investeert in verleden Rekenkamer laakt raad bin nan Hulst maakt weg vrij voor ontwikkeling woonwijk Wittebrug ïsie A.s. zaterdag genieten van de introductie JORI Kamasitra Collection: nieuwe modellen exclusief voor Zeeland bij De Jonge Hoek van Dijke www.binnenuit.nl uit De Blaey: 'Kwaliteitsslag voor Axel' Okke van der Maas: 'Een juweeltje' B en w willen plan op punten aanpassen aan negen bezwaren. Uitvoering van visie vergt volgens adviseurs betrokkenheid van raad. ;v Z PZC Donderdag 27 november 2008 27 twee meter verlaagd van vijftien naar dertien meter. Verder voert het college aan dat de geplande wo ningen in de wijk maximaal elf meter hoog zijn en dat de apparte mentencomplexen dus 'slechts' vier dan wel twee meter hoger zijn. Daarnaast menen burgemees ter en wethouders dat de twee ge bouwen de karakteristiek van de omgeving niet ingrijpend wijzi gen. Ook hebben indieners van zienswijzen hun zorgen geuit over de oude spoorlijn die over het ter rein loopt. Een van de indieners maakt bezwaar tegen het feit dat de oude spoorlijn niet is opgeno men binnen het ontwerp-bestem- mingsplan. Hij wil dat de spoorlijn een internationaal wandelpad wordt. De gemeente verzekert de man dat de spoorlijn behouden blijft, maar dat het tracé niet thuis hoort binnen het bestemmings plan. Wel stelt Hulst dat de moge lijkheid blijft om het pad later in te richten als wandelpad, maar dat daar momenteel geen budget voor is. Op aandringen van waterschap Zeeuws-Vlaanderen is het water huishoudingsplan in het bestem mingsplan aangepast. Het ont- werp-bestemmingsplan Wittebrug wordt dinsdagavond 2 december besproken in de commissieverga dering Ruimte, vanaf 19.30 uur in de Hulster raadzaal. Burgemeester en wethouders pa reren en integreren negen afwij kende zienswijzen in het bestem mingsplan voor de nieuwe woon wijk Wittebrug in Hulst. Een combinatie van oud en nieuw: ontwerp van het architectenbureau Fierloos voor het museum in Axel. Het plafond in het pand Antheunis op de Axelse Markt wordt in oude luister hersteld, foto Wim Kooyman Ere wie ere toekomt, vindt voorzit ter Piet de Blaeij van het streekmu seum Het Land van Axel. De ambi tieuze plannen van de gemeente Terneuzen ten aanzien van de plaatselijke musea noemt hij 'voor al een verdienste van wethouder Jaap Bos'. De Blaeij: „Het is ge woon geweldig dat in de gemeente Terneuzen voor het eerst sprake is van een planmatige aanpak van de musea. Waarbij ook nog de onder linge contacten en het wederzijds begrip aanzienlijk zijn verbeterd." 'Een prachtig plan', juicht hij over de voorgenomen restauratie en uit breiding van het Jugendstil-pand aan de Markt tot nieuw onderko men van het museum. De Blaeij: „Het betekent een kwaliteitsslag voor Axel. Maar niet alleen voor Axel, het nieuwe museum is pure winst voor de hele gemeente Ter neuzen. Want straks is er hopelijk een goed geoutilleerd gemeente lijk museum." Verhuizing naar het monumentale bankgebouw op de hoek van de Nieuwstraat en Korte Kerkstraat staat voor directeur Okke van der Maas van het Schoolmuseum in Terneuzen gelijk aan een droom die werkelijkheid wordt. 