tijdbommetjes onder de velden A^*jlb.ergs doen hun werk alleen bij warm weer o wilde in 1997 naar Brabant videoclip rapper Hobby staat centraal in de Vanger Zeeschildpad maakt het goed in dierentuin m* ES Burgemeester praat zaterdag openhartig in afscheidsinterview. S PZC Donderdag 27 november 2008 27 de velden met aaltjes. Deze minus cule beestjes besmetten de enger lingen met een dodelijke bacterie. De aaltjes doen hun werk echter alleen als het minstens een graad of veertien is. Zo'n behandeling kan dus niet eerder dan in april plaatsvinden. Tot die tijd blijft het hopen dat de kraaien en kauwen de engerlingen niet vinden en kunnen verder al leen lapmiddelen worden toege past. Het regelmatig rollen van de velden bijvoorbeeld, om ze zo vlak mogelijk te houden. Verder heeft de gemeente Schouwen-Duive- land de terreinen van de vier ge troffen clubs voorzien van 'blokzo- den'; grasmatjes van een vierkante meter. Bij DFS zijn er al meer dan 200 op het veld gelegd, in Zierik- zee 120, bij Bruse Boys zo'n 100 en in Scharendijke 4. Toen was al ge bleken dat het tweede veld (voorlo pig) niet meer te redden is. De ge meente stopt echter met het aan brengen van de matjes: dat lukt niet als het te koud is en is boven dien duur: het kostte tot nu al zo'n 14.000 euro. Ondertussen zoeken gemeente, clubs en de voetbalbond samen naar een oplossing. Wegjagen of af schieten van vogels ziet niemand als ideaal, maar wordt door de ge meente niet helemaal uitgesloten. §Ê@tffltell=W®Erü W©@ffS0 W©ff Verkoop en reparatie van uw witgoed (altijd even bellen voor een afspraak) (■Un lielde veld van ZSC'62 Scharendijke en rechts de vogelverschrikkers bij DFS in Burgh-Haamstede. fotomontage Willem Adriaansens ZIERIKZEE - Jack Asselbergs gaf zich zelf na de herindeling van 1997 weinig kans burgemeester van de nieuwe gemeente Schouwen-Dui- veland te worden. Hij had gesollici teerd naar een post in Brabant. Asselbergs zegt dat zaterdag in een paginagroot afscheidsinterview met de PZC. „Over het algemeen kiest een vertrouwenscommissie na herindeling voor iemand van buiten. Iemand die onbelast door het verleden vernieuwing in gang zet. Maar hier koos de commissie voor iemand die ze al kende. Dat verraste me." In 2003 kreeg Assel bergs opnieuw de kans elders aan de slag te gaan. Maar toen stond Schouwen-Duiveland er zowel or ganisatorisch als financieel slecht voor. „En ik ben niet het type dat dan weggaat", aldus Asselbergs. De internetsite van de PZC staat open voor foto's van en verhalen over Asselbergs. www.pzc.nl/schouwen-duiveland een koor nodig en een ballerina. Daar hebben wij voor gezorgd", zegt Langenhuizen. Dat het niet eenvoudig is om in een clip te spelen, daar kwamen de kinderen al gauw achter. „Om acht uur 's ochtends reden we met de auto naar Amsterdam en om negen uur 's avonds waren we pas thuis. Tijdens de opnames moesten we eerst heel lang wachten en toen we eindelijk aan de beurt waren, moest het tig keer over", zegt de dertienjarige Nadine Kopmels uit Nieuwdorp. Ze zit op de theaterschool. „Het was het allemaal waard, het was erg leuk en spannend. Vooral om de bekende Nederlanders die ook in de clip zaten te ontmoeten, zo als Valerio van TMF en rapgroep The Opposites." In de clip probeert Dio zijn vrien din terug te winnen. Hij beweegt daar hemel en aarde voor. Nadine: „Voor de opnames moesten we ko men aanrennen en dan het refrein meezingen. Het resultaat hebben we zelf nog niet gezien, ik ben erg benieuwd." De leerlingen van de theaterschool hadden ook nog een cadeautje voor Dio meegenomen. „Er had in de krant een artikel over hem ge staan. Dat hebben we uitgeknipt en in een lijstje gedaan met een fo to van de kinderen erbij", zegt Lan- genberg. De videoclip Tijdmachine is te zien op www.pzc.nl BRUINISSE - Sporthal de Vanger in Bruinisse is aanstaande zaterdag omgetoverd tot een hobbybeurs. Onder de titel 'Gouden handen' presenteren tal van hobbyisten hun werk. Op de beurs zijn zeer uiteenlopende hobby's te bewon deren. Van zelfgemaakte babykleer tjes, tiffany, sieraden, patchwork en vingerhoedjes tot en met een compleet poppenhuis. Een deel van de getoonde spullen is te koop maar de beurs is ook bedoeld om aan de buitenwereld te laten zien wat mensen maken. De hobbybeurs in de sporthal gaat open om 10.00 uur en duurt tot 16.30 uur. De toegang is gratis. Vleesveebedrijf Vers rundvlees, rechtstreeks van onze boerderij in Baarland naar uw diepvries Wij garanderen een diervriendelijke productie. Betrouwbaar vlees zonder toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht Thuisbezorgd (Walcheren, Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo voor(Élsppper kilo. Burg. Vogelaarstraat 17 4435 AR Baarland TT (0113) 63 96 44 06 51 35 96 21 janenanitagoud@planet.nl ROTTERDAM - De zeeschildpad die vorige week is gevonden op het strand bij Westenschouwen maakt het goed. Het dier is volgens Henk Zwartepoorte van Diergaarde Blij- dorp niet ziek. „Maar je kan wel zien dat ze heel moe is. Ze hangt veel op een steen die we in het wa ter hebben gelegd." De zeeschildpad werd afgelopen vijdag half onder het zand gevon den door een paar wandelaars. Het beestje was toen behoorlijk koud en gaf weinig teken van le ven. De zeeschildpad is vervolgens overgebracht naar Blijdorp en daar is ze (het is een vrouwtje) in een aparte bak met zeewater gezet. Bo ven de bak hangt een warmtelamp zodat het water en de zeeschild pad heel langzaam weer op tempe ratuur komen. Of het diertje uiteindelijk terugge zet kan worden in haar natuurlijke omgeving is nog niet bekend. Daar voor zal eerst nog DNA-onder- zoek gedaan moeten worden. Uit dat onderzoek moet blijken waar het dier vandaan komt. De schild pad zomaar ergens is een subtro pisch water uitzetten is volgens Zwartepoorte geen optie. Kraaien en kauwen zoeken op de velden naar de larven Volgende winter verpopt het beest en overwintert onder de grond. In juli vliegt de kever uit en gaat eitjes leggen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51