Zeeuwse kinderen in videoclip Dio Vertraging centrale speeltuin Kruiningen Ook in Yerseke actie voor behoud buslijn 27 Geen bibliotheekbus naar Bath Vragen over uitwisseling wethouders Leerlingen van theaterschool Poortvliet spelen in 'Tijdmachine'. Beoogde locatie blijkt onderdeel ecologische hoofdstructuur. B PZC Donderdag 27 november 2008 27 door Koen van Bommel POORTVLIET - Wat hebben Sinter klaas, een clown, Valerio, een goo chelaar, The Opposites, een maria- chiorkest en de leerlingen van theaterschool MusicaIXpres uit Poortvliet met elkaar te maken? Allemaal zitten ze in de nieuwe vi deoclip Tijdmachine van rapper Dio. De kinderen van de theater school, die onder leiding staat van Esther Langenhuizen, is gevraagd om in de clip te figureren. „We werden benaderd door de produc tieleiding van de videoclip. Ze had den een koor nodig en een balleri na. Daar hebben wij voor ge zorgd", zegt Langenhuizen. „De kinderen waren erg druk en opge wonden, maar ze moesten zich van mij professioneel gedragen. Dat ging goed, ik ben trots op ze." Dat het niet eenvoudig is om in een clip te spelen, daar kwamen de kinderen al gauw achter. „Om acht uur 's ochtends reden we weg met de auto naar Amsterdam en om negen uur 's avonds waren we pas thuis. Tijdens de opnames moesten we eerst heel lang wach ten en toen we eindelijk aan de beurt waren, moest het tig keer over", zegt de dertienjarige Nadine Kopmels uit Nieuwdorp. Ze zit op de theaterschool. „Het was het alle maal waard, het was erg leuk en spannend. Vooral om de bekende Nederlanders die ook in de clip za ten te ontmoeten, zoals Valerio van TMF en rapgroep The Opposi tes. We hebben handtekeningen gekregen en foto's gemaakt. Ook krijgen we de single nog." In de clip probeert Dio zijn vriendin te rug te winnen. Daarvoor haalt hij 'Toen we eindelijk aan de beurt waren, moest het tig keer over' alles uit de kast, waaronder dus Sinterklaas, een clown en een kin derkoor. Hij is zelfs van plan om voor een tijdmachine te gaan spa ren. Het mag uiteindelijk niet ba ten, het meisje loopt boos naar door Luc Oggel YERSEKE - Buslijn 27 moet volgens het huidige rooster blijven rijden. Dat vindt Mary Weststrate uit Yer seke. Zij houdt zaterdag een hand tekeningenactie bij de Albert Heijn in haar woonplaats. De bus rijdt nu nog de route Goes-Kapelle-Wemeldinge-Yerse- ke-Kruiningen NS en terug, maar dat verandert per 14 december, als de nieuwe dienstregeling ingaat. Niet alleen zal de bus met ingang van die datum niet meer naar Krui ningen rijden, ook zal het aantal avondritten op doordeweekse da gen worden beperkt. De bus rijdt straks alleen om 20.32 en 21.32 uur ■aar Yerseke en om 20.59 uur naar Goes. Connexxion wilde eerst alle avondritten na 19.00 uur schrap pen, omdat er na dat tijdstip te weinig mensen gebruik van ma ken. Op zaterdag rijdt de 27 overi gens wel tot 22.00 uur van en naar Yerseke. Om van Yerseke in Krui ningen te komen kunnen reizigers straks overstappen op de nieuwe lijn 29, maar ook die zal niet 's avonds rijden. Eerder is door Juanita Gomes uit Wemeldinge geprotesteerd tegen de plannen voor lijn 27 en ook col lege en raad in Reimerswaal heb ben hun ongenoegen kenbaar ge maakt en spreken van een onaccep tabel achteruitgang voor de kern Yerseke. BATH - Inwoners van Bath hebben geen behoefte aan een bibliotheek bus. Dat is gebleken uit een enquê te die de gemeente Reimerswaal in het tachtig zielen tellende dorp je heeft gehouden. De gemeenteraad wilde, naar aan leiding van het inzetten van een zogeheten biblioservicebus in KRUININGEN - Het Reimerswaalse college van burgemeester en wet houders moet op zoek naar een an dere plek voor een grote, centrale speeltuin. De gemeente wilde een stuk grond aan de Blauwhoefseweg, in recreatiegebied Den Inkel bij Krui ningen, overnemen 'van Staatsbos beheer. Die beoogde locatie blijkt echter onderdeel van de ecologische hoofdstructuur, het Zeeuwse groen-blauwe natuurnetwerk. Wethouder Cees Knuit spreekt van een tegenvallertje. „Het schuift nu weer wat op, maar het moet niet meer te lang duren. We willen de speeltuin in elk geval nog deze raadsperiode realise ren." Volgens Knuit is het nog steeds de bedoeling om de speeltuin in Den Inkel aan te leggen. De gemeente wil de speeltuin het liefst samen met een particulier opzetten. De speeltuin is een wens van coalitie partijen CDA, SGP en PvdA. binnen nadat ze al Dio's kleren van het balkon naar beneden heeft gegooid. Nadine: „Voor de opnames moesten we komen aan rennen en dan het refrein meezin gen. Het resultaat hebben we zelf nog niet gezien, ik ben erg be nieuwd." De leerlingen van de theaterschool hadden ook nog een cadeautje voor Dio meegenomen. „Er had in de krant een artikel ge staan over Dio. Dat hebben we uit geknipt en in een lijstje gedaan met een foto van de kinderen er bij", zegt Langenberg. De leerlingen zijn nu druk bezig met oefenen voor een uitvoering van de musical Robin Hood. De videoclip Tijdmachine is te zien op www.pzc.nl StOUten^m!! w@f Verkoop en reparatie van uw witgoed (altijd even bellen voor een afspraak) Oostdijk, dat ook onderzocht zou worden of er in Bath interesse was voor de bibliobus. Dat blijkt bij een meerderheid niet het geval, wijst de enquête uit. Inwoners van Bath die af en toe een boek willen lenen, kunnen daarvoor terecht in de bibliotheek in Rilland. KRUININGEN - De fractie van Leef baar Reimerswaal (LR) vindt dat college en ambtenaren zich te veel bezighouden met bijzaken. De re cente wethoudersuitwisseling met Borsele is daar een voorbeeld van, aldus de partij. Leefbaar Reimers waal zet in schriftelijke vragen vraagtekens bij nut, noodzaak en uitkomsten van het experiment en wil van het college weten wat de aanleiding voor de uitwisseling was. Ook vindt de partij dat uit het 'stageverslag' niet duidelijk blijkt wat er van elkaar is geleerd. Verder wil LR weten wat de uit wisseling heeft gekost en of er ambtelijke ondersteuning was. Taalproblemen Dyslexie? Foutloos lezen en schrijven een droom S.M. Bosch Docente Nederlands Remedial Teacher Master of Education Voor advies en begeleiding, bel vrijblijvend: (0113) 57 22 44 06 20 56 08 05 of mail: smbosch@zeelandnet.nl Leerlingen van theaterschool MusicaIXpres uit Poortvliet met vooraan rapper Dio (I) en zanger Sef. kt t Vleesveebedrijf Vers rundvlees, rechtstreeks van onze boerderij in Baarland naar uw diepvries Wij garanderen een diervriendelijke productie. Betrouwbaar toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo voö£<|lop||per kilo. Burg. Vogelaarstraat 17 4435 AR Baarland v (0113)63 96 44 M 06 51 35 96 21 H jan ena n ifagoudfe'pianet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31