Sinterklaas met aparte opdracht in Ovezande Blufpoker Zorgstroom leverde alleen onrust en verdriet op Keitk Alsjeblieft geen plateaus 150 jaap Parochie O.L.V. Hemelvaart Ovezande Drietal steekt vuurwerk af Whiplash info Bisschop van Myra opent jubileumjaar van katholieke parochie. 23 novembcp 2009 Accelerando Stalland Lezing over helende dorp in met speculaas reis in Goese bieb Van Meir na ruim 8000 baby's met pensioen Rillander in finale van competitie 'beste boer' Omwonenden Louise de Colignylaan willen allemaal wat anders. 26 Donderdag 27 november 2008 PZC door Harmen van der Werf OVEZANDE - Sinterklaas heeft zater dag een heel speciale opdracht in Ovezande. Hij mag het jubeljaar van de Onze Lieve Vrouw Hemel- vaart-parochie openen. November volgend jaar bestaat de Ovezandse kerk anderhalve eeuw. Dat gaat de parochie het hele jaar vieren voor het hele dorp, te beginnen zater dag vanaf 18.30 uur met een eucha ristieviering waarin tot besluit een hoofdrol is weggelegd voor Sinter klaas. „We maken van het begin van het jubeljaar gelijk een feest voor heel Ovezande", verklaart vice-voorzit- ter Ad Schenk van het parochiebe stuur. „Sinterklaas komt normaal in het dorpshuis in Ovezande. Dat wordt verbouwd. Nu kan hij mooi bij ons komen." De goedheiligman heeft voor alle basisscholieren een kleine attentie bij zich. Welke activiteiten de jarige Onze Lieve Vrouw Hemelvaart-parochie in petto heeft, houdt Schenk nog geheim. „Anders is zaterdag de ver rassing eraf." Duidelijk is in elk ge val dat de kerk de festiviteiten niet beperkt tot eigen kring. Alle inwo ners van Ovezande en omstreken mogen ervan mee genieten, zoals eerder dit jaar al gebeurde bij een benefietactie, met een kerkveiling en optredens van onder meer Sur render. Het startpunt van het jubeljaar ligt in 1859. Deken Thomas van 's-Hee- renhoek wijdde dat jaar op 23 no vember de rooms-katholieke kerk van Ovezande in. „Nog zonder to rentje", weet Schenk. Een speciale geschiedenis ging aan de plechtig heid vooraf. Het rooms-katholieke geloof mocht in de tijd van de Re publiek der Zeven Verenigde Ne derlanden (1588-1794) niet vrij be leden worden. Ovezande had het geluk dat rond 1700 gekerkt mocht worden in een boerderij, maar die brandde al vrij snel af Met de Franse troepen van Napo leon kwam de vrijheid van gods dienst terug. Ovezande was het meest rooms-katholieke dorp in de Zak. Toch kwamen er veel eer der rk-kerken in de toen meer pro testantse dorpen 's-Heerenhoek en Kwadendamme. Schenk: „Rijke WOLPHAARTSDIJK - Op de Kleine Pietweg bij Wolphaartsdijk zijn dinsdagavond rond 23.15 uur drie Middelburgers van 18, 23 en 24 jaar aangehouden. De drie waren per auto naar de Kleine Piet gereden en hadden daar illegaal vuurwerk (nitraatbommen en vuurpijlen) af gestoken. Zij waren nog in het be zit van. een vuurpijl, twee strijkers en twee vuurwerkbommetjes, in de auto werden een steekwapen, een luchtbuks en luchtdrukpatro nen aangetroffen. Alles werd in be slag genomen en de drie Middel burgers zijn overgebracht naar To- rentijd. Bij alle drie is huiszoeking gedaan en is illegaal vuurwerk aan getroffen. De 23-jarige zit nog vast, omdat bij hem thuis een vuurwa pen is gevonden. o laserontharing 0 permanente make-up o huidproblemen Opril Beestenmarkt 1b 4461 AM Goes Tel. (0113)22 63 42 Zorgstroom draagt een dub bele maatschappelijke ver antwoordelijkheid: