Sport 'Ik ben echt niet onverslaanbaar' info@babyhuiscasita.nl De Bruijn speelt ver onder zijn niveau OPRUIMING WINTERCOLLECTIE BABY-, KINDER- POSITIEKLEDING Lindsay Wyatt gaat weer als titelverdedigster naar WK jiujitsu. Titelverdediger uit Hulst onderuit op EK bandstoten. Zeeuws-Vlaams Runnerscriterium trekt de grens over naar Kieldrecht Noordstraat 21 - 4531 GB Ter neuzen Tel. 0115-694118 - Fax 0115-616111 Vrijdag 28 november Zaterdag 29 november Zondag 30 november op de gehele collectie Z PZC Donderdag 27 november 2008 43 door Roeland van Vliet GOES - Dat Lindsay Wyatt in 2004 én 2006 de wereldtitel veroverde, zegt volgens de Goese jiujitsuka niets over haar kansen op het WK in Malmö, waar ze zaterdag in ac tie komt. „Ik kan niet zeggen dat ik dé favoriet ben. Ik denk dat er, met mij erbij, vijf goede kansheb- ster's op de titel zijn." Voor de 32-jarige brandweervrouw is het al haar vijfde mondiale titel strijd. Na twee magere resultaten in Kopenhagen (2000) en Montevi deo (2002) begon ze te oogsten in 2004. In Madrid werd ze zonder al te veel problemen kampioen. Wyatt: „Ik had een dag waarop al les klopte. Ik was op dat WK na tuurlijk al wat ervarener. Daar naast heb ik veel profijt gehad van mijn vooruitgang op het karate-on- derdeel. Ik kom uit de judosport en dus is het judoën altijd mijn beste onderdeel in het jiujitsu ge- Lindsay Wyatts erelijst Voor de vijfde keer in haar carrière doet Lindsay Wyatt mee aan het WK jiujitsu. In het Zweedse Malmö verdedigt ze zaterdag haar titel. Als ze wint, is ze zelfs voor de derde keer achter elkaar 's werelds beste. PZC Rolant Quist Twee jiujitsu-varianten »- Als sport wordt zelfverdedi gingskunst op twee manieren beoefend: duo system en fighting system. In de laatste variant komt Lindsay Wyatt uit. k- Bij duo system gaan twee bij el kaar horende jiujitsuka's de mat op om een serie verdedi gingstechnieken te demon streren. Zij krijgen daar van de scheidsrechters punten voor, tussen 1 en 10. Steeds worden de scores van twee duo's met elkaar vergeleken. Het beste duo gaat door. Bij fighting system vindt er een gevecht plaats tussen twee in- dividuele.jiujitsuka's. Zo'n duel bestaat uit drie fases: karate (stoten, trappen), staand judo (worpen en neerhalen) en grondjudo (klemmen en ver wurgingen). Voor elke juiste techniek worden punten gege ven. moment met mijn brandweerop leiding bezig en zat toen met mijn hoofd wat minder bij de sport. Na tuurlijk had ik wel mijn trainings uren gedraaid, maar minder dan voor het komende WK." In Malmö doen 'slechts' elf vrou wen mee in de klasse -70. Net als in Madrid (twee duels) en Rotter dam (vier partijen) hoeft Wyatt maar een paar keer te winnen om goud te veroveren. „Natuurlijk is het jammer dat jiujitsu nog altijd een ondergeschoven kindje is en dat er bij de vrouwen minder deel nemers zijn dan bij de mannen. MSar het maakt het niet veel mak kelijker om wereldkampioen te worden. Je moet nog altijd heel hard trainen om de beste te wor den." Wyatt won dit jaar al goud op het NK en het open Europees kam pioenschap in Antwerpen. „Maar denk niet dat ik nooit verlies", zegt ze. „Ik weet niet of de andere tegenstandsters tegen me opkij ken, maar ze zullen in elk geval we ten dat ik niet onverslaanbaar ben." weest. Maar op het karate-onder- deel ben ik na 2002 erg