PSV op zoek naar het heilige moeten I Voetballeiders willen vlaggers op achterlijn RESEARCH Financieel kan de club een sportief slecht jaar wel overleven. Uefa experimenteert tijdens toernooien met extra assistenten. Supporters mochten naar training en vieren nu vakantie in Madrid Wie goed wil zijn, moet pijn lijden Doneer voor onderzoek naar MS en ontvang deze kerstkaarten Manuel Beltran mag niet rijden in Frankrijk Politie vindt drugs in tuin van Britse bokser I PZC Woensdag 26 november 2008 35 door Frans van den Nieuwenhof MADRID - De jaarcijfers die gisteren bekend werden, zien er uitstekend uit. Met een gerealiseerde begro ting van 97 miljoen euro en een winst van 29,3 miljoen kon de lei ding van PSV in Madrid met een tevreden glimlach de laatste trai ning voor de wedstrijd tegen Atlé- tico aanschouwen. De uitschakeling in de Champions League is geen ramp, zelfs het mis sen van de derde plaats in de groep - goed voor overwinteren in de Uefa Cup - is financieel best op te vangen. PSV heeft de begroting voor dit seizoen alweer ruim ge haald. De club is gezond en draagt naar buiten toe uit dat het mislo pen van de landstitel na vier suc cesvolle jaren een keer wordt inge calculeerd. Daarmee lijkt het heilige moeten, wat bij topsport hoort, een beetje te ontbreken. Trainer Huub Ste vens weet dat hij vanavond, of an ders over twee weken tegen Liver pool, minstens één punt moet pak ken om in groep D over Olympi- que Marseille heen te kunnen wip^ pen, gesteld dat de Fransen hun laatste twee wedstrijden verliezen. PSV moet vanavond in het angstig lege Estadio Vicente Calderón wel aanvallen, het heeft niks meer te verliezen. Alleen al daarom zal Ste vens waarschijnlijk opnieuw kie Huub Stevens kiest waarschijnlijk voor een aanval met twee spitsen in de wedstrijd tegen Atlético Madrid. foto Vincent Jannink/ANP zen voor een speelwijze met zowel Koevermans als Lazovic voorin. Het op scherp zetten voor een wedstrijd zonder publiek zal van daag niet anders gebeuren dan bij andere wedstrijden, zei Stevens. Hij grapte dat zijn ploeg in ieder geval al gewend is om zonder pu bliek te trainen. Serieuzer: „Na tuurlijk kan het in ons voordeel zijn dat zij veel meer aanhangers moeten missen dan wij. Toch vind ik het heel jammer voor de fans PSV, dat vanavond in de Cham pions Leage de uitwedstrijd te gen Atlético Madrid speelt, is financieel gezien aan een gezond seizoen bezig. van PSV dat zij op deze manier be straft worden." De thuiswedstrijd tegen Atlético in september (0-3) vormde een harde les. Stevens: „Bij tijd en wij len hebben wij toen goed voetbal gespeeld, maar we zijn genadeloos afgestraft op momenten dat wij balverlies leden." Stevens verwacht dat de Spaanse ploeg op volle sterkte zal aantre den. Zijn assistent Jan Wouters zag Atlético zondag spelen tegen Numancia en zo werd de techni sche staf nog eens bevestigd in het eerdere oordeel. Over zijn eigen ploeg deed Stevens er het zwijgen toe. „jullie zien het wel als we op het veld staan." door Wilber Hack NYON - De wereldvoetbalbond Fifa en de International Football Asso ciation Board (1FAB) beslissen in februari tijdens een congres in Noord-Ierland of arbiters meer asssistentie krijgen op het veld. De Uefa experimenteerde de afge lopen maand tijdens drie toer nooien met twee extra assistenten op de achterlijn. De Europese voet balbond is razend enthousiast over de bevindingen en hoopt dat de wijziging al met ingang van het komende seizoen wordt doorge voerd. De assistenten op de achterlijn hebben onder meer tot taak om toe te zien op het duwen en trek ken in het strafschopgebied, over tredingen in en rond het straf schopgebied en het mogelijk simu leren van overtredingen. Ze staan, net als de twee assistenten aan de zijlijn, met een headset in verbin ding met de scheidsrechter. Ook zijn ze uitgerust met een vlag waar mee ze de arbiter op fouten kun nen attenderen. De Uefa experimenteerde met de twee nieuwe assistenten tijdens drie EK-kwalificatietoernooien voor landenploegen tot 19 jaar. Het laatste experiment op Cyprus werd zondag afgesloten. Bij dat toernooi waren de voormalig top- scheidsrechter Hugh Dallas, Urs Meier en Peter Mikkelsen als waar nemers aanwezig. Uefa-president Michel