'Een ju weeltje', karakteriseerde hij het ka rakteristieke pand van de voormali ge Rotterdamse Bank (ontwerp Amsterdamse school) eerder dit jaar al. Van der Maas complimen teert gemeente en wethouder met 'gedurfde plannen'. „Voor ons bete kent dit een duidelijke verbete ring. Een prachtig gebouw, met prachtige ornamenten, in het bij zonder het lichthuis met de glas-in-loodramen. Wat ons be treft moet in het interieur nog wel het een en ander verbeterd wor den. Er is wat achterstallig onder houd, maar qua inrichting en inde ling willen we toch vooral de knus se en gezellige sfeer van ons huidi ge museum behouden." door Sheila van Doorsselaer HULST - Negen personen of instan ties hebben bij de gemeente Hulst zienswijzen ingediend over de ont wikkeling van de nieuwe woon wijk Wittebrug en de nieuwe loca tie van de hockeyvelden in Hulst. Burgemeester en wethouders stel len de gemeenteraad nu voor het bestemmingsplan op enkele pun ten te wijzigen. Het gaat hierbij slechts om details. In het ontwerpbestemmingsplan van de nieuwe woonwijk, gepland op de huidige te verplaatsen hockeyvelden langs de Grote Kreekweg in Hulst, is plaats voor ongeveer zestig woningen en twin tig appartementen. De apparte menten zijn verdeeld over twee ge bouwen die aan weerszijden van de toegangsweg van de wijk zijn gesitueerd. Het college noemt de twee appartementencomplexen de 'herkenningspunten' van de wijk Wittebrug. Vijf van de negen be zwaarmakers halen in hun ziens wijzen de hoogte van de apparte mentsgebouwen aan. Enkelen vin den dat de complexen sowieso af breuk doen aan het geheel. Burge meester en wethouders van Hulst hebben al besloten de hoogtemaat van een van de twee appartemen tencomplexen aan te passen. Het linker gebouw krijgt maximaal vijf bouwlagen, terwijl het rechter er maximaal vier krijgt. De hoogte maat van het gebouw wordt met terneuzen b.v. ■Wij zyn,pas tevrtcUitali lekei B'ftf! Mr. F.J. Haarmanweg 26 Terneuzen Tel.: 0115-620851 www.keukenvisie.nl door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De gemeenteraad van Terneuzen heeft bij de uitvoering van de strategische planvisie wei nig betrokkenheid getoond. Dit stelt de Terneuzense Rekenkamer, die een uitgebreide evaluatie van de gemeentelijke toekomstplan nen heeft gemaakt. De Rekenkamer, onder voorzitter schap van oud KvK-secretrais André Zabel, adviseert college en raad om de uit 2001 daterende stra tegische visie snel te actualiseren. Aanbevolen wordt om dat mede werkers uit de eigen organisatie te laten doen bijgestaan door een ex terne coach. Voor de herindeling van 2003 lieten de toenmalige ge meenten Sas van Gent, Axel en Terneuzen de Gentse professor George Allaert een visiedocument maken. Allaert voorspelde het gro te Terneuzen een glorietijd na ope ning van de Westerscheldetunnel, maar van die verwachting kwam niet veel terecht. Voor de visie gaf de gemeente bijna 440.000 euro uit. Geld dat de raad zomaar be schikbaar werd gesteld zonder dat er voldoende controle werd uitge- De Rekenkamer verwijt de ge- meenteraad van Terneuzen laks heid bij de uitvoering van de stra tegische planvisie. B en W delen deze kritiek slechts ten dele. voerd op de uitvoering van de pro jecten uit de visie. Alberts toe komstbeeld mag dan te ambitieus, te rooskleurig zijn geweest, de raad van Terneuzen had zelf zorg moeten dragen voor bijstelling van de visiedoelstellingen. Dat is niet gebeurd. Met het oog op de huidi ge ontwikkelingen (kanaaltunnel, nieuwe zeesluis, biopark, bevol- kingskrimp en verdubbeling Trac- taatweg) adviseren Zabel en de zij nen de raad om de visie snel te ac tualiseren. B en W stellen in een reactie op het onderzoek dat een deel van de visieprojecten wel de gelijk is gerealiseerd. Ook wordt de laatste hand gelegd aan een nieuw strategisch plan voor de Kanaalzo ne in het kader van het project Grenzeloze Kanaalzone.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41