Zeeland 'Wantrouwen Sluis nu 'Hij is een I CDA'er Ben Hennekam is geen vredesapostel Uitslag waterschapstemming later Opi PZC 2 I Donderdag 27 november 2008 PZC Vertraging bij het verwerken van de stembiljetten. WILLEM VAN DAM Hoi, opi! Wolfje is één van mijn vier kleinkinderen, telt bijna drie jaren en dus mag hij opi tegen mij zeggen. Graag zelfs, want een opa die opi wordt genoemd, móét welhaast een leuke opa zijn. Groot was de schrik toen Wolfje vorig jaar - het was in de de cembermaand - in het ziekenhuis moest worden opgenomen; uitdrogingsverschijnselen, hadden de artsen geconstateerd, ver oorzaakt door een of ander vuig virus dat zelfs kleine levens lustige mannetjes niet met rust wil laten. Daar lag hij plotseling, op de kinderafdeling van het Goese Oosterscheldeziekenhuis, weer loos, in zijn Feyenoordpyjama Vrijwel elke en met een slangetje in zijn dag weer tel ik neus niet begrijpend om zich mijn zegeningen heen te kijken. Na een paar dagen begon hij er ook de voordelen van in te zien. Leuk toch, om 's morgens vroeg wakker te worden met je moeder naast je op een stretcher? Leuk toch, die vriendelijke verpleegsters die niet alleen met een thermometer, maar ook met een koekje staan te zwaaien? Leuk toch, al die ooms en tantes, opa's en oma's die op bezoek komen en cadeautjes meebrengen? Zó werd voor een klein jongetje het verblijf in een ziekenhuis bijna een feest. Het virus was na een paar dagen verslagen, Wolfje had weer praats voor tien, zijn ogen straalden als voor heen, en hij roetsjte met al zijn nieuw verkregen autootjes op gewekt door de ouderlijke huiskamer. Vrijwel elke dag komt hij even bij ons binnenstormen en elke dag weer tel ik mijn zegeningen. 'Hoi, opi!' Oud worden is helemaal niet zo erg als je kleinkinderen zoals Wolfje hebt. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5769 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer, Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 0800- 8060 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800-0231 231 Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke 'bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Met de benoeming van Ben Hennekam tot vierde wethouder in Sluis moet de gemeente weer bestuurbaar worden. De installatie van de Brabander is vanavond in het Belfort. door Frank van Cooten en René Hoonhorst Bruggenbouwer en oud-burgemeester van onder meer Sluis-Aarden- burg Cees van Liere be gon op verzoek van de Sluise frac ties drie weken geleden met een analyse over de bestuurlijke perike len. Botsende karakters binnen het Sluise college maken Sluis prak tisch onbestuurbaar. Van Liere presenteerde gisteren een reeks aanbevelingen om de verstoorde verhoudingen te nor maliseren. Een lijmpoging om van het college weer een eenheid te maken mislukte. Het aanstellen van een vierde wethouder is vol gens Van Liere daarom onvermij delijk. „Een verschillende cultuur van besturen betekent dat de breuk in het huidige college niet te herstellen is. Doordat collectieve verantwoordelijkheid in dit colle ge van burgemeester en wethou ders niet mogelijk is, treedt er stag natie op in de besluitvorming", luidt zijn harde oordeel. Ben Hennekam, tot vandaag nog wethouder in de gemeente Drim- melen, vertegenwoordigt de drie oppositiepartijen CDA, Gemeente belangen en VVD in het college. Hij maakt op basis van zijn leeftijd (67 jaar) geen aanspraak op wacht geld na 2010. Van Liere beveelt Hennekam aan omdat hij van buiten komt, niet belast is met het verleden en dus geen oud zeer kan oproepen. „Daarnaast heeft hij de juiste com petenties en vaardigheden en een goede bestuurlijke ervaring." Van Liere stelt ook een verschui ving van portefeuilles voor. Vooral Henk Luijendijk moet inleveren. Zijn zware en politiek beladen