Schoolomvang inzet van discussie wozoco tegen bouw bin n9n Wethouder zet leden van Veerse jachtclub terug op hun plaats A.s. zaterdag genieten van de introductie JORI Kamasitra Coilection: nieuwe modellen exclusief voor Zeeland bij De Jonge Hoek van Dijke www.binnenuit.nl uit Eigenaren van bootjes moeten stukje blijven lopen naar hun schip. Lid college van bestuur Alphagroep kritisch over behoud 'kleintjes'. BcWOIlCr Geen arbeid op dankdag Raad van State beslist over woonzorgcomplex Meliskerke. Sloop jop Scharendijke begint zaterdag Jaarlijkse kerstmarkt in Ouwerkerkse kerk Atelier Kort Kreatief houdt open dag Van Meir na ruim 8000 baby's met pensioen Drietal steekt illegaal vuurwerk af S PZC Donderdag 27 november 2008 29 VEERE - Heb je een mooie ligplaats in de Veerse stadshaven, kan je de auto niet kwijt voor de deur van je jacht. Want de Kaai staat een groot deel van het seizoen vol met voertui gen van dagtoeristen. Hoog tijd, vindt voorzitter Johan van Cranen- burgh van de jachtclub Veere, om op de Kaai vergunning-parkeer plaatsen voor zijn leden te reserve ren. „Dat gaan we dus mooi niet doen", gaf SGP-wethouder Jaap Melse hem deze week te verstaan tijdens een vergadering van de ge meenteraadscommissie voor maat schappelijke ontwikkeling. „Want dan staat de Kaai straks steeds vol met auto's van de mensen van de jachtclub. Alsof die zo slecht ter been zijn dat ze nog geen tiental len meters kunnen lopen. Bij de jachtclub weten ze heel goed dat de gemeente het gedempte stuk van de haven inricht als gratis par keerterrein. Dat wordt bekostigd door de parkeertarieven." door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Over de toekomst van kleine basisscholen op Zuid- Beveland is een brede fundamente le discussie nodig. Om te begin nen in Borsele, waar twee scholen - in Baarland en Ellewoutdijk - in de gevarenzone zitten, maar ook in Reimerswaal. Anko van Hoepen, lid van het col lege van bestuur van de christelij ke Alphagroep, bepleit zo'n debat. De aanleiding voor Van Hoepens pleidooi is de situatie waarin open bare basisschool De Berenburcht in Baarland is komen te verkeren. Op de officiële teldatum t oktober 2008 zat die school met twintig leerlingen onder de Borselse ophef fingsnorm vam 23. Sluiting dreigde met ingang van het nieuwe school jaar. Het college van B en W van Borse le wil de school in principe echter met eigen middelen in elk geval nog drie jaar openhouden. Ligt het aantal leerlingen in 2011 nog niet op minimaal 23, dan zou als nog sluiting volgen. De jaarkosten bedragen zeker 120.000 euro. Punt is dat Borsele dit bedrag, vol gens de financieringsregels voor onderwijs, ook zou moeten uitbe talen aan bijzondere scholen. On der meer aan de Alpha-scholen- groep. „Dat is geen recht", aldus Van Hoepen, „maar dat is een ver plichting." Het is nog niet duidelijk of de an dere scholengroepen - naast de openbare, die onder de gemeente valt - het geld willen hebben. Van Hoepen vindt dat ook niet zo be- 1*^ Anko van Hoepen van de christe- lijke Alphagroep zet vraagtekens bij het opvoedkundig klimaat in de kleinste scholen. Hij wil daar over een brede discussie. langrijk. Het cruciale punt is, stelt hij, hoe met. kleine basisscholen op Zuid-Beveland moet worden omgesprongen met het oog op de verwachte bevolkingsdaling. Van Hoepen stelt van zijn eigen groep de school in Rilland als voor beeld en de christelijke school in Nieuwdorp, waar ook nog een openbare school is. „De vraag is of het pedagogisch verantwoord is kleine scholen in stand te hou den", geeft Van Hoepen een voor zet. „Is het goed dat een kind al leen in een groep zit