PZCIss Troostprijzen voor Advocaat Arsenal jaagt lang op winnende goal 34 Zenit schakelt zichzelf uit door machteloze aanval tegen Juventus. Real Madrid gaat door 1-0-zege ook door naar volgende ronde. Raemon Sluiter keert terug als tennisser Dinamo Zagreb stuurt trainer Ivankovic weg Alderweireld is nieuw in selectie van Ajax Handbalsters warmen zich op aan Britten PZC Woensdag 26 november 2008 PSV voor een zware opgave in duel met Atlético Madrid Schaakolympiade in Dresden eindigt met Armenië als winnaar Tip? sport@pzc.nl Pavel Nedved van Juventus (links) vecht voor de goal een duel uit met de Russische verdediger Anatoliy Tymoschuck. foto Dmitri Lovetsky/AP door Wilber Hack SINT-PETERSBURC - Ontspannen la chend met zijn collega Claudio Ra- nieri van Juventus verliet Dick Ad vocaat gisteren het veld in Sint-Pe- tersburg. De Nederlandse coach van Zenit had eigenlijk weinig re den om zo tevreden te doen na het gelijkspel (0-0). Zenit moest winnen om in de laat ste speelronde nog eens kans te maken op plaatsing voor de knockoutfase van de Champions League. Maar in Siberische omstan digheden slaagde Zenit er niet in het kleumende publiek met een eerste thuiszege te verwarmen. Puur op basis van de resultaten in het eigen, zwaar verouderde sta dion had Zenit ook flergens recht op. Op eigen bodem verspeelde de ploeg eerder punten tegen Real Madrid (verlies) en Bate Borisov (gelijkspel). In die duels was Zenit voetballend echter heer en mees ter, maar stonden paal en lat suc cessen van de Russische ploeg in de weg. Dat waren gisteravond aanvanke lijk de belangrijkste bondgenoten. Mellberg en Iaquinta kopten voor de rust voor Juventus op de paal. Pas in de slotfase was de paal bij een schot van Pogrebnyak weer een ouderwetse sta-in-de-weg. Op de keiharde en gladde grasmat bleef het al geplaatste Juventus, dat nog steeds een zestal basisspe lers mist, vrij simpel overeind. Ze nit kon op die ondergrond geen tempo ontwikkelen. Het korte combinatiespel verzandde vaak nog voor het Italiaanse strafschop gebied. Zenit kon pas echt gevaar stichten nadat de uitgebluste And- rei Arshavin naar de kant was ge haald. De vedette speelde in opdracht van zijn Amerikaanse sponsor Ni ke op roze voetbalschoenen. Die vielen wel op. De acties van Ars havin - Real Madrid wil hem graag voor een halfjaar huren - niet. In de slotfase verprutste de Portugese Venezolaan Danny nog twee grote kansen. Het is nog even afwachten hoe zeer Zenit het jaar 2008 als een suc cesjaar mag beschouwen. Daarin veroverde de club de Uefa Cup en de Europese Super Cup. Naar de 1^5 Het Zenit van Dick Advocaat moet het dit jaar met troostprij zen doen. De volgende ronde in de Champions League wordt niet gehaald tegen Juventus. rechtsgeldigheid van die eerste tro fee is een onderzoek ingesteld. De Spaanse justitie luisterde telefoon gesprekken af van de Russische maffia. Daarin werd gesproken over een operatie Troika. Voor een prijs van 50 miljoen euro zou de Russische maffia de halve finale te gen Bayern en de finale tegen Glas gow Rangers hebben gekocht. Zenit plaatste zich zaterdag op het nippertje voor de nieuwe Europa League - de opvolger van de Uefa Cup - door met 3-1 bij Spartak Moskou te winnen. Voor de fans, die rekenden op een nieuwe titel, was dat een schrale troostprijs. In Sint-Petersburg was ook gerekend op een vervolg van het avontuur in de Champions League. Maar Ad vocaat, die onlangs zijn contract met een jaar verlengde, toonde zich getuige zijn glimlach tevreden met twee troostprijzen. RIJSWIJK - Alle grote clubs, waaron der Manchester United, Arsenal, Bayern München en Real Madrid zijn door naar de volgende ronde van de Champions League. Bayern München maakte zijn laat ste wedstrijd in groep F tot een potje om de centen. De Duitsers, mede aangejaagd door Mark van Bommel, sloegen de poort naar Eu ropa dicht voor Steaua. iCiiroslav Klose (2) en Luca Toni velden de Roemenen na rust: 3-0. Eric Braamhaar was de scheidsrechter. Olympique Lyon begon in Floren ce imponerend tegen Fiorentina. Binnen een half uur stond het 0-2. Eerst mocht Jean Makoun intik ken van de niet zelfzuchtige Karim Benzema. Daarna scoorde de Fran se international zelf. Gilardino gaf de Italianen vlak voor rust enig vertrouwen terug. Het bleek niet genoeg: 1-2. Arsenal (groep G) duwde heel lang tevergeefs tegen de muur van Dinamo Kiev. In de slotfase, met onder anderen de 16-jarige Jack Wilshire op het veld, kwam de te rechte beloning toch. Nicklas Bendtner, ook invaller, maakte de bevrijdende goal. In groep H volg de Real Madrid het al zeker ge plaatste Juventus naar de knock-outfase. De Spaanse kam pioen won in Wit-Rusland van Ba te Borisov. Raul, alweer met zijn 62e goal op het hoogste Europese niveau, scoorde voor de Madrilenen. Royston Drenthe, net als Wesley Sneijder in de basis begonnen, gaf de scherpe voorzet van links. ROTTERDAM - Raemon Sluiter heeft besloten om weer te gaan tennissen. De 30-jarige Rotterdam mer, die vorig jaar afscheid nam van het professionele tennis, maakt volgend jaar zijn rentree in het internationale circuit. Hij heeft zijn zakelijke samenwer king met John van Lottum in goed onderling overleg beëindigd. Sluiter zal zijn beweegredenen van daag op een persfconferentie toe lichten. ZAGREB - Branko Ivankovic is twee dagen voor de ontmoeting in de Uefa Cup tegen Spartak Moskou opgestapt als trainer van Dinamo Zagreb. Dat heeft de club gisteren bekendgemaakt. De 54-jarige Ivankovic was pas zes maanden in dienst van de lands kampioen uit Zagreb, die in dezelf de groep D zit als NEC in het UE FA Cup-toernooi. NEC verloor eind oktober met 3-2 van Dinamo Zagreb. Assistent-trai ner Marijan Vlak neemt de rol van - hoofdcoach voorlopig over. AMSTERDAM - Trainer Marco van Basten van Ajax heeft Toby Alder weireld opgenomen in zijn selec tie voor de uitwedstrijd van mor genavond in de Uefa Cup tegen Hamburger SV. De verdediger krijgt de voorkeur boven Vurnon Anita, die zondag tegen AZ nog wel op de bank zat. Vergeleken met het duel in Alk maar is Alderweireld de enige nieuweling bij Ajax. pagina 35: wie goed wil zijn, v moet pijn lijden EMMEN - De handbalsters van Oranje hebben in het openings duel van het WK-kwalificatietoer- nooi gedaan wat ze aan hun stand verplicht waren: winnen van Enge land: 37-21. Veel stelde die overwinning niet voor. Handbal mag dan in Neder land een kleine sport zijn, in Groot-Brittannië weten ze pas echt wat een Micky-Mousecompe- titie inhoudt. Voor Oranje was de tegenstander een hapklare brok om het toer nooi mee te openen. www.bezorgers.nl of bel 0800 - 022 27 10 NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65