Spon tot het niet meer gaat Jean de Houck vertrekt na zestien jaar als voorzitter van Clinge 52-jarige preses laat kerngezonde vereniging achter. Rogge: doping Voetbalclubs eredivisie verdienen blijft bestaan steeds meer aan shirtsponsoring PZC Woensdag 26 november 2008 37 Tafeltje Dekje. elftal. Een verhuizing deed hem in 1981 bij Zaamslag belanden. In dik 1200 competitiewedstrijden heeft Free - jaarlijks nog goed voor vijf tot zes doelpunten - uiteraard met honderden voetballers samen gespeeld. Met name Piet Wissel vormt daarin een rode draad. Bij Terneuzen maakte de aalvlugge lin keraanvaller talloze doelpunten uit assists van Free. Het duo werd op het voetbalveld herenigd toen Piet ook op 't Durp ging wonen. In to taal speelden ze 21 jaar samen. „We zijn nog altijd goed bevriend. Piet is ook m'n vaste vismaat." Free beseft ten volle dat er ooit een einde komt aan zijn actieve voetballoopbaan. Hij heeft zijn vrouw beloofd dat hij er een punt achter zet zodra hij op zondag na de wedstrijd niet meer fatsoenlijk BASKETBAL New York. NBA. Charlotte Bobcats - Philadelp hia 76ers 93-84, Orlando Magic - Milwaukee Bucks 108-101, Houston Rockets - Miami Heat 107-98, San Antonio Spurs - Memphis Grizz lies 94-81, Chicago Bulls - Utah Jazz 101-100, Portland Trailblazers - Sacramento Kings 91-90, New Orleans Hornets - LA Clippers 99-87. SCHAKEN Dresden. Olympiade, elfde en laatste ronde. Mannen: China-Armenië 1 1/2-2 1/2, Verenig de Staten-Oekraïne 3 1/2-1/2, Israël - Neder land 2 1/2-1 1/2, Rusland-Spanje 2-2, Frank- rijk-Azerbeidzjan 1 1/2-2 1/2. Eindstand (Sonneborn-Berger-systeem): 1. Armenië 19 punten (400,5), 2. Israël 18 (377,5), 3. Verenigde Staten 17 (362), 4. Oek raïne 17 (348,5), 5. Rusland 16 (375), 6. Azer beidzjan 16 (359,5);12. Nederland 15 (343). Vrouwen: Polen-Oekraïne 1 1/2-2 1/2, Geor- gië-Servië 3-1, Verenigde Staten-Frankrijk 2 1/2-1 1/2, Nederland-Rusland 1 1/2-2 1/2, Roemenië-China 2-2, India-Armenië 1 1/2-2 1/2. Eindstand: 1. Georgië 18 (411,5), 2. Oekraïne 18 (406,5), 3. Verenigde Staten 17 (390,5), 4. foto Peter Nicolai uit zijn bed kan komen. „Hopelijk duurt dat nog heel lang. Bang voor een zwart gat ben ik op m'n zeven tigste trouwens niet meer. Vissen, met de kleinkinderen bezig zijn, sa men fietsen en niet te vergeten maaltijden rondbrengen van Tafel tje Dekje voor oudere mensen in de buurt, er is altijd wel iets leuks of nuttigs om je mee bezig te hou den." door Karei Pleunis CLINCE - Zestien jaar was Jean de Houck voorzitter van voetbalver eniging Clinge. De tijd is voorbij gevlogen. Toen hij het besluit nam te stoppen, besefte hij niet dat vijf andere bestuursleden zijn voor beeld zouden volgen. Het deed hem de wenkbrauwen fronsen. Hoe moest een club als Clinge die uittocht opvangen? Nu de ergste schok ruim een maand achter hem ligt, zegt Jean de Houck dat het dreigende bestuurlij ke vacuüm waarschijnlijk snel wordt ingevuld. Enkele dagen voor de algemene ledenvergadering cir culeren drie namen van mensen die openvallende plaatsen willen invullen. „Ik hoop dat ze nu al een stap vooruit willen zetten. Het kan geen kwaad om al wat maanden mee te draaien voor je echt be stuurslid wordt", zegt De Houck. Dat moment is juni 2009. Dan legt hij zijn hamer definitief neer. Het is een weloverwogen keuze. Om die reden is elke poging hem op zijn besluit te doen terugkeren kansloos. Vrijdagavond wordt zijn zijn laatste algemene ledenvergade ring als voorzitter. „Ik ben pas 52 jaar. Het is dus niet om mijn leeftijd dat ik vertrek. Ik voel me niet te oud. Maar we heb ben een huis gekocht met een wat grotere tuin. Ik heb nu ook een kleindochter in Groede. Dat vraagt wat meer tijd. Het belangrijkste ar gument is echter dat het na zes tien jaar tijd wordt voor een ander gezicht." De Houck gaat er prat op dat hij een club achterlaat die er in alle opzichten goed voorstaat. „We zijn financieel kerngezond en heb ben een eerste elftal dat louter be staat uit jongens van het eigen dorp. Spelers worden niet betaald, vriendschap is het cement tussen de leden. Clinge is een vereniging waar het vanzelfsprekend is gewor den dat ieder verantwoordelijk heid draagt. Van een vrouw van tachtig tot een jeugdleider van 25 jaar. Je kunt als bestuur wel bestu ren, maar een vereniging ben je sa men." Terugblikken op 16 jaar voorzitterschap wil De Houck wel, maar hij kijkt liefst niet terug naar de eerste jaren, die hij overigens dan wel weer omschrijft als 'span nend.' Financieel was het door wat avon tuurtjes goed mis. „Maar