of maar met één ander kind? Dat is een discus sie waard." In Nieuwdorp zou Van Hoepen het bijvoorbeeld geen gek idee vinden tot één gecombineer de school te komen. Dat is eerder afgeketst. De Borselse onderwijswethouder Jan Zandee (SGP/CU) steunt Van Hoepens pleidooi. „We moeten daar inderdaad eens goed over pra ten." Het CDA in Borsele steunt dit ook. DEN HAAG - De Raad van State be paalt binnen zes weken of de ge meente Veere een bouwvergun ning mag verlenen voor het aan de Cornelis Jaspersestraat in Melis kerke geplande woonzorgcomplex. De plannen worden momenteel bij de hoogste bestuursrechtbank aangevochten door bewoner J. Ma- thijsse van de Smidsbaerd. Die krijgt het complex tegenover zich waardoor zijn uitzicht over de kreekruggen verdwijnt. „Er staat nu helemaal niets", zei zijn raadsvrouw Monika Immens gisteren in Den Haag. Haar opmer king moest de ambtelijke medede ling van de gemeente Veere pare ren dat de locatie waar gebouwd mag gaan worden 'behoort tot het bestaande stedelijke gebied'. Met foto's van een groen land schap vanuit de achtertuin van Ma- thijsse werd geprobeerd de Raad van State duidelijk te maken dat van stedelijk gebied nog geen spra ke is. MELISKERKE - De protestantse kerkgemeenschap dankte gisteren voor de oogst. De Dankdag voor Gewas en Arbeid wordt in Zeeland altijd gevierd op de laatste woensdag van november. Naast de Dankdag is er ook een Biddag voor Ge was en Arbeid. Die valt altijd op de tweede woensdag van maart. Hoewel er op deze twee da gen in het jaar gebid en gedankt wordt voor Ge was en Arbeid, gaat het tegenwoordig tijdens de diensten meer om het leven in de gemeente en de problemen in de wereld. De bid- en dankdag worden al eeuwen gevierd. foto Ruben Oreel SCHARENDIJKE - De sloop van de ge sloten jongerenontmoetingsplaats (jop) in Scharendijke begint zater dag. Zeeuwland bouwt vervolgens op dezelfde plaats, aan de parkeer plaats bij de sportvelden, een nieu we jop. Die moet in april klaar zijn. Zeeuwland-directeur Antoine de Ceuster en wethouder Gilles Hou tekamer verrichten om 14 uur de eerste sloophandeling. OUWERKERK - De Protestantse ge meente in Ouwerkerk houdt zater dag de jaarlijkse kerstmarkt. Bezoekers kunnen genieten van ve le soorten kunst. Verder zijn er leu ke ideetjes op te doen voor Sinter klaas en liggen er tal van boeken in de verkoop. In de koffiehoek is een drankje met gebak en soep te krijgen. De markt in de kerk is open tus- sen 9.30 uur en 15 uur. ZIERIKZEE - Atelier Kort Kreatief aan de Banninklaan 8 in Zierikzee houdt zaterdag open dag. Eigenaar Jannie Kort toont en ver koopt er haar zelfontwerpen beeld jes van textiel. Gastexposante is Lonnie Vink. Zij maakt keramiek en sieraden. De dag duurt van 11 tot 17 uur. Geïnteresseerden kunnen ook op een ander tijdstip terecht na af spraak via 06 10884518. GOES - Gynaecoloog J. M. van Meir neemt morgen afscheid van de Oosterscheldeziekenhuizen in Goes en Zierikzee. Hij krijgt een re ceptie tussen 15.30 uur en 18.30 uur. Van Meir werkte bijna dertig jaar lang in Goes en Zierikzee. Gedu rende zijn loopbaan begeleidde hij meer dan 8000 bevallingen. Een veelvoud daarvan voerde hij uit aan behandelingen en operaties. WOLPHAARTSDIJK - Op de Kleine Pietweg bij Wolphaartsdijk zijn dinsdagavond drie Middelburgers van 18, 23 en 24 jaar aangehouden. De drie hadden illegaal vuurwerk (nitraatbommen en vuurpijlen) af gestoken. Zij waren nog in het be zit van een vuurpijl, twee strijkers en twee vuurwerkbommetjes. In de auto werden een steekwapen, een luchtbuks en luchtdrukpatro nen aangetroffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53