Platini en secretaris David Taylor brachten al eerder een bezoek aan een van de toernooien. „Het is experiment is erg succesvol verlopen", zegt Dal las, die zitting heeft in de scheids- rechterscommissie van de Uefa. „Het belangrijkste doel is om meer greep te krijgen op wat er in de strafschopgebieden gebeurt." MADRID - Met de wedstrijd Atléti co Madrid-PSV in de Champions League zonder publiek wordt ook het voetbal gestraft. Dat zei Huub Stevens, coach van PSV, gistera vond na aankomst in Madrid, het elftal uit Eindhoven. „Deze sport spelen we voor de mensen. Als die er niet zijn, is het niet zoals het hoort." Volgens de Spaanse politie zijn toch nog zon vijfhonderd PSV-fans meegereisd naar Madrid. De club deed er alles aan er voor de aanhang nog iets van te maken. Iedereen was uitgenodigd voor de training van gisteren. „Sommigen hopen dat ze er straks ook nog inkomen", zei algemeen directeur ]an Reker. „Helaas zal dat echt niet lukken. De supporters die al een ticket hadden geboekt, moeten er nu maar een paar leuke vakantiedagen van maken." door Dick Sintenie AMSTERDAM - Van vermoeidheid zakte Miralem Sulejmani door zijn hoeven. De laatste oefening op het trainingsveld was hem niet in de koude kleren gaan zitten. Dennis Bergkamp grijnsde. Hij weet: wie goed wil zijn, moet pijn lijden. In de aanloop naar de Uefa-Cup- wedstrijd tegen HSV, morgen in Hamburg, wordt Sulejmani klaar gemaakt om te spelen. De Serviër kwam vanwege een hamstringbles sure twee maanden niet in actie en zijn lichaam moet straks weer drie duels per week aan kunnen. Zover is de man van zestien mil joen nog niet. Een uur hield Sulej mani het zondag vol tegen AZ. Dat moet morgen vijf kwartier zijn. De verwachting vóór dit seizoen was dat Sulejmani, Luis Suarez en Klaas-Jan Huntelaar voor een kar renvracht aan doelpunten zouden zorgen, maar de drie stonden nog maar zelden met elkaar op het veld. Nu is Huntelaar weer gebles seerd. Het gebrek aan scorend vermogen brak Ajax vooral op in de wedstrij den tegen Volendam (beker) "en AZ. Tegen Volendam kon Suarez in zijn eentje echter geen indruk maken en zondag raakte de Uru- guayaan na een half uur licht ge blesseerd. Niet veel later begon ook het motortje van Sulejmani te pruttelen. De twee aanvallers krijgen morgen een herkansing tegen een tegen stander die een grote naam heeft, maar zich defensiever zal gedragen dan AZ. Stichting WIS Research financiert en stimuleert onderzoek naar multiple sclerose. PARIJS - Manuel Beltran mag twee jaar geen wielerkoersen rijden in Frankrijk. Het Franse antidoping- bureau (AFLD) heeft de Spaanse wielrenner voor die periode ge schorst wegens het gebruik van epo tijdens de Tour de France van dit jaar. De 37-jarige Beltran, die de Tour reed voor Liquigas, werd na de ze vende etappe uit de koers geno men, nadat het resultaat van de do pingcontrole op de eerste dag be kend was geworden. LONDEN - De Britse bokser Bradley Saunders is opgepakt op verden king van handel in drugs. De poli tie vond in de achtertuin van de bokser, die actief was op de Olym pische Spelen in Peking, drie ons wit poeder. De politie vermoedt dat het om cocaïne gaat. De straat waarde van drie ons coke is onge veer 15.000 euro. De 22-jarige Saunders en zijn vriendin zijn verhoord door de po litie van Durham en op borgtocht vrijgelaten. Voorletter(s).. Adres Postcode E-mail Ik doneer voor het onderzoek naar MS en ontvang setjes van 10 luxe dubbele kaarten met bijpassendé witte enveloppen a 12,50 per set. -■.■■■ i -i i Dhr.Mevr.Fam. TussenvoeaseKs)- - Woonplaats Bank(giro)nummer Ik geef hierbij toestemming om het bedrag van Datum - a -TT.Handtekening_ eenmalig van mijn rekening af te schrijven Hoé ontvang ik de kerstkaarten? Knip deze bon uit en stuur deze zonder postzegel naar onderstaand adres. Via www.msresearch.nl, button "Doneer online met iDEAL". Bij mededeling het aantal setjes kerstkaarten vermelden. Mailen naar administratie@msresearch.nl o.v.v. naam. adres, woonplaats en aantal setjes kerstkaarten. Bedrag overmaken op gironummer, 6989 o.v.v. naam, adres, woonplaats en aantal setjes kerstkaarten. Stichting MS Research, Antwoordnummer 10100, 2250 VB Voorschoten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67