Fiets stallen achter de draaideur 20 - 50% Bewoner is tegen bouw van wozoco Geen parkeervergunning voor bootjeslui nr BLAUWE ut WINKEL Kerstfair met presentjes en pudding Raad van State beslist over woonzorgcomplex Meliskerke. Middelburg eerste NS-station met automatische stalling. Leden Veerse jachtclub willen voor deur van van hun boot parkeren Op een groot deel van de wintercollectie. 1 Ét 26 1 Donderdag 27 november 2008 PZC W door Adri Klinkenberg DEN HAAG - De Raad van State be paalt binnen zes weken of de ge meente Veere een bouwvergun ning mag verlenen voor het aan de Cornelis Jaspersestraat in Melis kerke geplande woonzorgcomplex. De plannen worden momenteel bij de hoogste bestuursrechtbank aangevochten door bewoner J. Ma- thijsse van de Smidsbaerd. Die krijgt het complex tegenover zich waardoor zijn uitzicht over de kreekruggen verdwijnt. „Er staat nu helemaal niets", zei zijn raadsvrouw Monika Immens gisteren in Den Haag. Haar opmer king moest de ambtelijke medede ling van de gemeente Veere pare ren dat de locatie waar gebouwd mag gaan worden 'behoort tot het bestaande stedelijke gebied'. Met foto's van een groen land schap vanuit de achtertuin van Ma- thijsse werd geprobeerd de Raad van State duidelijk te maken dat van stedelijk gebied nog geen spra ke is. 'Het wozoco wordt gewoon aan de bestaande bebouwing ge plakt'. Volgens juriste Immens heb ben gemeente en provincie in de Nota Landschap de taak gekregen voorzichtig om te gaan met de on gerepte kreekruggen rond Melisker ke, maar komt daar niets van te recht. De provincie Zeeland, die de plan nen van de gemeente Veere en zorginstellingen Zorgstroom, Woonburcht en SVRZ steunt, zegt dat het zorgcomplex aansluit bij de bestaande kern. Verder zou in Meliskerke grote behoefte be staan aan een zorgboerderij met woonvoorzieningen. VROUWENPOLDER - Hofstede Twist- vliet in Vrouwenpolder hult zich komend weekeinde in kerstsferen. Van vrijdag 28 tot en met zondag 30 november vindt er een kerstfair plaats. Op de kerstmarkt draait het om presentjes en pudding. Er zijn idee ën te vinden voor cadeautjes en re cepten voor kerstdiners, en voor de aankleding van huis en eettafel. Op vrijdag vindt er bovendien een taxatie plaats van zowel kunst als kitsch. De kerstfair duurt die dag van 10.00 tot 21.00 uur. Zaterdag staat in het teken van een taarten en cakefestijn. Hofstede TWistvliet is dan open van 10.00 tot 18.00 uur. De kerstfair neemt zondag tus sen 12.00 en 18.00 uur een mediter rane wending met een Italiaanse proefmiddag. Hofstede Twistvliet bevindt zich aan de Koningin Em- maweg 4, even buiten Vrouwen polder. Entree is gratis. jjTjS www.twistvliet.nl/kerstfair Reizigers moeten voortaan door een poortje om hun fiets te kunnen stallen. foto Lex de Meester door Theo Giele MIDDELBURG - Eén mevrouw heeft geen zin in gedoe met pasjes en chipknips, maar zij is een uitzon dering. Scholieren en treinforen- sen laten zich geduldig uitleggen hoe de nieuwe geautomatiseerde toegang van de fietsenstalling op het Middelburgse station werkt. Er valt geen onvertogen woord. „Wat een brave kinderen", zegt een da me van het NS-promotieteam. Deze woensdagochtend neemt de NS de stalling in gebruik. Het pro motieteam maakt de eerste twee weken de mensen wegwijs. Maand- en jaarkaarthouders krij gen na inlevering van een formu lier en 20 euro borg een pasje. An deren kunnen met hun chipknip via een draaideur de stallling in. Pas als ze hun fiets ophalen wordt het bedrag afgeboekt. Dat voor komt dat de gehaaste reiziger een gesloten poort treft als hij even De fietsenstalling van het NS-sta- tion in Middelburg heeft sinds gisteren een geautomatiseerde toegang. Met een pasje of chip knip kan je naar binnen. geen tegoed op zijn chipknip heeft staan. Voor de reizigers van de trein van 08.59 uur naar Goes zijn de dames van de NS soepel. Veel kaarthou ders hebben wel een formulier ge kregen, maar zijn het vanochtend vergeten mee te nemen. Geen nood, ze mogen zo naar binnen. „Neem je het formulier dan mor gen mee." De fietsenmakers bij de stalling werkten tot nu toe als kassier voor de NS. De tijden dat Haik Badaljan met wisselgeld in de weer is, zijn nu voorbij. Zijn collega Theo van Mourik ziet wel voordelen. Hij hoeft zijn werk niet meer te onder breken als iemand zijn fiets wil stallen. De klanten moeten nog wel even wennen. De reiziger moet door het tourniquet en de fiets aan de hand door een poortje. Dat vergt nog een klein beetje handigheid. Overigens is van zeven tot zeven altijd hulp bij de hand. Badaljan en Van Mourik zijn dan aanwezig, behalve op zondag. De fietsenstal ling zelf is alle dagen geopend van een kwartier voor vertrek van de eerste trein tot een kwartier na aankomst van de laatste. Er is ca merabewaking en als iemand in problemen komt is er een meid- knop om assistentie te vragen. VEERE - Heb je een mooie ligplaats in de Veerse stadshaven, kan je de auto niet kwijt voor de deur van je jacht. Want de Kaai staat een groot deel van het seizoen vol met voertui gen van dagtoeristen. Hoog tijd, vindt voorzitter Johan van Cranen- burgh van de jachtclub Veere, om op de Kaai vergunning-parkeer plaatsen voor zijn leden te reserve ren. „Dat gaan we dus mooi niet doen", gaf SGP-wethouder Jaap Melse hem deze week te verstaan tijdens een vergadering van de ge meenteraadscommissie voor maat schappelijke ontwikkeling. „Want dan staat de Kaai straks steeds vol met auto's van de mensen van de jachtclub. Alsof die zo slecht ter been zijn dat ze nog geen tiental len meters kunnen lopen. Bij de jachtclub weten ze heel goed dat de gemeente het gedempte stuk van de haven inricht als gratis par keerterrein. Dat wordt bekostigd door de parkeertarieven in de kom van Veere wat te verhogen." Op die gedempte haven kunnen jachteigenaren straks dus gewoon voor nop hun auto kwijt. „En zeg niet dat dat te ver lopen is. Als je niet goed uitkijkt, rij je daar zo de jachthaven in." JEANS CASUALS NIEUWE BURG 27 MIDDELBURG Vleesveebedrijf Vers rundvlees, rechtstreeks van ónze boerderij in Baarland naar uzv diepvries. Wij garanderen een diervriendelijke productie. Betrouwbaar vlees zander toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht» Thuisbezorgd i Walcheren, Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo yoorkfÊÏIpP'per kilo. Burg. Vogelaarstraat 17 4435 AR Baarland (0113)63 96 44 M 06 51 35 96 21 H janenanitagoud@planet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28