Dit heeft u aan de moraal van ons verhaal. dvz C&. 'Mensen willen niet leven i geïnteresseerd in het bovenr Z aamslag Financiële crisis Scheldekwartier 7 Hockeywedstrijd Ambulances 9 De DVZ Zorglijn Een vertrouwensarts Psychosociale hulp Herstellingsoorden Cursus Natuurlijke Familie Planning Hospice Complementaire zorg Een levenswensverklaring PZC Woensdag 26 november 2008 I 9 I. Celdor Mezenhof 6, Domburg De eerste indruk van het vonnis van de rechtszaak 'Zaamslag' was (PZC, 20 november): de straf lijkt nergens op. Maar straf is altijd dis cutabel, want helpen doet het meestal niet en de daad is er niet mee ongedaan te maken. In tegen stelling tot de algemene gevoelens staat de zeer bewonderingswaardi- ge acceptatie van de weduwe van het slachtoffer, voor deze uit spraak. Vergeet niet dat de dader deze daad zijn hele leven zal mee nemen. Want wat hij ook doet of onderneemt, altijd zal men uitzoe ken waar hij deze ruim twee jaar is geweest en wat de aanleiding hiervoor was. Een voortdurende doem op dit leven. Laat het een les zijn voor al diegenen die op de een of andere manier geen maat kunnen houden en dan agressief gedrag vertonen. Veel wijsheid is nodig voor onze rechters om in dit soort zaken een oordeel te vellen. Laten we hen in ere houden; het zijn mensen op een zeer moeilijke post. N. vd Wekken Middenstraat 1, Kats Ik gaf het al aan. Wat? Nou, dat de kans erg groot is dat de overheden gewoon hun 'gestegen' kosten doorberekenen aan de burgers en het bedrijfsleven (PZC, 20 novem ber). De ondernemers en de bur gers moeten de tering naar de ne ring zetten, maar de overheid niet. Lekker puh! Een van de bewijzen daarvan lag zaterdag in de bus in de vorm van een brief van het Ka daster. Daarin staat letterlijk: 'Het Kadaster wijzigt per 1 januari de ta rieven. De wijziging houdt ver band met de huidige vastgoed markt waardoor het werkaanbod bij het Kadaster afneemt. Het Ka daster is niet ongevoelig voor de huidige economische ontwikkelin gen. Een dalende woningverkoop vertaalt zich in een lager werkaan bod van het Kadaster waardoor de inkomsten achterblijven bij de ver wachting.' Kortom, de inkomsten lopen terug vanwege het economische klimaat en dus moeten de tarieven om hoog. Echt een 'ambtenarenoplos- »ng'. Kijken hoe dat gaat in de au- Jtdustrie. De verkopen lopen te- dus moeten de prijzen van de üto's omhoog. Gekke jongens die ambtenaren. Joep Vergroesen Vrouwenpolderseweg 55a, Serooskerke Het Scheldekwartier moet be bouwd worden. Dat is niet eenvou dig door een ontspannen Zeeuwse woningmarkt. Wat zijn daarbij on ze 'Unique Selling Points'. In ieder geval de zee! Toch zijn heel verras send alle woningen met zeezicht uit het nieuwe plan geschrapt. Wat de oude industriële elemen ten betreft; zij zijn een luxe. Het zijn sterke identiteitsverschaffers en zij geven exclusiviteit aan het terrein. Het nieuwe plan kiest voor behoud van twee loodsen aan de uiterste rand van het enor me gebied. Een belangrijke lokker, zeker voor het lastig in te vullen noordelijk deel, de machinefabriek moet worden gesloopt. 'Je kunt zo'n 80 tot 100 woningen in een van de drie hallen realiseren; dat is meer dan de beoogde 75 die de ge meente denkt nodig te hebben', schrijft architect Hans Schlemmer in een reactie. 'Op de vijfde verdie ping creëer je unieke, fantastisch hoge loftwoningen/penthouses on der de karakteristieke sheddaken met geweldig mooi daglicht.' Wo ningen die door hun exclusiviteit een veel grotere aantrekkings kracht hebben dan die in het voor gestelde plan. Zet naast dit bijzon dere complex net als in het huidi ge plan woningen met zeezicht. Dat verkoopt beter dat de nu voor gestelde Vinex-blokken. D. Roos jr. Boterbloemlaan 32, Vlissingen Het wedstrijdverslag van Peter Snelders van de wedstrijd Rapide Dl - Vlissingen Dl komt niet over een met mijn eigen waarneming. 