binnen een jaar of drie hadden we de boel weer op orde en nu herinnert niets nog aan die periode." De Houck, sectordirecteur op het ROC in Terneuzen, verlaat een ver eniging die blijkbaar met speels ge mak te besturen viel. Eén vergade ring per maand was toereikend. „Wellicht omdat we allemaal vrien den van elkaar zijn en alle moge lijk- en onmogelijkheden van deze vereniging kennen. Er was in al die jaren slechts één doel: het be lang van Clinge. Er is nooit een conflict geweest. Dat noem ik uniek. Iedereen heeft zijn steentje bijgedragen aan wat de voetbalver eniging Clinge nu is." De Houck vertrekt en in zijn spoor volgen Luc Leegwater, Andre Buijs, Patrick de Wilde (alle maal met 16 bestuurlijke jaren er varing achter hun naam) en Paul de Deckere en Gino Pardon met een iets korter dienstverband. Hun afscheid betekent niet dat ze het voetbalveld zullen mijden. De meesten hebben voetballende zoons. „Maar het grote verschil zal zijn dan mijn zondag nu niet meer van 9.00 tot 19.00 uur in het teken staat van de club. Ik ga voortaan naar de wedstrijd kijken, zoals ie der ander. Al die jaren hebben André Buijs, Luc Leegwater en mijn persoontje niet één duel ge mist, uit en thuis. Die verplichting valt nu weg, maar het betekent niet dat ik er niet zal zijn." Aan het idee dat hij na juni vol gend jaar niet meer in de bestuurs kamer zit, denkt hij nog maar niet. „Ach, ik kom daar dan niet meer, maar in de kantine ontmoet je ook heel wat mensen die je in al die jaren hebt leren kennen. Het wordt vrijblijvender.'' ITI De 52-jarige Jean de Houck stopt medio volgend jaar als voorzitter van voetbalvereniging Clinge. Met hem stappen nog vijf be stuursleden op. Rusland 17 (367), 5. Polen 17 (364,5), 6. Arme nië 16 (353); 18. Nederland 14 (286). WIELRENNEN Zuidlaren. Zesdaagse van het Noorden. Stand na eerste dag: 1. Llaneras/Torrent (Spa) 59 punten; op 1 ronde: 2. Risi/Marvulli (Zwi) 88, 3. Stam/Slippens (Ned) 65, 4. Stroetinga/Beikirch (Ned/Dui) 50, 5. Vierhouten/Traksel (Ned) 18; op 2 ronden: 8. Van Hummel/Ligthart 11 voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, poule 5. 's Lands Welvaren 3 - Welkom. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang; 19.30 uur. Pool. Regionale tweede klasse. Roadhouse United - By Default. Locatie: The Roadhouse, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. Pool. Regionale tweede klasse. Cue's Reac tion - Team Jeto. Locatie: Cue Action, Vlissin- gen. Aanvang: 20.00 uur. LONDEN - Een dopingvrije sport is utopie. Dat zei voorzitter Jacques Rogge van het internationaal olym pisch comité IOC gisteren bij de Engelse BBC. „Bedriegen zit ingebakken in de menselijke natuur. Doping hoort net zo bij de sport als criminaliteit in de maatschappij. Het is naïef om te geloven dat er ooit schone Olympische Spelen zullen zijn", al dus de Belg. Rogge deed zijn sombere bespiege lingen voorafgaande aan de hert est van alle bloedmonsters die zijn afgenomen tijdens de afgelopen Spelen in Peking. „We zullen onge veer 980 monsters opnieuw con- trolen, maar nu op de aanwezig heid van de epovariant Cera en op insuline." KEULEN - De Nederlandse eredivi sie haalt deze voetbaljaargang meer geld dan ooit binnen uit shirtreclame. Het bedrag over schrijdt voor het eerst de grens van 40 miljoen euro. De clubs uit de eredivisie verdien den in totaal 42,1 miljoen euro met shirtsponsoring en dat is nage noeg evenveel als de over het alge meen veel rijkere clubs uit de Spaanse Primera Divison. Opmerkelijk is ook dat de eredivi sie tegen de trend in groeit, want de totale inkomsten van shirtspon soring in de zes grote Europese voetbalcompetities zijn voor het eerst in jaren gedaald. Van 405,3 miljoen naar 393,2 miljoen euro. De groei in de eredivisie komt voornamelijk op het conto van één megadeal, die van Ajax met Aegon. De verzekeraar betaalt de Amsterdamse club jaarlijks 10 mil joen euro om met de naam op het voetbalshirt te mogen prijken. De Engelse Premier League lever de vooral door de zwakke Britse pond veel in en haalt dit seizoen 85,5 miljoen euro op aan shirtrecla me. De Duitse Bundesliga boerde wel goed en is nu met 102,9 mil joen euro de grootverdiener in shirtsponsoring. Banken en verzekeraars hebben ondanks de financiële crisis nog steeds de duurste sponsorcontrac ten in het voetbal. Hoewel het aan tal shirtsponsors in deze branche daalde van 38 naar 34 in de zes gro te Europese competities, geven zij het meeste uit: 80,7 miljoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61