd een slimmigheidje te De voetballers van PSV verliezen in de Champions League van At lético Madrid (2-1). De Eindho- vense formatie stuntelt met na me in de verdediging. bedenken, waardoor PSV ergens een voordeeltje kon halen. In het verleden, onder Guus Hiddink en Ronald Koeman, waren tactische vondsten vaak het middel waar mee de ploeg zich kon onttrekken aan de rol van underdog. Stevens wijzigde bovendien voor de vijfde opeenvolgende keer de samenstelling van de defensie. Op alle vier de posities stelde hij in Europese wedstrijden drie ver schillende spelers op. Na de rust bracht hij met Culina zelfs al de vierde rechtsback in. De coach slaagt er niet in om de naïviteit, die in Nederland soms nog onopgemerkt blijft, uit te ban nen. PSV oogt als een team waar in de ene linie de andere niet ver trouwt. Zo ontstaat er zelden een geheel, dat een eenheid van den ken uitstraalt. Dat brak de ploeg het meest op in Marseille. Als PSV toen bij een 1-0-achterstand de rijen gesloten had gehouden, had het op basis van de onderlinge re sultaten Marseille nog kunnen voorblijven. Ook bij de tweede treffer zag PSV er weer niet fijn uit. Doelman Isaksson blijft bij bijna elke hoek schop op de lijn staan, dus ook nu. Rodriguez kreeg de bal op zijn lichaam en Maxi knalde 2-0 bin nen. In de tweede helft had PSV wat meer inbreng. Net als in Liverpool zorgde Koevermans nog voor een aangename surprise door een te gendoelpunt te maken. Het was al zijn vierde treffer in de Cham pions League. Daarmee is Koever mans dus de enige speler van PSV die dit seizoen op topniveau pro ductief was. PSV heeft overwinteren in het Europees voetbal niet meer in eigen hand. In een troosteloos decor gingen de Eindhovenaren met 2-1 onderuit bij Atletico Madrid foto Paul White/AP PARIJS - Alberto Contador heeft gis teren voor het tweede jaar op rij de Gouden Fiets gewonnen. Dat is de prijs die door internationale wielerjournalisten wordt toege kend aan de beste wielrenner van het seizoen. Contador won in 2008 de Ronde van Italië en de Ronde van Spanje. De Spanjaard ontbrak in de Ron de van Frankrijk, omdat zijn team Astana geen uitnodiging kreeg: BUCCIANO - De Belgische wielren ner Frank Vandenbroucke heeft een nieuwe werkgever gevonden. Hij tekende een contract voor een jaar bij het Italiaanse Team Cinel- li-OPD. De Belg zat sinds april zon der ploeg nadat hij was ontslagen door Mitsubishi-Jartazi. Vandenbroucke won in 1999 Om loop Het Volk en Luik-Bastena ken-Luik. De inmiddels 34-jarige Belg raakte daarna aan lager wal. GRONINGEN - FC Groningen heeft een aanhanger van de voetbalclub een levenslang stadionverbod op gelegd. De supporter kreeg het ver bod omdat hij direct na afloop van de wedstrijd FC Groningen-De Graafschap het veld oprende. Omdat het veld in het Euro borg-stadion relatief makkelijk te betreden is, staat op het ongeoor loofd betreden van de grasmat een stadionverbod voor het leven. HOORN - Esther Schouten gaat op jacht naar een nieuwe wereldtitel. De profboksster, van lymfklierkan- ker hersteld, stapt op 17 januari in Düsseldorf als uitdaagster in de ring tegen de Duitse Ina Menzer. Inzet van het gevecht zijn de kam pioensgordels in het vedergewicht (-57,2 kilo) van twee toonaange vende bonden: de World Boxing Council en de Women's Interna tional Boxing Federation. ROTTERDAM - Tennisster Michaëlla Krajicek neemt niet deel aan de Tennis Masters. Ze is net hersteld van een knieblessure en vindt het toernooi in Rotterdam (8-14 de cember) niet passen in haar pro gramma. Krajicek miste door een pols- en een knieblessure een groot deel van het afgelopen seizoen. Ze dui kelde op de wereldranglijst van de 33e naar de 220e plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73