Van der Peijl voetbalt NIEUWS GETIPT VOOR U Win een GRATIS boerderijweekend! World Cup in Sluiskil moet deuren nu weer al sluiten voor biljarters LU N Schaatser Provoost vierde in Erfurt NAC paar weken zonder Penders Mathijs Hage blijft langer bij Baronie De Bruijn begint aan voorronden van EK Zeventigjarige middenvelder stapt over naar Spui 4. Toernooi met in totaal 152 spelers is na twee dagen al volgeboekt. 36 Woensdag 26 november 2008 pzc W middelburg - Schaatser Adriaan Provoost is op de overdekte schaatsbaan in het Duitse Erfurt als vierde in het algemeen klasse- meen van zijn leeftijdsklasse geëin digd. Hij reed een kleine vier kamp. De tijden van de diesel uit Dom burg waren: 500 meter: 43.96 se conden, 1000 meter: 1.25.38, 1500 meter: 2.10.22 en 3000 meter: 4.25.23. breda - NAC Breda moet het twee 'tot drie weken stellen zonder Rob Penders. De verdediger raakte zaterdag ge blesseerd in de slotfase van de wedstrijd tegen NEC. Het duel ein digde gelijk: 1-1. Uit medisch onderzoek is geble ken dat Penders een lichte ham stringblessure heeft, meldt de Bra bantse voetbalclub op zijn websi te. middelburg - Mathijs Hage voet balt ook volgend seizoen bij zon dag-hoofdklasser Baronie. De oud-speler van Zierikzee is aan zijn eerste seizoen bezig bij de club uit Breda. Hij heeft nog geen wedstrijd gemist, heeft bovendien drie keer gescoord en voert met Ba ronie de ranglijst aan van de hoofd klasse B. Behalve Hage heeft de club nog zeven spelers uit de huidi ge selectie langer vastgelegd. wijchen - JeatL Paul de Bruijn is één van de grote favorieten op het EK bandstoten in Wijchen. Van de zestig biljarters die van start gaan is hij de meest gelouterde. Zes keer in acht jaar werd hij Euro pees kampioen in deze spelsoort en in het Spaanse Elda liet hij zich twee jaar geleden kronen tot we reldkampioen. De Bruijn begint vandaag aan de voorronden. De finale is zaterdag. Tijdens de actie geven we elke week een boerderijweekend in Twente weg. Koop de Echte Volkoren Yoghurt met vruchten van de Zuivelhoeve en ga snel naar; www.dezuivelhoeve.nl op www.dezuivelhoeve.nl Vul het diagram zo in dal in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 3 7 6 1 4 8 7 8 5 3 5 9 7 4 6 4 9 4 3 5 8 3 1 5 8 6 7 2 door René van Stee ZAAMSLAG - Op je zeventigste nog voetballen in competitieverband is best bijzonder. Free van der Peijl maakt het op die leeftijd zelfs iets bonter: de linkermiddenvelder uit Zaamslag debuteert zaterdag bij Spui 4. De veteraan maakt een tussentijd se overstap naar de rood-witten, omdat zijn eigen ploeg Zaamslag 5 wegens gebrek aan spelers in sep tember werd opgeheven. „Even tjes leek het erop dat het helemaal klaar was. Maar ik heb altijd ge zegd dat ik zelf zou bepalen wan neer ik zou stoppen. Ik voel me nog goed. Dus ga ik gewoon ver der", vertelt hij op nuchtere toon. Bij Spui 4 treft Free ploeggenoten aan tegen wie hij jarenlang met de lagere elftallen van Zaamslag speel- 'Je moet vooral weten wat je niet kunt. Dat is heel belangrijk' de. Dat wordt ongetwijfeld een vreemde gewaarwording. Bovendien zit zijn nieuwe team in de competitie met Zaamslag 4, een ploeg met veel bekenden van Free. „Dat is best wel aardig, maar met Zaamslag 5 speelden we ook al tegen die mannen. Ik zie er dus niet tegenop. Het enige verschil is de kleur van het shirt. Het was al tijd groen tegen groen. Na de win terstop is dat rood tegen groen." Aanvankelijk zou Free toetreden tot de selectie van Zaamslag 4 en deel gaan uitmaken van een roula tiesysteem met zijn overgebleven ploeggenoten van het vijfde. Omdat dit naar zijn zin te lang duurde, besloot hij Spui te polsen. En daar was Free van harte wel kom. Ook de KNVB zag geen belet sel om de overschrijving goed te keuren. Zes dagen nadat het ver zoek was gedaan, plofte de dispen- satiebrief bij huize Van der Peijl op deurmat. Free is inmiddels bezig aan zijn zestigste seizoen. Dat hij het al zo lang volhoudt, komt volgens hem doordat hij goed luistert naar zijn lichaam en zich goed verzorgt. Be houdens een blessure aan zijn kruisband, die hem zes weken kostte, heeft hij dan ook weinig te genslag gekend. „Je moet vooral weten wat je niet kunt. Dat is heel belangrijk", aldus Van der Peijl, die er bovendien een speelstijl op nahoudt waarbij het niet aankomt op kracht en snelheid, maar op techniek en inzicht. „Ook daar door kan ik me nog steeds handha ven." De voetballoopbaan van Free vormt de bevestiging van die woor den. Want in zijn geboorteplaats -Terneuzen speelde hij bij de plaat selijke W vijftien jaar in het eer ste. In verband met de verjongings drift die daar op een zeker mo ment toesloeg, verkaste Free op zijn 33e naar buurman Terneuzen- se Boys. Daar kwam hij ook nog zes seizoenen uit voor het eerste Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-mail info©nrp.nl o.v.v. Nieuws getipt voor u! door Frits Bakker sluiskil - Voor de toeschouwers waren de deuren al gesloten en nu al kunnen ook de biljarters voor de World Cup driebanden in Sluis kil een ticket vergeten. De wereld bond opende maandag de inschrij ving voor spelers, één dag later zat het toernooi met 152 spelers hele maal vol. „Zelfs al hadden we er 250 kunnen laten spelen", dan nog was er geen plekje meer over geweest", reageer de organisator Meerten Dallinga op de snelle volboeking van zijn toernooi dat van 19 tot en met 25 januari van volgend jaar wordt ge speeld. Wat opvalt is dat de Zeeuwen, die wijs zijn geworden door de vorige jaren, pijlsnel hebben gereageerd op de inschrijving. Negentien spe lers uit eigen provincie doen mee aan de kwalificaties onder wie twee vrouwen: Sylvia Eckel en Jo ke Breur. Jean Paul de Bruijn komt met een wildcard rechtstreeks in het hoofd toernooi. De Hulstenaar, die door zijn plaats in de halve finale van het wereldbekertoernooi in Hurg- hada naar de dertiende plaats op de ranglijst is gestegen, heeft nog net geen automatische plaatsing af gedwongen. De verwachting is dat Glenn Hofman de andere wild card van de organisatie krijgt. Bij de inschrijving voor de World Cup zijn verder veel Belgen (24), Grieken (acht) en Spanjaarden (ze ven). Op de zaterdagavond van het toer nooi wordt er een Spaanse avond gehouden, waar Daniel Sanchez, zaterdag winnaar van het toernooi in Hurghada, met andere spelers een biljartshow geven. Voorafgaand aan de World Cup wordt in Sluiskil voor de derde keer ook een internationaal jeugd- toernooi gehouden. Daarvoor wor den 24 spelers uitgenodigd. Free van der Peijl voetbalt niet alleen graag, hij bezorgt ook maaltijden van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68