Plan voor tunnel bij Antwerpen Rawagede is verdrietig en blij tegelijk Geen brug maar tunnel moet einde maken aan verkeersellende. Weigering tot schadevergoeding geeft dubbel gevoel op Java. Seriemoordenaar in Zuid-Afrika betrapt Piraten kapen weer een schip bij' Somalië Bij'na helft echtgenotes Egypte krijgt klappen Geen cel voor seks op strand van Dubai Orszag treedt toe tot regering Obama Uitbreiding en reconstructie Ring Antwerpen Jlers bij Opel luxe opties Opel Vectra nu vanaf €21.995,- 8 Woensdag 26 november 2008 PZC door onze correspondent Pascale Thewissen ANTWERPEN - Geen futuristische brug maar een tunnel moet een oplossing bieden voor de verkeers ellende in en om Antwerpen. Dat stelt de actiegroep stRaten-gene- raal, één van de grootste tegenstan ders van de bouw van de zoge naamde Oosterweelverbinding en bijbehorende Lange Wapperbrug. Die moet de Antwerpse ring, nu nog een halve maan, vervolmaken. Groot voorbeeld is Madrid, waar in 2007 een tunnel van acht kilo meter in gebruik werd genomen, die onder drukke woongebieden doorloopt. Vandaag belegt de actiegroep in het Antwerpse provinciehuis een internationaal tunnelcongres. „Wij worden niet geloofd als we bewe ren dat een tunnel beter is dan een brug. Daarom laten we nu de experts aan het woord", zegt Ma- nu Claeys van stRaten-generaal. De actiegroep wil aantonen dat een tunnel goedkoper is en beter voor de leefbaarheid. De tunnel zou anderhalf miljard euro kosten, de helft van de Oosterweelverbin ding. Het tracé, ongeveer tien kilo meter lang, moet de Antwerpse Linkeroever verbinden met de Ant werpse Ring en de snelwegen E17 - die Nederland verbindt met Pa rijs - koppelen met de E19, die naar Beaune loopt in Oost-Frank rijk. Sluitstuk is de Lange Wapper brug, genoemd naar een mythi sche figuur uit de Antwerpse volks cultuur. De Oosterweelverbinding zou in 2013 opgeleverd moeten worden. De aanleg van de brug is omstre den vanwege fijnstof en geluidso verlast. Onder druk van de publieke opi nie heeft de Vlaamse regering afge lopen zomer besloten nieuw on derzoek te doen naar alternatieven voor de Wapperbrug. door onze correspondent Jan Lepeltak JAKARTA - Zware stortbuien teister den maandagavond het dorpje Ra wagede in West-Java. Sukarman zat om elf uur 's avonds thuis tele visie te kijken, toen de telefoon rin kelde. Bericht uit Nederland: de Nederlandse staat is niet bereid de schade te vergoeden van nabe staanden van massa-executies die in 1947 door het Nederlandse leger in Rawagede zijn uitgevoerd. De vorderingen van de nabestaanden zouden verjaard zijn. „Onze juridische adviseur Jeffrey Pondaag was aan de lijn. Hij vertel de me in enkele minuten over het besluit", zegt de 59-jarige Sukar man die familie verloor in het Ne derlandse oorlogsgeweld. Op de bewuste maandag 9 december ver loren 431 mannen het leven in de kogelregen afkomstig van soldaten van de Koninklijke Landmacht. Su- karmans moeder verloor haar eer ste man in het bloedbad. Ook voor zijn twee ooms was de komst van de Nederlandse militairen noodlottig. Sukarman, voormalig dorpshoofd van Rawagede, heeft nog maar wei nig dorpelingen verteld over het besluit van Nederland. „Het nieuws wordt allemaal te veel voor de directe slachtoffers die nog le ven en ooggetuige waren. Ik moet nog een geschikt moment vin den", biecht hij stilletjes op. De Nederlandse regering is wel be reid in gesprek te treden met de slachtoffers over het verstrekken van meer informatie over een Ne derlands onderzoek dat in 1995 plaatsvond over de moordpartij. Ook Jeffrey Pondaag van de stich ting Comité Nederlandse Ereschul den was niet helemaal