PZC 25 Zeeland Ook betalen in Axelsestraat Terneuzen verbiedt i-pod niet deDRVKKERY Vaker vissen op de stranden ZEEUWS-VLAANDEREN College ziet niets in proef om geluidsdragers uit verkeer te weren. Langparkeerders draaien parkeerschijf telkens paar uur door. Brasseriemenu soep van rode Taxaties Zeeuws Veilinghuis Popquiz Wijnand Duyvendak Extra koopzondag Donderdag 27 november 2008Tip? redtern@pzc.nl Voorlopig verbod op kokkelkweek in Oosterschelde door Raymond de Frel TERNEUZEN - Terneuzen werkt niet mee aan een proef dm het gebruik van i-pods door fietsers en brom merrijders te verbieden. Gemeenteraadslid Giel van Boom van TOP/Gemeentebelangen op perde een verbod op dit soort 'prestigespeeltjes', omdat ze de ver keersveiligheid in gevaar brengen. Hij wil dat Terneuzen een pilotpro- ject instelt, maar het college van burgemeester en wethouders voelt daar niets voor. De Adviesdienst verkeer en vervoer heeft naar aan leiding van een verzoek van minis ter Eurlings een onderzoek uitge voerd naar de consequenties voor de verkeersveiligheid van het luis teren naar muziek op de fiets. „Conclusie is, dat het risico op on gelukken niet groot is. En belangrij ker nog, een dergelijk verbod is moeilijk te handhaven. Ook Veilig Verkeer Nederland (VVN) is na drukkelijk niet voor een verbod op het gebruik van mp3-spelers in het verkeer", meldt het college. Het sluit zich daarom bij deze opvattin gen aan. door Frank van Cooten CADZAND - Vanaf het strand moet vaker gevist kunnen worden. De gemeente Sluis staat momenteel het sportvissen met de hengel van af het strand niet toe vanaf 1 mei tot oktober. De fractie van Gemeentebelangen in de gemeenteraad van Sluis vindt dat door dit verbod niet al leen de eigen vissers in de uitoefe ning van hun sport worden bena deeld. „Sportvissen is ook een belangrij ke toeristische vrijetijdsbesteding", stelt fractievoorzitter William Gij- sel. Hij wil het verbod daarom be perken tot de zomermaanden juni, juli en augustus van 10.00 tot 18.00 uur vanaf het Uitwaterings kanaal in Cadzad tot de Handelsha ven in Breskens. Gijsel dient vanavond in de verga dering van de gemeenteraad een initiatiefvoorstel in. Markt 51 Middelburg T0118886886 Poëzie van Peter Swanborn over verdronken Zeeuwen door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen voert ook in de Axelsestraat betaald parkeren in. Op dit mo ment is daar een blauwe zone, waar men door het gebruik van een parkeerschijf maximaal twee uur mag staan. De maatregel is in gevoerd om te voorkomen dat werknemers uit de binnenstad hun auto er een hele dag parkeren. Klanten van de winkels in de Axelsestraat kunnen hun voertuig dan niet kwijt. In de praktijk blijkt nu echter dat met grote regelmaat de parkeerschijf wordt doorge draaid. Ook door ondernemers, zo schrijven burgemeester en wethou ders in hun Evaluatie Parkeerbe leid. Voor de parkeerwachters is een en ander vrijwel niet te contro leren. Het idee is nu om betaald parkeren in te voeren, waarbij men het eerste uur gratis mag staan, zoals dat ook bij Epicurus is ingevoerd. De bezoekers kunnen dan nog steeds gratis de onderne mers bezoeken en langparkeren wordt moeilijker. Voor de bewo ners verandert de situatie niet. Naar aanleiding van de overlast van langparkeerders in de Tram straat wordt ook daar betaald par keren ingevoerd volgens het zelfde principe als in de Axelsestraat. Dus het eerste uur gratis en een onthef fing voor de bewoners. Het blijkt dat het aantal parkeer plaatsen voor werknemers en werkgevers in de binnenstad te be perkt is. Er is sprake van een wachtlijst van zo'n vijftien men sen die een vergunning voor een PW De blauwe zone in de Axelse- straat in Terneuzen werkt niet. Daarom wordt er toch betaald parkeren ingevoerd, evenals in de Tramstraat. bepaalde plek willen. Locaties zijn onder meer de Rosegracht, Steen- kamplaan. Oostelijk Bolwerk en de Scheldekade. Het voorstel is om op die locaties een regime voor langparkeerders in te stellen. Het parkeerterrein aan de Wester- scheldedijk wordt sinds de sluiting van coffeeshop Checkpoint min der gebruikt. De gemeente wil het daarom terugbrengen in de oor spronkelijke staat en duurzaam in richten. Dat betekent een halve ring van de parkeercapaciteit. Het huidige regime blijft wel gehand haafd: betaald parkeren van maan dag tot en met zondag van 9.00 uur tot middernacht. EEDE - Ze zijn oud, ziek en der dagen zat, de populieren langs de Heilleweg in Heille en de Sara Beytsweg (foto) in Eede. Bovendien vormen ze, zo zegt een woordvoerster van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, een risico. „De bomen zijn ongeveer veertig jaar oud en vormen door het vele dode hout een gevaar voor hum omgevimg. Langs de Heilleweg zijn de populieren bo vendien aangetast door de wilgenhoutrups, waardoor de kans op stam- breuk bij een harde wind toeneemt." Zij voegt daar aan toe dat ook bij de populieren langs de Sara Beytsweg sprake is van rotting. Vandaag begint een bedrijf uit Bruinisse in opdracht van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen met het vellen van de bomen aan de Heilleweg. Aansluitend volgen veertien bomen in Eede, het deel tussen Rijksweg en Biezenstraat. foto Peter Nicolai vanavond vanaf 17.30 uur kool en appel, runderreepjes of strüdel van boschampignons en chocoladetaartje 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vandaag 9.30-12.30 uur vanavond 19.30-20.30 uur zaterdag 29 november u.00-12.00 uur klimaat en politiek zondag 30 november 13.00-17.00 uur kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39