PvdA bloeit op door 'rechtse' thema's 27 50 Per m Vastbinden jongere mag in gevangenis 4 Donderdag 27 november 2008 PZC Schoenmaat 59 geveild Partijleider Bos rekent af met de laatste resten van sociaaldemocratie. Draaideur levert energie voor kop koffie Hackers moeten schade overheid vergoeden Schiphol boos over controle marechaussee Meatless bij eerste drie in Vers Top 100 le,stkn Wij zijn verhuisd naar stanleyweg 16. Bezoek onze nieuwe showroom. MwwTatuursteenhuis.nl AMSTERDAM - De basketbalschoenen van Shaquille, maat 59, worden geveild bij Boven's Veiling in Amsterdam, voor de richtprijs van 800 euro. Bij Boven's Veiling zijn vandaag de kijkdagen begonnen van Memorabilia: van een badpak van Pamela Anderson tot een viool van Jaap van Zweden, gesigneerd en wel. foto Evert Elzinga/ANP DEN HAAG - Jeugdgevangenis De Hartelborgt in Spijkenisse mag agressieve gedetineerden tot 2010 in het uiterste geval op een veilig- heidsbed vastbinden. Staatssecreta ris Nebahat Albayrak van Justitie heeft daarvoor een tijdelijke wette lijke basis gecreëerd. De SP in de Tweede Kamer rea geerde geschokt. „Ze worden com pleet vastgebonden. Dat is een traumatiserende ervaring", zei Ma- PETER rianne Langkamp. De Raad voor de Strafrechtstoepassing en Jeugd bescherming wees het gebruik van het veiligheidsbed eerder af als een te extreem middel. Armen, be nen en boven- en onderlichaam van de gedetineerde worden op zo'n bed volledig 'gefixeerd', waar door hij of zij zich amper kan be wegen. Het is bedoeld om de jon gere in uiterste nood tegen zich zelf te beschermen. door Dick Hofland DEN HAAG - Amper een week na het vertrek van minister Ella Voge laar publiceert de PvdA een nota over de aanpak van Marokkaanse probleemjongeren die er niet om liegt. De partij was al voor de regis tratie van Antilliaanse jongeren en deze week reageerde leider Wou ter Bos niet negatief op het CDA-voorstel voor een vlaktaks, ofwel één belastingtarief voor ie dereen. In korte tijd heeft de PvdA daar mee drie 'rechtse' thema's om armd. Een duidelijker bewijs dat Bos en Vogelaar in hun opvattin gen een eind uit elkaar staan, is er niet. Sterker nog, Vogelaar is een eenling in de partij geworden. Ie dereen die ertoe doet, in de partij leiding en in de fractie, zit op de lijn van Bos. Voor wie nog twijfelde: de 'oude' PvdA bestaat niet meer. Het heeft decennia geduurd, maar de worste- DRIEBERGEN - De draaideur van Na- tuurcafé La Porte in Driebergen le vert de energie die nodig is om kof fie in het etablissement te zetten. Volgens cafédirecteur Helene van der Vloed is La Porte de eerste gele genheid ter wereld met een toe gangsdeur die energie opwekt. Be zoekers zien meters uitslaan op het moment dat de cafédeur wordt opengeduwd. Naast de deur van het café, wordt op alle mogelij ke manieren het energieverbruik zo laag mogelijk gehouden. BREDA - De rechtbank in Breda heeft gisteren vier jonge hackers veroordeeld tot een schadevergoe ding van in totaal bijna 11.000 eu ro voor het platleggen van internet pagina's van de overheid. De web sites waren door de aanval van de hackers enkele dagen onbereikbaar voor publiek. De jongemannen voerden vier jaar geleden op on der meer de sites overheid.nl en re- gering.nl een computeraanval uit. Eerder kregen de daders ook al cel- en werkstraffen opgelegd. ling met het verleden, vooral met het probleem van de integratie, is ten einde. De tot voor kort kleine stroming die bleef hameren op de blinde vlek van hun partij voor multiculturele problemen, is een rivier geworden. Met dank aan Ayaan Hirsi Ali en publicist Paul SchefFer. Zij zagen aankomen dat de PvdA haar stand punten over de multiculturele sa menleving moest bijstellen. Niet 'pamperen' - kopjes thee drinken ledereen die er toe doet, in partijleiding en fractie, zit op de lijn van Bos heet dat tegenwoordig - maar ste vig ingrijpen waar nodig. Ze von den weinig weerklank, maar via Wouter Bos halen ze alsnog'hun gelijk. Bos vindt dat de sociaalde mocratie niet aan alle oude dog ma's moet vasthouden - daar is de SP voor - maar zich op veel terrei nen moet vernieuwen. Zoals bij in tegratie, waar hij zelfs voor polari satie pleit. SCHIPHOL - Een fouilleercontrole van de Koninklijke Marechaussee op Schiphol heeft gisteren tot irri tatie geleid. Door de controle ont stond tijdens de ochtendspits een file op de toegangsweg naar de aankomst- en vertrekhal, waar door reizigers dreigden hun vlucht te missen. Schiphol wil ophelde ring van de marechaussee. Schiphol was volgens haar niet van de actie op de hoogte. Diverse reizigers hebben zich bij de lucht haven beklaagd. GOES - Meatless, de vleesvervanger uit Goes, is op de derde plaats geëindigd in de Vers Top too van dit jaar. Deze lijst toont de meest toonaan gevende en innovatieve produc ten, diensten en bedrijven in de verssector. Meatless, een product van vleeswarenfabriek Hugense reduceert het vetgehalte in vlees producten zonder smaak en struc tuur te beïnvloeden. Koppert Cress, specialist in microgroenten, won. Hij kreeg niet meteen iedereen mee, ook de kiezers niet, maar in middels heeft hij op beide fronten zeer brede steun. Zo er al kritiek is, slaat die stuk op de rotsen van het hernieuwde zelfvertrouwen bij Bos, dat uitstraalt op de hele' PvdA. Dezelfde Bos die in de kredietcri sis juist pleit voor overheidstoe zicht op de markt en de nadrukke lijke keuze maakt voor de 'kleine spaarders'. Typisch linkse thema's. Zoals meer grote partijen zoekt ook de PvdA van Bos het midden, hier een beetje links, daar een beet je rechts in de veronderstelling zo de meeste kiezers achter je te krij gen. Aanvankelijk leek daar weinig eer te behalen, omdat uitersten (SP en PW) de overhand leken te krij gen. Inmiddels heeft: het er alle schijn van, dat de 'vertrouwde' po litieke verhoudingen zich voor een groot deel herstellen en dat Bos de goede keuze heeft gemaakt. Het wegsturen van Vogelaaris de partij in de peilingen in het geheel niet opgebroken. Het herstel zet juist door. E£NS. GÉZOWtXBH DOBJ£ /AA^J}4UlS www.na 16 I Tel 0113 - 216 555 WONEN -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4