tot het niet meer gaat Voetbalclubs eredivisie verdienen steeds meer aan shirtsponsoring Blijlevens ziet toekomst voor Theo Bos bij Rabo's Gratis slimme thermostaat Delta Gasservice.nl Inkomsten groeien nog ondanks terugloop in andere landen. Autoteam wint vijfde kartrace Bespaar jaarlijks tot €350,- Bel 0118-63 52 56 of kijk op onze website W PZC Woensdag 26 november 2008 37 KEULEN - De Nederlandse eredivi sie haalt deze voetbaljaargang meer geld dan ooit binnen uit shirtreclame. Het bedrag over schrijdt voor het eerst de grens van 40 miljoen euro. De clubs uit de eredivisie verdien den in totaal 42,1 miljoen euro met shirtsponsoring en dat is nage noeg evenveel als de over het alge meen veel rijkere clubs uit de Spaanse Primera Divison. Opmerkelijk is ook dat de eredivi sie tegen de trend in groeit, want de totale inkomsten van shirtspon soring in de zes grote Europese voetbalcompetities zijn voor het eerst in jaren gedaald. Van 405,3 miljoen naar 393,2 miljoen euro. De groei in de eredivisie komt voornamelijk op het conto van één megadeal, die van Ajax met Aegon. De verzekeraar betaalt de Amsterdamse club jaarlijks 10 mil joen euro om met de naam op het voetbalshirt te mogen prijken. De Engelse Premier League lever de vooral door de zwakke Britse- pond veel in en haalt dit seizoen 85,5 miljoen euro op aan shirtrecla me. De Duitse Bundesliga daaren tegen boerde wel goed en is nu met 102,9 miljoen euro de groot verdiener in shirtsponsoring. Banken en verzekeraars hebben ondanks de financiële crisis nog steeds de duurste sponsorcontrac ten in het voetbal. Hoewel het aan tal shirtsponsors in deze branche daalde van 38 naar 34 in de zes gro te Europese competities (Duits land, Engeland, Italië, Frankrijk, Spanje en Nederland), geven zij nog steeds het meeste uit: 80,7 mil joen euro totaal. RIJSWIJK - Baanrenner Theo Bos maakte maandag bekend volgend jaar de uitdaging te zoeken op de weg. De kennismaking gebeurt in de luwte, in dienst van het conti- nentalteam van Rabobank. „Jammer", vindt baancoach Peter Pieters. „Vreemd, hij is straks een prof tussen de beloften", vreest oud-sprinter Jean-Paul van Pop- pel. „De enige juiste keuze", denkt Jeroen Blijlevens, ook een voorma lig ritwinnaar in de grote rondes. Pieters begeleidde Bos de afgelo pen jaren bij zijn grootse presta ties op de baan. De overstap ver baasde hem niet, wel de keuze voor de ploeg. „Ik wist eigenlijk al na de Spelen dat Theo de weg op zou gaan. Alleen heb ik hem afge raden te kiezen voor dit niveau. In feite rijdt hij straks bij de amateurs in plaats van bij de profs." Van Poppel kan zich vinden in de woorden van Pieters. De toekom stig ploegleider van Cervélo denkt dat Bos niet in de ploegfilosofie past. „Bij het continentalteam van Rabobank worden renners in alge mene zin opgeleid. Wie gaat zich opofferen voor hem in de sprint? Die jongens willen allemaal zelf profrenner worden. Volgens mij liggen Theo's belangen veel dich ter bij die van een ProTourteam." Blijlevens vindt juist dat Bos op zijn plaats is bij dè Rabo's. „Bij de profs zou hij meteen alleen maar zware wedstrijden rijden. Bergop denk ik ook dat hij te snel in de problemen zou komen. Theo heeft op dit niveau misschien de kans om in makkelijkere wedstrijden de finale te halen. Daar is het toch in eerste instantie om te doen Als hij nooit een finale haalt, kan hij zijn capaciteiten als sprinter ook niet la ten zien." Hoge verwachtingen heeft Blijle vens vooralsnog niet. „Ik denk niet dat hij het winnen van een touretappe als doel moet stellen. Ik denk namelijk dat dat onmoge lijk is. Theo mist de basis voor lan ge afstanden. Dat kun je niet een, twee, drie even trainen." Tafeltje