zorg voor klanten en personeel, én de pijn van een publiek debat. Een duivels dilemma noemde Léon Phernambucq het meermalen. Moest de direc teur van Zorgstroom willens en wetens een contract sluiten dat een miljoen euro verlies zou ge ven? Of moest hij dat niet doen en duizenden klanten in de steek la ten én de banen van 1100 mede werkers op het spel zetten? Met goedkeuring van zijn toezicht houders heeft hij ervoor gekozen toch door te gaan met huishoude lijke hulp. Het tekort van een mil joen euro moet hij zien te voorko men, maar als dat niet lukt, wordt dat niet tegen hem gebruikt, be loofde voorzitter Lous Coppoolse van de Raad van Toezicht. Dit roept wel de vraag op waarom ANALYSE door Maurits Sep de top van Zorgstroom nu pas tot deze keuze is gekomen; en niet al weken geleden, vóórdat bij zowel klanten als medewerkers grote on rust ontstond over de toekomst van de huishoudelijke hulp. Het antwoord is simpel: Phernam bucq trachtte via de publieke opi nie de gemeenten zover te krijgen dat ze meer gingen betalen voor de huishoudelijke hulp. Toen die dat weigerden, zat er voor Zorg stroom niks anders op dan alsnog het verlies voor lief te nemen. „Het was een zware strategische beslissing", benadrukte Coppool se. En Phernambucq had het weer over zijn 'duivelse dilemma'. „De kans dat we niet waren doorge gaan was echt heel reëel." Maar zestig jaar zorg op Walche ren zomaar beëindigen, klanten en personeel in de steek laten en daar mee ook een bom onder de eigen organisatie te leggen, was uiteinde lijk geen optie. De maatschappelij ke verantwoordelijkheid woog te zwaar, verklaarden Phernambucq en Coppoolse. Daarmee proberen ze een positief einde te geven aan een periode vol zorg en onrust. Ze kregen er ook lof voor van de man met wie ze in de clinch lagen: voor zitter Albert de Vries van het Colle ge Zorg en Welzijn. Die er trou wens altijd op had gerekend dat Zorgstroom zou buigen. Volgens De Vries heeft Zorg stroom zichzelf intussen wel scha de toegebracht. Phernambucq en Coppoolse vonden dat toch de moeite waard: „Het probleem ligt nu wel op tafel." De tranen van de dames van het actiecomité bij de positieve afloop maakten duidelijk tegen welke prijs dat is gebeurd. Ook dat is de maatschappelijke verantwoorde lijkheid van Zorgstroom. jubileumbanier dat zaterdag aan de kerk in Ovezande zal hangen. boeren legden daar het geld op ta fel. Die waren er in Ovezande niet, maar op den duur waren mensen het gewoon beu dat ze naar 's-Hee- renhoek of Kwadendamme moes ten." De parochie telt momenteel 750 le den. Wekelijks komen 100 tot 120 mensen ter kerke en op hoogtijda gen, zoals zaterdag, het dubbele. Schenk spreekt - dankzij vele vrij willigers - van een levensvatbare geloofsgemeenschap. „We gaan dit komend jaar laten zien." SINT-ANNALAND - Muziekvereni ging Accelerando trekt zaterdag van 16.00 tot 19.00 uur door Sint- Annaland met muziek en specu laas. Niet alleen muzikanten gaan het dorp in, maar ook tal van hulp pieten. Accelerando maakt drie muzikale rondwandelingen waar bij geprobeerd wordt de enige ech te Thoolse speculaaspop te verko pen a 2,50 per stuk. Met de actie hoopt Accelerando de verenigings kas te kunnen aanvullen. "Als niemand iets ziet, HAARSPECIALISTE GERRIE pruiken haarwerken Binnenhof 1 Kapelle (0113)34 32 37 GOES - Vandaag, donderdag, houdt Josseline Jansen-Steenaert een le zing over de