Brabants team, Zeeuwse mTULP KEUKENS Tulp Onzekerheid over voortbestaan van het regionale autocrossen 44 Donderdag 27 november 2008 PZC Samenwerking zou ozk aantrekkelijker kunnen maken. Jonge basketballers profiteren van Brabants bolwerk. GRATIS VAATWASSER Vraag nu vrijblijvend ons magazine Aan tafelaan op www.tulpkeukens.nl _L door Rinus Verberkmoes TERNEUZEN - In de komende maan den moet duidelijk worden of er voldoende animo is voor een door start van het regionale autocros sen. Adrie Jansen hoopt van wel, maar hij zal er niet meer bij betrok ken zijn. Dankzij de organisatie van zeven wedstrijden slaagde de Sluiskillenaar er samen met zijn dochter Ankie er in om het voor bij seizoen toch nog een gezicht te geven. Na het afhaken van voorzitter Ni co Verhelst en wedstrijdleider Co lin de Putter zet ook een teleurge stelde Jansen er een punt achter. Een enthousiaste groep bestaande uit Hanna Verhelst, Sjaak en Piet Verhelst, Wilbert Riemens, Den nis Verhelst en Christian Boek hout blijkt nu echter bereid om de schouders er onder te zetten. Ze zullen van de expertise van Jansen gebruik maken. Die pleit onder NV Door intensieve samenwerking tussen clubs onder en boven de Westerschelde moet het open Zeeuws kampioenschap autocros sen een positieve impuls krijgen. meer voor intensieve samenwer king met een andere club om het open Zeeuws kampioenschap aan trekkelijker te maken. Naast een betere afstemming van wedstrijd dagen moeten daartoe volgens hem aan beide kanten van de Wes terschelde races verreden moeten worden. De Westerscheldetunnel zou daardoor geen financiële bar rière meer mogen vormen om in Zeeuws-Vlaanderen te crossen. Het ontbreken van een vaste wed strijdkalender zorgde ook voor een matige deelname aan de races. Met als gevolg dat er in diverse groepen nauwelijks strijd werd ge leverd om de dagprijs binnen te halen. Zo werd Rocco Pul uit Nij- kerk kampioen bij de sprinters door slechts maar in één van de ze ven wedstrijden mee te doen. Zaterdag worden de winnaars, in clusief Pul, gehuldigd aan de Bon- teweg in Sluiskil. De hoogste eer gaat naar Ludwig Walrave (Wolp- haartsdijk, toerklasse tot 1950 cc), die de meeste punten behaalde. Andere kampioenen zijn Edwin van Eekelen (Goes, regioklasse tot 1600 cc), Pieter Koeman (Wolp- haartsdijk, regioklasse tot 2000 cc), Ruud Simons (Den Haag, toerklas se tot 1550 cc), Fons Picavet (Kloe- tinge, toerklasse tot 5000 cc) en Luc de Vriese (Rucphen, kevers). door David Duijnmayer BERGEN OP ZOOM - Drie keer in de week gaan ze vanuit Goes, Kapelle en zelfs Vlissingen op en neer naar hun club WBB Giants in Bergen op Zoom om te trainen. In het weekend spelen ze wedstrijden, soms helemaal in Groningen. De Zeeuwse basketballers Puck Kole (16), Lennart Zweemer (17), Allard de Jong (17) en Dominique van Ho ve (15) hebben er heel wat voor over om in de eredivisie voor bas ketballers tot achttien jaar te spe len. „Hierin speel je tegen de beste basketballers van Nederland." Anderhalf jaar geleden stelde de Nederlandse basketbalbond (NBB) het voor eredivisieclubs verplicht om ook een jeugdteam in de eredi visie te hebben. De WBB Giants besloten daarop meer aan hun jeugdopleiding te doen. De bestaan de samenwerking tussen de Bra bantse verenigingen Blauw-Wit uit Rosendaal, WBB Giants en West- Brabant Giants uit Bergen op Zoom werd geïntensiveerd. Goede jeugdtrainers werden aangetrok ken, waaronder de Zeeuw Klaas- Willem Barten. Dankzij hem kon den Kole en Zweemer, afkomstig van de Smokkelhoek in Kapelle, na try-outs bij de club komen spelen. „Vorig seizoen was echt een leersei- Allard de Jong, Dominique van Hove, Lennart Zweemer en Puck Kole (vlnr) vormen de Zeeuwse ruggengraat van het jeugdteam van WBB Giants uit Bergen op Zoom. foto Tonny Presser zoen", zegt Zweemer. „Hier leer den we pas echt tactisch goed bas ketballen. En we kregen ineens spe cialisatietrainingen, bijvoorbeeld in schottechniek. We zijn vorig jaar ergens onderaan geëindigd. Onze trainer vroeg of wij nog goede spe lers in Zeeland kenden, die hier eventueel ook wilden spelen." En zo kwamen ook De Jong en Van Hove naar Bergen op Zoom. De eerste veroverde al snel een ba sisplaats als center. Van Hove, de jongste van het kwartet, zou ook nog voor het team tot zestien jaar uit mogen komen, maar is daar te goed voor. Mede door de Zeeuwse versterkin gen doet de ploeg het goed dit sei zoen. In de competitie staan ze in 'Aktjereglement op verkooppunt T 10.11.08 KEUKENS! Amersfoort Amsterdam Brabantsestraat 6 Villa Arena teL 033-4640588 Rotterdam Alexandrium III tel. 010-2205633 tel. 020-5675420 Veendam Transportweg 3 tel. 0598-632363 Drachten Dr. M.L Kingsingel 44 tel. 0512-541144 Woonboulevard Veenendaal Groeneveldselaan SS3 tel. 0318-529944 Goes Nobelweg 2-26 tel. 0113-216230 Velserbroek Zeilmakerstraat 10 tel. 023-5390681 Heerhugowaard J.J.P. Oudweg 4 tel. 072-5760333 Woerden JaapBijzerweg25 tel. 0348-462500 Rijssen Ambachtsstraat 2 tel. 0548-530600 Tulp de keuken van je leven Type Bosch SBV S0E10EU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46