Salaris Gerrit Zalm is 'onacceptabel' Dossier kind ligt gevoelig TOPVEILING Hoog loon voor top corporaties 'HET MIDDELBURGS Mil ui Nieuwe topman van Fortis ABN Amro gaat 750.000 euro verdienen. Schaamhaar kind domineert debat over invoering kinddossier. Laatste tochtje pzc Donderdag 27 november 2008 5 den haag - Steeds meer directeu ren van woningcorporaties verdie nen zoveel dat ze verplicht zijn hun salaris bekend te maken. Vo rig jaar zaten ongeveer 115 van de 850 topmensen boven de publica tienorm. Dat betekent dat ze meer verdienden dan het ministerssala ris van 169.000 euro. Minister Eberhard van der Laan voor Wonen en Wijken heeft dat gisteren bekendgemaakt. In 2006 zaten honderd van de on geveer 950 actieve corporatiedirec teuren boven de grens van het mi nisterssalaris. De Tweede Kamer vindt dat bestuurders van woning corporaties niet meer mogen ver dienen dan de Balkenende-norm, ofwel 176.000 euro. Tijdens een de bat over topinkomens in de semi- publieke sector heeft een Kamer meerderheid daar gisteren nog maals op aangedrongen. den haag - WD'er Gerrit Zalm krijgt als topman van de combina tie Fortis Bank Nederland en ABN Amro een jaarsalaris van 750.000 euro. Daarnaast krijgt hij op ter mijn een bonus waarvan de hoog te afhangt van de winst die ge maakt wordt bij de verkoop van de nieuwe bank. Zalm krijgt dan een ton voor elke miljard euro dat er winst wordt gemaakt, met een maximum van de helft van zijn jaarsalaris. SP-fractievoorzitter Agnes Kant vindt de beloningen onacceptabel. Volgens haar is iedereen het er over eens dat een nieuwe moraal in de financiële wereld nodig is. „En minister Wouter Bos geeft nu het 'goede voorbeeld' door een di recteur van een genationaliseerde bank direct vijf keer zoveel als de minister-president te geven. Als dit de nieuwe moraal is, zie ik het somber in voor de toekomst", al dus Kant gisteren. Zalm gaat in zijn nieuwe functie net zoveel verdienen als nu bij de DSB-bank, waar hij financieel di recteur is. Als fulltime bestuurder van de nieuwe staatsbank zal hij echter wel een dag meer moeten werken, gaf hij vorige week na zijn benoeming toe. „En misschien wel meer dan een dag", liet hij er la chend op volgen. Toch is zijn salaris in vergelijking met andere topmannen in de bankwereld aan de lage kant. Zo verdiende Rijkman Groenink, voormalig topman van ABN Am ro, in 2006 4,6 miljoen euro, inclu sief bonussen, pensioenen en aan- W* Gerrit Zalm krijgt als topman van de nieuwe combinatie Fortis en ABN-Amro 750.000 euro per jaar, plus een bonus als de bank met winst wordt verkocht. delen. Zijn collega bij ING, Michel Tilmant, verdiende dat jaar 5,7 mil joen euro. Ex-Fortis-topman )ean Paul Votron streek in 2006 een be drag van in totaal 4,6 miljoen op, waarbij zijn basissalaris 750.000 eu ro bedroeg. Gerrit Zalm liet giste ren via zijn woordvoerder Klaas Wilting weten dat hij een sterke te genstander is van bonussen op de korte termijn. „Maar tegen een prikkel op de lange termijn, dus bij verkoop van de bank, heeft hij geen bezwaar", aldus Wilting. Om dat die bonus maximaal de helft van zijn jaarsalaris mag zijn, kan die nooit meer bedragen dan 375.000 euro. Bos liet vorige week weten dat de overheid op zijn vroegst in 2011 de nieuw te vormen bank in de ver koop zal doen. Zalm rekent op een 'zware en uitdagende klus' als top man van ABN Amro-Fortis. „Twee culturen moeten omgesmeed wor den tot een cultuur", verklaarde hij. Dinsdag 2 december Concert- en Gehoorzaal Middelburg Aanvang 14.00 uur Kijkdagen 1 dec. 15.00 tot 20.00 uur 2 dec. 10.00 tot 11.30 uur Veilingmeester A.l. Verhage 0118-627639/06-23360501 www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl den haag - De lengte, vorm en plaats van schaamhaar domineer de gisteren het Kamerdebat over de invoering van het Elektronische Kinddossier. WD en D66 zijn fu rieus dat dergelijke intieme gege vens straks opgenomen worden in een digitaal systeem dat door meerdere zorgverleners is in te zien. Onterecht, oordeelt minister André Rouvoet van Jeugd en Ge zin. „Die gegevens worden al veer tig jaar lang vastgelegd." Oorzaak van de verwarring is een lijst van bijna duizend vragen die medewerkers in de jeugdgezond heidszorg, zoals kinderartsen en huisartsen, hanteren om de ge zondheid van kinderen in brede zin te kunnen volgen. Op die lijst staan onder meer vragen over de vorm van het schaamhaar, seksu ele ervaringen van het kind, of ze uit een eenoudergezin komen, wel ke geloofsovertuiging ze hebben en wat de hobby's van de ouders zijn. „Wat hebben die zaken te maken met de gezondheid van mijn kind?", vroeg D66-Kamerlid Fat- ma Koser Kaya keer op keer. Volgens Rouvoet is slechts sprake van verwarring. Niemand hoeft volgens hem bang te zijn dat deze informatie door iedere hulpverle ner is in te zien. Maïtre Horloger - Les Genevez depuis 1884 www.edox-watches.com Goes/Oostburg. Juwelier 't Goudoppertje (Goes. Lange Kerkstraat 48 Oostburg, Burg. Burchtstraat 8-10) Middelburg, vd Have Juweliers - Gouddoppertje Nieuwe Burg 16 Terneuzen, Juwelier Wijffels, Noordstraat 103 den BOSCH - Als schipper gidste Jo van Liempt (81) duizenden toeristen over de Binnendieze, het onder de binnen stad van Den Bosch stromende riviertje. Van Liempt overleed vorige week, collega's en familie brachten hem giste ren naar.zijn laatste rustplaats, over de Binnendieze. foto Mare Bolsius

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5