Terreurgolf in Mumbai O KRAS.NL Peijs pleit voor rechtbank Paul PI M Met Hennekam moet Sluis weer bestuurbaar worden 2 Badpak Pamela Anderson en maat 59 van Shaquille onder de hamer 4 PSV komt ook in leeg stadion niet voorbij Atlético de Madrid 41 Westerse toeristen gegijzeld in Taj Mahal hotel. Word ook abonnee! Bewolkt DONDERDAG 27 november 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 283 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN MUMBAI - Door een reeks aansla gen in de West-Indiase stad Mum bai zijn gisteravond zeker tachtig doden gevallen. Meer dan 250 mensen raakten gewond. Het dak van het Taj Mahal vijfster renhotel in Mumbai stond in lich terlaaie na de terreuraanval. Vlam men en dikke rookwolken kwa men uit de bovenste verdieping van het hotel. Ook werd er geschoten en waren er explosies te horen. In het hotel zaten gisteravond nog enkele terro risten, die een aantal westerlingen gegijzeld hielden. Een Britse oogge tuige meldde dat het om twee schutters zou gaan van ongeveer 20 tot 25 jaar oud. Eerder sloegen schutters, naast het Taj Mahal, toe in het luxueuze ho tel Oberoi, in een bij toeristen po pulair café-restaurant, het centraal station, bij een vliegveld en in een bioscoop. Ze openden er het vuur, waarbij de schutters het vooral ge munt zouden hebben op buiten landers. Legereenheden vielen de twee hotels binnen. De politie be vestigde dat het om een terreuraan slag ging. De schutters gebruikten automatische machinegeweren en handgranaten. Ook op het sfation werd gistera vond laat nog steeds geschoten. Een Britse ooggetuige verklaarde op de Indiase televisie dat de aan- Een reeks aanslagen in de India- se stad Mumbai heeft zeker tach tig levens geëist. Terroristen hiel den gisteravond westerlingen in gijzeling in een hotel. vallers op zoek waren naar men sen met Britse en Amerikaanse paspoorten. Een aantal luxehotels waars.chuwde gasten binnen te blij ven of niet naar hun hotel terug te keren. Het was onduidelijk of er ook spra ke was van Nederlandse slachtof fers. Het Nederlandse consulaat probeerde dit te achterhalen. India heeft de afgelopen jaren te maken gehad met een reeks aansla gen. Voor de meeste aanslagen zouden islamitische militanten verant woordelijk zijn. Inwoners van de Indiase stad Mumbai verzamelen zich bij de resten van een auto na een aanslag nabij de luchthaven. Vertrek vanaf Brussel, 225 p.p. voordeel t.o.v. vertrek Amsterdam! waarom zou je verder zoeken MIDDELBURG - Karla Peijs wil de verzekering dat Middelburg een zelfstandige rechtbank houdt. Dat heeft de commissaris van de konin gin laten weten aan minister I-Iirsch Ballin (CDA, justitie). „De minister heeft gezegd dat de soep niet zo heet wordt gegeten als hij nu in Zeeland wordt opgediend", aldus Peijs. „Maar onze vrees is dat in het efficiency-denken de volgen de stap is dat de rechtbank hele maal verdwijnt." Het plan om on dersteunende diensten naar Breda te verplaatsen, is in de ogen van Peijs 'de zoveelste rijksdienst' die uit Zeeland vertrekt. Pagina 31: provincie vreest ver trek rechtbank ■■SlMlflfllBHIi Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 11; Meningen: 14; Achtergrond: 15 en 17; Beurs: 18; Economie: 19; Weer: 22; Strips: 23; Weekagenda: 34 en 35; Cultuur: 36 en 37; Dag agenda: 39; Sport: 41 t/m 45; Tele visie: 38 en 39. PvdA neemt Wilders de wind uit de zeilen reageer op www.pzc.nl Zie pagina 4 Ik hecht weinig waarde aan een Michelinster eens 29% aantal reacties: 526 71% foto EPA KOOPZONDAG UITVERKOOP 30 nov. 12.00 uur -17.00 uur Jan Gielenplcm 6 OUDENBOSCH Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1