Starterslening is nog niet erg in trek Tholen stelt zijn eigen millenniumdoelen vast Pleidooi voor veerboot Bootjesvolk moet lopen bin n9n uit Markt van hoop uromunt Boes Starterswoningen in Stavenisse vinden wél gretig aftrek. A.s. zaterdag genieten van de introductie JORI Kamasitra Collection: nieuwe modellen exclusief voor Zeeland bij De Jonge Hoek van Dijke www.binnenuit.nl Gemeente geeft elk jaar 25.000 euro aan allerlei goede doelen. Vrouw slachtoffer van zakkenroller in Goes Sinterklaas zaterdag op bezoek in Hansweert Koorzangavond Woord en Daad in Yerseke Natuurtalent laat werk zien in Ellewoutsdijk Nostalgische verbinding tussen Terneuzen en Hoedekenskerke. INKOOP - VERKOOP B PZC Donderdag 27 november 2008 29 door Rob Paardekam STAVENISSE - De starterslening, die de gemeente Tholen vorig jaar in voerde, is nog geen doorslaand suc ces. Tot nu toe zijn er vijf aanvra gen ingediend en is één lening toe gewezen. Volgens een woordvoerder zijn dat er minder dan vooraf was gedacht. „Maar er worden momenteel ook niet zo heel veel woningen ver kocht. Als de markt weer aantrekt, verwachten we meer aanvragen." In tegenstelling tot de startersle ning zijn de starterswoningen, die in Stavenisse gebouwd gaan wor den, een stuk populairder. Het gaat inmiddels om twee afzonder lijke projecten. Ontwikkelaar Star ters Vastgoed bouwt een rijtje van vijf startershuizen aan de Dokter Zoetemanstraat. Kopers kunnen kiezen voor het casco laten opleve ren van hun woning en betalen dan zo'n 143.000 euro. „Voor een volledig ingericht huis komen we boven de 160.000 euro uit", zegt Mike Verweij. „Lager is voor ons niet haalbaar." De bouw van de vijf woningen, waarvan er nu drie zijn verkocht, begint in februari. De bouw van zes andere starters woningen aan de C. J. Moerland straat begint volgende maand. De prijs van deze huizen zit wel net onder de 160.000 euro. „Drie zijn er definitief verkocht, de andere drie onder voorbehoud van finan Impressie van de vijf huizen, die Starters Vastgoed onder de noemer star- terswoning gaat bouwen aan de Dokter Zoetemanstraat in Stavenisse. ciering", vertelt Jan van den Bosch van Westvest Projectontwikkeling. Hij zegt in andere kernen ook dol graag starterswoningen te willen bouwen, maar de mogelijkheden zouden minimaal zijn. „In Stave nisse hebben we van de gemeente korting gekregen op de grondprijs. Dat is echt noodzakelijk. Maar in andere dorpen is de grond vaak van projectontwikkelaars." Van den Bosch vindt overigens dat hij de enige echte starterswonin gen bouwt in' Stavenisse. Dat Star ters Vastgoed de vijfhuizen aan de Zoetemanstraat ook onder die noe- l^j De starterslening van de gemeen- te Tholen, een lening van maxi maal 20.000 euro bovenop het bedrag dat de bank verstrekt, is nog niet razend populair. mer verkoopt, is volgens hem niet terecht. „Ja, zij verkopen de wonin gen casco voor een op het oog lage prijs, maar als je de hele inrichting er bij optelt, komt je nog ruim bo ven de 160.000 euro uit. En dat is de bovengrens die de gemeente stelt om te kunnen spreken van starterswoningen." Volgens Verweij gaat het wel dege lijk om startershuizen. Hij zegt het te betreuren dat de gemeente de in zijn ogen lage bovengrens van 160.000 euro hanteert. „Juist door dat soort eisen komt die startersle ning niet van de grond. Het huis dat de aanvrager wil kopen, is net iets te duur of hij verdient net iets te veel. Er is altijd wel iets waar door zo'n starter niet in aanmer king komt. De eisen zouden wat versoepeld moeten worden." GOES - Organisaties die zich inzet ten voor goede doelen houden za terdag een adventsmarkt in de Gro te Kerk in Goes. Tijdens de 'markt van hoop' worden vooral ca deau-artikelen verkocht voor een eerlijke prijs. Alle organisaties die meedoen hebben korte lijnen met ontwikkelingsprojecten in de Der de Wereld. De markt is van 10.00 tot 16.30 uur open. Gedurende de hele dag zijn er muzikale optre dens. door Rob Paardekam THOLEN - Tholen mag zich sinds dit jaar millenniumgemeente noe men, maar wat dat nou precies be tekende, was tot nu toe niet hele maal duidelijk. Het wordt allemaal een stuk concreter nu het college een aantal goede doelen heeft ge kozen om geld aan te geven. Dat Tholen millenniumgemeente is, komt vooral door de lokale frac tie van de Christenunie. Die stel de dat eind 2007 voor en kreeg an dere partijen enthousiast voor het idee. Millenniumgemeenten ver plichten zich een inspanning te le veren voor klimaatverbetering, ontwikkelingssamenwerking, ver betering van onderwijs en gezond heidszorg in de Derde Wereld en armoedebestrijding. De gemeente Tholen trekt daar in elk geval tot 2012 25.000 euro per jaar