Zeeland Regioarchief in voormalig bankgebouw TR0UWM0DESH0W MAANDAG 8 DECEMBER Slechts 182 nieuwe bedrijven Eerstejaars verkiezen fietstunnel unieke trouwmodeshow op een unieke locatie: Terneuzens raadslid Pim Broekhuysen vraagt nader onderzoek. Werkgelegenheid in Terneuzen is gestegen met 373 werknemers. Samen zingen bij de kerststal in Ossenisse Kapitein beboet voor vervuilen van haven Stadsraad vergadert over politiepost in Axel Terneuzenaar tot celstraf veroordeeld Bruidshuis Ellen (Oostburg) en Van Westen Mannenmode (Zaamslag) Golfcentrum De Brugse Vaart Z pzc Donderdag 27 november 2008 29 door Wout Bareman TERNEUZEN - Voor de verwezenlij king van een regionaal historisch centrum met een centraal archief van de drie gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen en de heem kundige verenigingen is geen nieuwbouw nodig. Het zou prima passen in het voormalige bankge bouw van de Rotterdamse bank in het centrum van Terneuzen. Het raadslid Pim Broekhuysen (ei gen lijst) vindt dat gebouw, waarin ook het Schoolmuseum Schooltijd zal worden ondergebracht, uiter mate geschikt voor het archief „Gezien het feit dat het de bedoe ling is het fraaie gebouw multi functioneel te gebruiken, vind ik dat onderzocht moet worden of bijvoorbeeld de catacomben ge schikt zijn of geschikt gemaakt kunnen worden voor een regiona le archiefruimte." Dat onderzoek moet onder meer uitwijzen of de ruimten klimatolo gisch geschikt te maken zijn om te dienen als archiefrüimte voor heel Zeeuws-Vlaanderen. „Als dat zo is, zijn de drie gemeen ten beduidend goedkoper uit dan wanneer nieuwbouw moet wor den gepleegd", aldus het raadslid. Hij vindt dat burgemeester en wet houders de locatie aan moeten melden voor de studie voor het historisch centrum, die wordt uit gevoerd in nauwe samenwerking met de Provinciale Archiefinspec tie. Volgens de inspectie kampen met name Hulst en Sluis met een te krappe opslagcapaciteit voor hun archiefmateriaal. In afwachting van het onderzoek heeft Hulst het plan voor de inrichting van een nieuw archief even opgeborgen. Broekhuysen: „En zo sla je een he leboel vliegen in één klap." Het voormalige bankgebouw in het centrum van Terneuzen zou kunnen dienen als onderdak voor de archieven van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Relatief weinig men sen zijn vorig jaar in de gemeente Terneuzen een eigen bedrijf begon nen. Het aantal van 182 startende ondernemers lijkt een redelijke score, maar afgezet tegen het totaal aantal bedrijven in de gemeente valt Terneuzen in vergelijking met de rest van Zuid-West-Nederland toch in de laagste categorie (48 tot 62 starters per 1000 vestigingen). Deze cijfers zijn te vinden in de door B en W gepresenteerde voort gangsrapportage Actieplan econo mie 2005-2009. Het aantal bedrij ven in Terneuzen groeide vorig jaar met 123; dat brengt het totaal aantal vestigingen op 3852. Die be drijven hielden vorig jaar 28.645 mensen aan het werk tegen 28.272 werknemers in 2006. De verdeling van de werkgelegen heid over de verschillende secto ren bleef grotendeels ongewijzigd. Terneuzen is met 5100 werkne mers de grootste werkgever in de procesindustrie in Zuid-West-Ne- derland en laat gemeenten als Ber gen op Zoom, Breda, Oosterhout en Moerdijk achter zich. KLOOSTERZANDE - De actie van de dorpsraad Kloosterzande en de Hulster verkeerswethouder Clen de Kraker om scholieren uit Kloos terzande van het Reynaertcollege in Hulst te wijzen op de veiligste fietsroute van en naar school, is een succes gebleken. Zo'n 98 pro cent van de eerstejaars verkiest de ossenisse - In het gemeenschaps centrum Hof ter Nesse houden de inwoners van Ossenisse zondag 14 december een bijeenkomst rond om de kerststal. Tijdens deze kerstviering voor jong en oud klinken onder meer kerstmelodieën en is er samen zang. De gospelgroep 'BrightLight' uit Middelburg verzorgt een optre den. Het samenzijn begint om 14.00 uur. terneuzen - Een kapitein van een schip betaalde gisteren een schik king van 2000 euro wegens water verontreiniging in Terneuzen. Sur veillerende politie ontdekte 's mid dags dat een bemanningslid van het in de Buitenhaven afgemeerde schip de buitenkant van het vaar tuig aan het schilderen was. Om dat de kapitein geen voorzorgs maatregelen had getroffen viel er verf op de kade en in het water. veilige, maar iets langere, route via het fietstunneltje en maakt niet de gevaarlijke oversteek van de pro vinciale weg aan de Hulsterweg. Oudere scholieren laten zich vol gens de initiatiefnemer van de ac tie, Miel de Koek, helaas niet zo makkelijk op andere gedachten brengen. axel - De stadsraad van Axel houdt vanavond zijn laatste open bare vergadering van dit jaar. In cultureel centrum De Halle wordt onder meer gesproken over de slui ting van een tiental politieposten in Zeeland, waaronder die in Axel. Bezoekers kunnen vragen stellen over uiteenlopende onderwerpen aan vertegenwoordigers van de ge meente Terneuzen en de politie. De aanvang is. om 20.00 uur. middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 45-jarige Terneuzenaar conform de eis een gevangenisstraf van veer tien dagen opgelegd. De man ver bleef op 15 februari in de Terneu- zense nachtopvang van het Leger des Heils en werd wakker van zijn kamergenoot, die een plasje moest plegen. Als reactie op zijn verstoor de nachtrust gaf hij de man een stomp in het gezicht. 150 euro kado! Als u ongestoord wilt genieten van digitale televisie, dan hebben wij nu een ongekend scherpe aanbieding. Tot 1 februari krijgt u 150 euro van ons terug, als u zich abonneert op CanalDigitaal. Of 200 euro als u ons HDTV-actiepakket kiest', www.gestoord.tv BEN VAN DIJK ELECTRONICS Rondweg 9 5406 NK Uden Telefoon - 0413 243535 DEN BRAAK Bestèrdring 179 5014 HK Tilburg Telefoon - 013 5432153 "l.c.m. een abonnement op het B-isis pakket en bij «gelijktijdige aanschaf in een geselecteerde ontvanger met smartcard of een complete set. De adviesprijs van een compete set met een DSP.5digitale tv ontvanger yj'j.- (n-] -aftrek korting). De adviesprijs van een complet»- set met een DSa7i2l HDTV ontvanger >s j. 'na altree kotmyj. Op deze aanbieding /ijri de actie- en algemene voorwaarden van CanalDigitaal van toepassing (Oostburg) bestel snel kaarten 12,50) 0117-454861 of via www.vanwesten.com/modeshow "Hltun canal digitaal Gestoord? Honderdduizenden Nederlanders worden elke dag gestoord. Ze kijken digitale televisie met rare streepjes in beeld als de magnetron aanstaat. Of ze kijken nog analoge kabel en zien op de meeste zenders ruis, terwijl hun televisie HD-Ready is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43