'Rapide een maatje te groot', kopt de PZC. Dat klopt niet. Rapide was maar iets beter, zeker geen 'maatje'. De meteorologische om standigheden klopten. De scheids rechters hadden moeite de om vang van het veld te bepalen. Waar echter met geen woord over geschreven is, is het onsportieve gedrag van de toeschouwers. Racis tische opmerkingen in de richting van speelster Pamela Okutuate en weigeren ijs te halen voor een ge wonde Vlissingse speelster. De coach van Rapide heeft zijn veront schuldigingen aangeboden aan Vlissingen. Ik denk dat de clublei ding van Rapide zich moet bera den over de houding van de toe schouwers. Bij voetbal worden er boetes uitgedeeld bij oerwoudge luiden. Bij hockey waren we geluk kig nog niet zo ver en ik hoop dat dat zo blijft. Paul Heuff manager dames 1 MHC Vlissingen, Sardijngeullaan 4, Dishoek Als je de analyse leest van Marcel Modde (PZC, 21 november) schaam je je eigenlijk voor het geen nu gebeurt rondom de ambu lancezorg. Personeel dat salaris moet inleveren om 'hun' dienst in stand te houden. Tweehonderd eu ro per maand, het is niet niks in deze tijden. Onderzocht zou moe ten worden of de 8 ton wachtgeld voor de ex-directeur niet terugge haald kan worden en toegevoegd kan worden aan het budget van RAVZ. Met die 8 ton is de dienst weer een eind op orde en het gaat dan tenminste niet ten koste van het salaris van de medewerkers en oud-medewerkers, die mogelijk verwezen worden naar de bij stand. Het komt dan terecht bij de mensen die het intensieve ambu- lancewerk met hart en ziel uitvoe ren. Als je zeifin een levensbedrei gende situatie in de ambulance hebt gelegen en gemerkt hebt wat voor mentale steun het is als de verpleger naast je voor je zorgt, ge rust stelt, dan besef je wat voor ver antwoordelijkheid die mensen op hun schouders hebben. Ik ben het met de reactie van de heer Dijk- wel eens: regel het nu en ga daar na praten 'wie zal dat betalen'. Een deeloplossing heb ik hiervoor al aangereikt. Laten we beseffen dat iedereen op zijn tijd zorg no dig heeft, of je nu jong of oud bent, rijk of arm. Bestuurders: laat het niet nog verder kapot gaan door het bestuurlijke gekissebis. Henk van Cilst Grote Sternstraat 8, Middelburg Een christelijke zorgverzekering vertrekt van uit een bepaalde moraal. Nu rijst bij u misschien de vraag: wat heb ik aan dergelijke woorden? Het antwoord van DVZ is verrassend eenvoudig: veel. DVZ maakt zich sterk voor christelijke zorg. Wij helpen u bij het vinden van zorgverleners met dezelfde achtergrond als u. Stel, u zoekt antwoorden op medisch-ethische vragen, dan wijst onze Zorglijn u de weg naar een vertrouwensarts. Via onze aanvullende pakketten kunt u een beroep doen op allerlei vormen van christelijke zorg. Denk aan pastoraal- therapeutische zorg in herstellingsoorden. Of aan psychosociale hulp door een christelijke behandelaar. Maar ook complementaire zorg, het verlichten van fysieke en geestelijke pijn als aanvulling op reguliere zorg, hoort in onze ogen bij een zorgverzekering. Met een passend cadeautje als u zich bij ons verzekert: de Bijbel op USB-stick. Bent .u lid van een christelijke organisatie? Dan krijgt u in veel gevallen 7,5% korting op de basisverzekering en 10% korting op de aanvul lende pakketten. Meer weten over onze Principe Polis? Bel gerust: 071 363 28 02 of kijk op DVZ.nl Zorgverzekeraar van christelijk Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9