voor uit. Het college heeft de doelen vastge steld, die ze dit jaar steunt met een financiële bijdrage. Om te begin nen is dat een project van de jonge- renraad Tholen. Die wil een water pomp bouwen in Burkina Faso en GOES - Een 60-jarige vrouw uit Goes werd gistermiddag in de Lan ge Kerkstraat in haar woonplaats het slachtoffer van een zakkenrol ler. Die ging er vandoor met haar por temonnee, die in haar rugzak zat. Het is volgens de politie onbekend of de portemonnee op straat of in een winkel is gestolen. Er zaten persoonlijke papieren en een onbe kend geldbedrag in. HANSWEERT - Sinterklaas doet za terdag Hansweert aan. Hij komt op de klassieke manier, op een boot die om 13.30 uur afmeert aan de steiger van het fiets-voetveer in de toegang tot het Kanaal door Zuid-Beveland. De Sint trekt om 14.00 uur met muziekkorps Schel- degalm naar Hansweert, waar de goedheiligman een halfuur later in dorpshuis Kaj Munk aankomt. De feestmiddag duurt tot 17.00 uur. YERSEKE - Christelijk mannenkoor Rehoboth uit Tholen en christelijk gemengd koor Asaf uit Goes tre den zaterdagavond op tijdens een zangbijeenkomst in de hervormde kerk van Yerseke. Rehoboth heeft Kees van der Steenhoven als diri gent en AsafAndré Overbeeke. De organisatie is in handen van Woord en Daad. Er wordt gecollec teerd voor scholen in Colombia. De avond begint om 19.30 uur. ELLEWOUTSDIJK - 't Kerkje van El- lesdiek (Ellewoutsdijk) houdt za terdag open huis voor bezichtiging van de expositie Natuurtalent van Adri Karman uit Colijnsplaat. Kar man is bekend van zijn tekeningen in deze krant. Tal van oorspronke lijke illustraties van haventjes en dorpsgezichten die eerder in de PZC hebben gestaan, zijn zaterdag te zien van 13.30 tot 16.00 uur. De entree, koffie en thee zijn gratis. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Terneuzenaar Chris Louwerse vraagt het gemeentebe stuur te kijken naar de mogelijkhe den voor een fiets-voetveer tussen Terneyzen en Hoedekenskerke. Als er op een aantal vaste passa giers gerekend kan worden is dat fi nancieel haalbaar, denkt Louwer se, die onder meer de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten vrij willig helpt op het gebied van wan delontwikkeling. Hij wijst op het succes van de ver binding Perkpolder-Hansweert. Met een veerdienst tussen Terneu zen en Hoedekenskerke zou er weer een fiets- en wandelrondje in Zeeland bij komen. Volgens Louwerse kan de verbin ding wellicht gekoppeld worden aan een verblijf in Hoedekensker ke, de stoomtreinverbinding naar Goes of de snelbus van Con- nexxion terug naar Terneuzen. Te vens biedt het veertje verbinding met de fietsknooppunten van Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaan- deren. De provincie is bezig een wandelnetwerk op te zetten in de Zak van Zuid-Beveland. Het veer tje zou volgens Louwerse de ideale verbinding zijn met het wandelnet werk dat ook in Zeeuws-Vlaande- ren gerealiseerd wordt. VEERE - Heb je een mooie ligplaats in de Veerse stadshaven, kan je de auto niet kwijt voor de deur van je jacht. Want de Kaai staat een groot deel van het seizoen vol met auto's van toeristen. Hoog tijd, vindt de jachtclub Veere, om op de Kaai vergunning-parkeerplaat-- sen voor haar leden te reserveren. „Dat gaan we dus niet doen", gaf wethouder Jaap Melse de jachtclub voorzitter te verstaan op een com missievergadering. „Want dan staat de Kaai straks steeds vol met auto's van mensen van de jacht club. Alsof die zo slecht ter been zijn dat ze niet wat meters kunnen lopen. Bij de jachtclub weten ze heel goed dat de gemeente het ge dempte stuk van de haven inricht als gratis parkeerterrein. Dat wordt bekostigd door de parkeertarieven in Veere wat te verhogen." Op die gedempte haven kunnen jachteige- naren straks dus gewoon voor nop parkeren. „En zeg niet dat dat te ver lopen is. Als je niet uitkijkt, rij je daar zo de jachthaven in." is daar geld voor aan het inzame len. De gemeente legt sowieso zes duizend euro bij en zal verder het opgehaalde bedrag verdubbelen tot een maximum van vijfduizend euro. Het project Hope Village in Mala wi - dat ondersteuning biedt aan weeskinderen - ontvangt een sub sidie van 3500 euro, terwijl de zen dingscommissie van de Gerefor meerde Gemeente in Poortvliet 250 euro krijgt voor het steunen van medische projecten op het zendingsveld. Ten slotte is er maxi maal vijfduizend euro voor het Glazen Huis in Breda. Koninkrijksmunten - provinciale munten edelmetalen goud zilver - beleggingsmunten bankbiljetten Nederland euromunten - buitenlandse munten Schuttershof 11a, 4461DZGoes Tel.:0113-233676 fax.0113222324 e-mail euromunt@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33