ombouwen tot vertrouwen' fantastische aanvulling college Sluis' a ZONE •vfiial Friday Jhk W\ M kpn Kokkels Onderzoek naar jacht damherten Deze vrijdag: diverse ICT-producten 3 maanden gratis*. €7, €14f €5,' €4r PZC Donderdag 27 november 2008 3 Oostburq\ Ben Hennekam, CDA'er, oud-raadslid, oud-wethouder, oud-Kamerlid, wordt de vierde wethouder van Sluis. Hij was tot vandaag wethouder in het Brabant se Drimmelen (inzet). foto's Ron Magielse en Peter Nicolai en Henk Luijendijk zijn blij met hun nieuwe collega. Ook als Luijendijk portefeuilles als onder wijs en personeel en organisatie moet inleveren, gooit hij de kont niet tegen de krib. „We zijn geen wethouders voor de raad of voor onszelf, maar voor de gemeente Sluis", zegt Luijendijk. „Als het voor het belang van de ge meente en daarmee de inwoners goed is dat een buitenstaander met frisse blik tegen een aantal za ken aankijkt dan heb ik daar geen moeite mee." Met de aanstelling van een vierde wethouder om een zo breed moge lijke coalitie te formeren, kwam Van Liere uit bij de oplossing die de raad zelf - op initiatief van de PvdA - al had aangedragen. De raadsleden kunnen zich dus ook wel in de oplossing vinden, al had den de meeste fracties willen be sparen op de salariskosten voor het dagelijks bestuur door de vier wethouders (ruim) drie salarissen te laten delen. Maar daar kwamen de fracties onderling niet uit. Alle fracties zijn wel blij dat er een ervaren, deskundige bestuurder komt. Dat hij door zijn leeftijd geen wachtgeld hoeft te vangen na afloop van de raadsperiode in 2010 wordt als voordeel beschouwd. De raadsleden hopen dat de nieuwe man 'rust in de tent' brengt. Johan Provoost (WD) benadrukt wel dat alle fracties nu snel een pragmatisch bestuursakkoord moe ten onderschrijven. „Zaken als de reorganisatie van het ambtelijk ap paraat en de verbouwing van het gemeentehuis moeten voortva rend worden aangepakt." CDA-collega Lia Flikweert voegt er aan toe dat de Sluise raadsleden in de toekomst zakelijk moeten vergaderen. Wethouder Carien Bolijn is ziek, maar maakte gisteren wel kort ken nis met haar nieuwe collega. telgen «oor ondernemers. - Internet Computerhulp Veiligheidspakket 95/per maand Extra Harde Schijf Online 95/per maand voor 2 pc's 95/per maand 50 CB Webhosting Online I 95/per maand Verkrijgbaar via kpn.com/casualfriday 0800-0403 sluifje aan COMMENTAAR De Groenen Deugen. Kokkelvissers zullen het even moeilijk hebben met deze kreet. Ook al komt hij uit de gematigde Zeeuwse kringen. Want de Raad van State heeft gisteren op verzoek van de eveneens groene, maar veel radicalere stichting De Faunabescherming het kweken van kokkels in de Oosterschelde verboden. Daarmee komen alle pijnlijke herinneringen aan de mosselzaadkwestie boven, inclusief de Groene Leugen. Deze confrontatie is zo mogelijk nog vervelender, want nu gaat het om een proef met het verzaaien van jonge kokkels uit de Westerschelde, een poging tot vernieuwing. Zelfs dat blijkt niet haalbaar. Ook in deze kwestie spelen alle partijen hun rol met verve. De kokkelvissers proberen braaf te innoveren. Het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit geeft netjes vergunning. Faunabescherming wijst terecht op de bepalingen in de Natuurbeschermingswet. De Raad van State doet wat een Raad van State moet doen. Maar het resultaat is niet om aan te zien. De proefis voorlopig van de baan, de kokkelvissers zijn terug bij af En natuurlijk moet alles volgens goed Hollands gebruik opnieuw worden onderzocht. Dan komt er alsnog een proef die alsnog voor verrassingen kan zorgen. Het blijft immers een experiment. Wat is er dan eigenlijk gewonnen? Het wordt tijd dat het ministerie de vissers voor dit soort onzin beschermt. Te beginnen met vergunningen die overeind blijven. BURCH-HAAMSTEDE - De Faunabe- heereenheid Zeeland laat de poli tie uitzoeken of het verhaal klopt dat zestien damherten illegaal ge schoten zijn in de Kop van Schou wen. Het verhaal is afkomstig van de Partij voor de Dieren (PvdD). „Wij hebben dat vernomen van tipgevers. Verder kan ik er heel weinig over zeggen want ik kan de ze mensen niet in gevaar brengen. Mensen van ons worden bedreigd door jagers. Maar het zijn wel men sen die het kunnen weten", zegt Rob van Ossewaarde van de PvdD. Ook tegenover de Fauna Beheer- eenheid (FBE) wilde de Partij voor de Dieren niets loslaten. „En dan kunnen we niets anders doen dan de politie inschakelen", zegt Jan Ramondt van de FBE. De FBE wil zekerheid of het verhaal klopt. Als het waar is, gaat de jager die- het gedaan heeft ver buiten zijn boekje. Ieder hert dat gescho ten is moet 'getoond' worden. Dat wil zeggen dat een andere jager het gedode dier daadwerkelijk moet zien alvorens het naar de poelier kan. Tot nu toe zijn twaalf damherten legaal geschoten in de Kop van Schouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3