ontevre den. „Er is in ieder geval een ope ning om met de mensen te pra ten." De uitspraak van de landsadvocaat in Nederland is het resultaat van een lange strijd voor Pondaag. Hij besloot in 2006 definitief actie te ondernemen. Hij stapte naar het advocatenkantoor van professor Zegveld in Amsterdam. Zegveld wees de zaak-Rawagede door naar haar partner-advocaat Pulles. Pulles sprak met de tien nabestaan den en op 8 september stelde hij in een brief aan premier Jan Peter Balkenende de Nederlandse rege ring aansprakelijk voor het bloed bad in Rawagede. In hun aanspra kelijkheidsstelling vroegen de na bestaanden financiële compensa tie. Maar bovenal excuses en erken ning voor het leed. ENCCOBO - De politie in de Zuid-Afrikaanse stad Engcobo heeft een seriemoordenaar op he terdaad betrapt en aangehouden. De 37-jarige man was bezig met het onthoofden van een 23-jarige klant van zijn drankwinkel, die hij eerder had doodgestoken. De agen ten vonden nog drie lijken. MOGADISHU - Somalische piraten hebben weer een schip gekaapt in de Golf van Aden. Het gaat om een Jemenitisch vrachtschip met een lading staal, aldus Somalische autoriteiten gisteren. De piraten zouden twee miljoen dollar (1,6 miljoen euro) losgeld eisen voor het schip. Aan boord zijn twee Jemenieten, twee Panamezen en drie Soma- liërs. CAIRO - Bijna de helft van de Egyp tische getrouwde vrouwen wordt mishandeld door hun man. Dat bleek gisteren uit overheidscijfers. Van de vrouwen tussen de 15 en 49 jaar is 47 procent het slachtoffer van huiselijk geweld, 7 procent zegt dat hun echtgenoot hen heeft verkracht. Huiselijk geweld is straf baar in Egypte. DUBAI - Een hof van beroep heeft gisteren in Dubai de drie maan den gevangenisstraf opgeschort die een Brits stel kreeg wegens on zedelijk gedrag. Michelle Palmer en Vince Acors kunnen nu het land verlaten. Ze hadden seks op het strand nadat ze veel alcohol hadden gedronken. Peter Orszag foto EPA CHICAGO - De aanstaande Ameri kaanse president Barack Obama gaat Peter Orszag benoemen als baas van het budgetbureau van het Witte Huis. Nu is Orszag nog baas van het budgetkantoor van het Congres. Rob Nabors wordt de tweede man op het budgetbureau van het Witte Huis. Dat werd giste ren bekendgemaakt. Bergen op Zoom I Breda Antwerpen, havens Aanvang 2009 Oplevering 2013 kösteri 2.5 miljard euro <Brussel Standaard overladen met Direct uit voorraad leverbaar! Ongekend voordeel Dit is hét moment om een goede deol te sluiten. Want Rode Prijsknallers betekent: duizenden euro's voordeel op een groot aantal Opel modellen. Vol luxe opties en tegen topcondities. Laatste kans op overcomplete Opel Vectra Kiezen voor een Opel Vectra was nog nooit zo aantrekkelijk. Zo heeft de Opel dealer diverse gloednieuwe Vectra's direct uit voorraad leverbaar, tegen de ongekend scherpe prijs vanaf slechts 21.995,-. De zeer luxe Opel Vectra Temptation bijvoorbeeld, is o.a. standaard uitgerust met lederen bekleding, 17 inch lichtmetalen velgen, Electronic Climate Control, een volledig geïntegreerd navigatiesysteem met kleurenscherm en stuurwielbediening, parkeer sensoren vóór en achter en cruisecontrol. En de lijst gaat door. Kom snel naar de Opel dealer en laat direct een offerte op maat maken. Maar wees er snel bij, want OP OP! Prijzen incl. btw, bpm en energielabelverrekening, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Gemiddeld brandstofverbruik en CO?-uitstoot: liter/100 km: benzine: 11,2 - 6,8/diesel: 7,2-5,7; kms/liter: benzine: 8,9 -14,1 diesel: 13,9 -17,5; C07gr/km: benzine: 269-163/diesel: 194 -154.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8