gegroeid." Nog mooier dan het WK in Ma drid was de titelstrijd in Rotter dam. „De hele entourage was heel bijzonder", vertelt de Bevelandse. „Nooit eerder heb ik zo veel toe schouwers bij een jiujitsutoernooi gezien. Ik denk dat in Madrid nog niet de helft van dat aantal men sen zat. Rotterdam was goede re clame voor onze sport." Dat ze wederom goud pakte, ver raste vooral haarzelf „Ik had geen hoge verwachtingen van dat toer nooi", vertelt ze. „Ik was op dat Lindsay Wyatt (links) beleefde twee jaar geleden in Rotterdam haar mooiste WK. De Goese verdedigde haar titel daar met verve. foto Rob Kamminga 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 Goud op Vijfde op Goud op Goud op Brons op Goud op Zilver op EK Goud op Goud op Goud op NK in klasse WK in NK in klasse NK in klasse EK in WK in in Wroclaw NK in klasse NK in klasse NK in klasse tot 70 kilo Kopenhagen boven de tot 70 kilo Hanaü Madrid tot 70 kilo tot 70 kilo tot 70 kilo 70 kilo Tweede ronde op WK in Montevideo Brons op World Games in Duisburg Goud WK Rotterdam Brons op EK in Turijn Goud op open EK in Antwerpen door Frits Bakker WIJCHEN - Dik verloren en geen ex cuus. Jean Paul de Bruijn had giste ren in Wijchen een uitzonderlijk slechte start op het EK bandsto ten. In de spelsoort die hij het best beheerst, ging hij met 125-27 onder uit tegen de Fransman Johan Petit. De Hulstenaar moet nu zijn twee volgende partijen in een poule van vier winnen om verder te gaan. De openingspartij kreeg een totaal onverwacht verloop. Jean Paul de Bruijn, zesvoudig Europees kam pioen in deze spelsoort, werd als één van de topfavorieten be schouwd. Zijn Franse tegenstan der staat 41e op de ranglijst en is een onbekende underdog. „Toch kreeg ik geen schijn van kans", be kende De Bruijn na de partij, die in zeven beurten werd beslist. „En ik had er ook geen excuus voor, ik speelde gewoon slecht." Van een moeizame omschakeling van de World Cup driebanden in Flurgha- da naar het bandstoten wilde hij niets weten. „Ik heb moraal opge daan in Egypte en voel me goed. Het zou een flauwe smoes zijn om het daaraan te wijten." De Fransman speelde wel boven zijn kunnen, onder andere met een serie van 58 en één van 34 waarmee hij de finish bereikte. De Bruijn bleef staan op een schame le 27 caramboles. Om kans te blij ven houden op de eindronde met zestien spelers moet hij vandaag winnen van de Griek Gerassimo- poulos en de Tsjech Ziogas. Die twee spelers heeft hij een maand geleden ook ontmoet op het Europees kampioenschap voor teams. „Ik heb van allebei gewon nen, dus er is nog niets verloren." Andere favorieten als Frédéric Caudron, Xavier Gretillat en Henri Tilleman begonnen wel met een overwinning. KIELDRECHT - Het Zeeuws-Vlaamse loopcircus trekt zaterdag de grens over. In grensdorp Kieldrecht wordt de achtste wedstrijd in het kader van het Zeeuws-Vlaamse Runnerscriterium gehouden. De Kieldrecht Runners houden meteen ook voor de achtste keer een wedstrijd ter nagedachtenis van atleet Juul van de Walle. Zoals gebruikelijk bij de wedstrijden om het Runnerscriterium staan er drie afstanden op het programma. Dit zijn de 4000, 8000 en 12000 me ter. Het startschot voor alle afstan den van de Juul van de Walle Me morial klinkt om 15.00 uur in de Sportpleinstraat in Kieldrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45