por tefeuilles Personeel en Organisatie en onderwijs gaan naar Henne kam. Als het college de aanbevelin gen overneemt krijgt Hennekam ook de vernieuwbouw van het ge meentehuis en jeugd en gezin. Van Liere vindt het vooral belang rijk dat het personeel snel duide lijkheid krijgt over de reorganisa tie. Daarom moet zo snel mogelijk een interim-secretaris worden aan gesteld die samen met de nieuwe portefeuillehouder aan de slag gaat. De ondernemingsraad moet daarbij worden beschouwd als vol waardig partner. „Ik hoop en wens dat met dit nieu we team, een raadsbrede coalitie, het onderlinge wantrouwen omge bouwd kan worden tot vertrou wen." Ben Hennekam zat er op zijn gemak bij tijdens zijn presen tatie als vierde wethouder van Sluis. De 67-jarige CDA'er heeft in een ruim veertigjarige carrière als bestuurder in woeliger water ge zwommen. Maar hij neemt nadrukkelijk af stand van de suggestie dat hij is binnengehaald als vredestichter. „Het zou wel erg hovaardig zijn om mezelf te introduceren als vre desapostel. Mochten zaken eens dreigen te escaleren dan zal ik na tuurlijk trachten om iedereen op het goede spoor te krijgen. Maar ik ga er vanuit dat we in het dagelijks bestuur professioneel zullen sa menwerken." Hennekam is sinds midden jaren zestig als bestuurder en politicus actief Hij was twaalf jaar raadslid, waarvan vier als wethouder, in Prinsenbeek, vervolgens twaalf jaar Kamerlid en daarna bijna zes tien jaar secretaris-generaal van de Benelux Economische Unie. In die laatste functie vergaderde hij regel matig in het belfort van Sluis. Ver der kende hij de gemeente van va kanties aan de Zeeuws- Vlaamse kust. Hij was de laatste tien maan den wethouder voor een lokale partij in het Brabantse Drimme- ïen, maar stapt daar vandaag offici eel op, omdat die partij niet langer deel uitmaakt van de coalitie. Hennekam gaat de komende tijd niet proberen de politieke conflic ten te doorgronden, maar wil aan de slag om Sluis zo snel mogelijk (financieel) gezond te maken. CDA, Gemeentebelangen en WD - namens welke partijen hij is voor gedragen - verwachten niet anders van hem. nformateur Cees van Liere kwam uiteindelijk toch met een vierde wethouder op de proppen. De zittende collegeleden juichen de komst van Ben Hennekam toe. Burgemeester Jaap Sala verwacht dat d'e ervaring en kennis van Hen nekam een 'fantastische aanvul ling voor het collegeteam' zullen zijn. Ook de wethouders Maria le Roy Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De uitslag van de waterschapsverkiezingen is enkele dagen vertraagd. Pas zaterdag - en niet zoals bedoeling was vandaag - wordt bekend wie er zijn gekozen als algemene bestuursleden van de waterschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen. Het bedrijf dat landelijk is inge huurd om de stembiljetten te ver werken, heeft, in strijd met de af spraken, meer tijd nodig, zegt de woordvoerder van de Unie van Waterschappen. Dat komt volgens hem niet doordat er technische problemen zijn opgetreden en evenmin doordat er onverwacht veel stembiljetten zijn ingeleverd. „Het gaat gewoon te langzaam." Het betekent in elk geval dat de uit slagenbijeenkomsten die in Mid delburg en Terneuzen waren ge pland, niet doorgaan. De twee Zeeuwse waterschappen wijken nu uit naar zaterdagmiddag. Bij wa terschap Zeeuwse Eilanden wordt in het kantoor te Middelburg om 16.00 uur een openbare zitting van het stembureau gehouden. Onder deel van deze voor iedereen toe gankelijke bijeenkomst is het be kendmaken van de voorlopige uit slag. Ook waterschap Zeeuws- Vlaanderen doet dat. Belangstellen den zijn welkom vanaf 15.30 uur. De uitslag is om 16.00 uur. Het op treden van Ambras gaat niet door. Wel is er een hapje en een drankje na afloop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2