behandelmethode 'De Helende Reis' in de openbare bibliotheek in Goes. Jansen maakt als therapeut gebruik van de me thode om niet of onvolledig ver werkte gebeurtenissen op te spo ren en een plaats te geven. De me thode staat los van religie en is heilzaam gebleken bij kinderen vanaf 5 jaar. Aanvang 20.00 uur. GOES - Gynaecoloog J. M. van Meir neemt morgen (vrijdag) afscheid tijdens een receptie van 15.30 tot 18.30 uur in het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. Van Meir werkte bijna 30 jaar in de ziekenhuizen in Goes en Zierikzee. Gedurende zijn loopbaan moet hij meer dan 8000 bevallingen hebben begeleid. Een veelvoud daarvan voerde hij uit aan behandelingen en operaties. RILLAND - Peter van Hoorn uit Ril land staat in de finale van 'Beste Boer'. Dat is een online competitie die boeren, agribusiness en boeren in opleiding uitdaagt om hun on dernemerschap te testen. Ruim duizend agrariërs moesten in vijf voorronden hun virtuele boeren bedrijf zo goed mogelijk runnen. Op 6 december wordt bekend wie zich 'beste boer' van Nederland mag noemen. www.debesteboer.nl 'Pain Authentiek' met noten, olijven en tomaat St.Adriaanstraat 15 4401 JC Goes Tel.(0113) 21 50 77 Ambachtsbakker ifc GOES - Het Whiplash Informatie centrum Europa houdt vandaag een informatie-ochtend in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Van 10.00-12.00 uur geven erva ringsdeskundigen informatie over alles waarmee whiplashpatiënten te maken krijgen. GOES - Vrijliggende fietspaden, goe- ne vluchtheuvels, extra parkeer plaatsen, aswisselingen, vijftig kilo meter, dertig kilometer, geen enke le maatregel: de mogelijkheden zijn legio. Deomwonenden van de Louise de Colignylaan in Goes dragen vanalles aan tijdens een in loopavond op het binnenplein van Ter Valcke. De gemeente Goes heeft een opzet gemaakt voor de herstructurering van de Louise de Colignylaan met als uitgangspunt een maximum snelheid van 30 ki lometer per uur. Dat uitgangspunt is al lang geleden vastgelegd in een groot Goes' plan waarin alle stra ten en wegen binnen de Ringbaan op den duur 30 kilometerzone moeten worden. Om die snelheid af te dwingen kun je de Colignylaan niet laten zo als die is: een geasfalteerde race baan met hier en daar een plateau. Daarom zou de nieuwe straat aan merkelijk smaller moeten worden, op enkele plaatsen met een groene middenberm, drie plateaus en hier en daar extra parkeerplaatsen. De bezoekers zien dat lang niet al lemaal zitten. Er zijn erbij die hele maal geen herstructurering willen. Ze vinden 50 een prima snelheid en ervaren geen onveiligheid. An deren ervaren juist van de bestaan de plateaus trillingen en zien dat hele verschijnsel liever vandaag dan morgen opgeruimd. Weer ie mand anders vindt dat verkeers stromen gescheiden moeten wor den, zeker als er klaarblijkelijk plaats genoeg is. De groene mid denbermen kunnen dan achterwe ge blijven. Een oudere dame ziet het nut niet van de extra parkeer plaatsen waarmee de versmalling is ingevuld. Zij wijst erop dat het barst van de parkeerplaatsen bij Ter Valcke en Amaliahof Op de formulieren wordt ook niet zelden ingevuld dat aswisselingen de bes te manier zijn om de snelheid te matigen. Over één ding zijn de meeste be zoekers het roerend eens: plateaus geven alleen maar hinder. Daar mee kan de gemeente alvast aan de slag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30