Dekje. elftal. Een verhuizing deed hem in 1981 bij Zaamslag belanden. In dik 1200 competitiewedstrijden heeft Free - jaarlijks nog goed voor vijf tot zes doelpunten - uiteraard met honderden voetballers samen gespeeld. Met name Piet Wissel vormt daarin een rode draad. Bij Terneuzen maakte de aalvlugge lin keraanvaller talloze doelpunten uit assists van Free. Het duo werd op het voetbalveld herenigd toen Piet ook op 't Durp ging wonen. In to taal speelden ze 21 jaar samen. „We zijn nog altijd goed bevriend. Piet is ook m'n vaste vismaat." Free beseft ten volle dat er ooit een einde komt aan zijn actieve voetballoopbaan. Hij heeft zijn vrouw beloofd dat hij er een punt achter zet zodra hij op zondag na de wedstrijd niet meer fatsoenlijk foto Peter Nicolai uit zijn bed kan komen. „Hopelijk duurt dat nog heel lang. Bang voor een zwart gat ben ik op m'n zeven tigste trouwens niet meer. Vissen, met de kleinkinderen bezig zijn, sa men fietsen en niet te vergeten maaltijden rondbrengen van Tafel tje Dekje voor oudere mensen in de buurt, er is altijd wel iets leuks of nuttigs om je mee bezig te hou den." BASKETBAL New York. NBA. Charlotte Bobcats - Philadelp hia 76ers 93-84, Orlando Magic - Milwaukee Bucks 108-101, Houston Rockets - Miami Heat 107-98, San Antonio Spurs - Memphis Grizz lies 94-81, Chicago Bulls - Utah Jazz 101-100, Portland Trailblazers - Sacramento Kings 91-90, New Orleans Hornets - LA Clippers 99-87. SCHAKEN Dresden. Olympiade, elfde en laatste ronde. Mannen: China-Armenië 1 1/2-2 1/2, Verenig de Staten-Oekraïne 3 1/2-1/2, Israël - Neder land 21/2-1 1/2, Rusland-Spanje 2-2, Frank- rijk-Azerbeidzjan 1 1/2-2 1/2. Eindstand (Sonneborn-Berger-systeem): 1 Armenië 19 punten (400,5), 2. Israël 18 (377,5), 3. Verenigde Staten 17 (362), 4. Oek raïne 17 (348,5), 5. Rusland 16 (375), 6. Azer beidzjan 16 (359,5);12. Nederland 15 (343). Vrouwen: Polen-Oekraïne 1 1/2-2 1/2, Geor- gië-Servië 3-1, Verenigde Staten-Frankrijk 2 1/2-1 1/2, Nederland-Rusland 1 1/2-2 1/2, Roemenië-China 2-2, India-Armenië 1 1/2-2 1/2. Eindstand: 1. Georgië 18 (411,5), 2. Oekraïne 18 (406,5), 3. Verenigde Staten 17 (390,5), 4. Rusland 17 (367), 5. Polen 17 (364,5), 6. Arme nië 16 (353); 18. Nederland 14 (286). WIELRENNEN Zuidlaren. Zesdaagse van het Noorden. Stand na eerste dag: 1. Llaneras/Torrent (Spa) 59 punten; op 1 ronde: 2. Risi/Marvulli (Zwi) 88, 3. Stam/Slippens (Ned) 65, 4. Stroetinga/Beikirch (Ned/Dui) 50, 5. Vierhouten/Traksel (Ned) 18; op 2 ronden: 8. Van Hummel/LigtharW 1. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, poule 5. 's Lands Welvaren 3 - Welkom. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang; 19.30 uur. Pool. Regionale tweede klasse. Roadhouse United - By Default. Locatie: The Roadhouse, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. Pool. Regionale tweede klasse. Cue's Reac tion - Team Jeto. Locatie: Cue Action, Vlissin- gen. Aanvang: 20.00 uur. MIDDELBURG - De vijfde race in de ereklasse om het Zeeuws Indoor Kartkampioenschap was een span nende affaire. De teams van Autoteam/Steigerbouw Zeeland en CDS Racing reden op de baan van Indoor Karting Middelburg de hele race in eikaars kielzog. Autoteam vertrok vanaf poleposi- tion dankzij de snelle trainingsron de van Jamie Lee Minnaar. Na één uur racen nam CDS Racing het hêft in handen, maar Autoteam pakte niet veel later de koppositie terug. Dankzij sterk verdedigend rijden van Patrik Kouijzer behield Autoteam de leiding. CDS racing moest op minder dan één seconde genoegen nemen met de tweede plaats. Rijbewijsteam eindigde op één ronde als derde. Energieverslinder op zolder JU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69