Samen eten voor gemeenschapsgevoel CDA Zeeland en afdeling Sluis moeten conflict bezweren Samen lunchen helpt eenzame ouderen aan nieuwe contacten. Groei en Bloei vindt vervangend voorzitter Oecumenische gespreksavond Weer vogelbeurs zaterdag in Terneuzen Wintereditie festival Kreekrock Westdorpe Britse bluesman Siegal speelt in Porgy en Bess Z PZC Woensdag 26 november 2008 j 25 door René Hoonhorst CADZAND-DORP - De 93-jarige Dien de Putter kan op haar leeftijd niet meer zo goed tegen rookworst. Stamppotten staan daarom niet zo vaak op haar menu. Maar los van de aardappelpuree en met paprika, ananas en gebakken appeltjes is zuurkool een ware trak tatie. Dat chefkok Jep Groenhagen er braadworst bij laat serveren, maakt de dag voor Dien helemaal af „Als het maar niet is gerookt, kan ik alles nog eten." Ook 34 an dere jongere disgenoten laten zich de lunchmaaltijd in café-restau rant De Hemelse Vrede in Cad- zand-Dorp uitstekend smaken. De eetlust en de goede luim van 35 ouderen uit Cadzand-Dorp, Ret- ranchement en Nieuwvliet stemt uitbaatster Gerlinde van Beek, do minee Irma Nietveld en oud-kok Jep Groenhagen zeer tevreden. Hun initiatief om een keer in de maand Open Eettafel in De Hemel se Vrede te houden, slaat aan. Boven verwachting zelfs; waren er vorige maand veertien ouderen 'Ook in een dorp met weinig voorzieningen moeten ouderen elkaar ontmoeten' die een stoeltje bijschoven, nu wa ren er maar liefst 41 aanmeldingen voor de lunch. Uiteindelijk prikten 35 ouderen een vorkje mee. „Een afmelding van een paar dat was verhinderd en misschien enkele dubbele boekingen", schat Gerlin de in. Zij drijft sinds mei het ca fé-restaurant annex hotel-bed breakfast samen met Astrid van der Ven. Oud-collega Groenhagen, na zijn vut ook in Cadzand neerge streken, had al eens gezegd wel eens voor ouderen te willen ko ken. En predikante Nietveld zocht net met vertegenwoordigers van de Stichting Welzijn naar manie ren om alleenstaande ouderen wat meer met elkaar in contact te brengen. De horeca-exploitanten hoefden op hun vrije dinsdag geen extra geld te verdienen, Groenhagen kookt zonder geldelij ke beloning, de diaconie van de PKhl stopt een centje toe en zo doende kunnen ouderen uit Cad zand-Dorp en -Bad, Retranche- ment en Nieuwvliet voor zes euro (de prijs van een maaltijd van Ta- feltje-Dek-je) genieten van een ex quise lunch. Enkele Oostburgse ouderen met een Cadzands verle den draafden vorige keer ook al op. Ze namen deze keer nog enke le kennissen mee. Volgende keer kunnen die waarschijnlijk niet meer terecht. „De Open Eettafel is in de eerste plaats bedoeld voor Cadzand en twee buurdorpen, die nauwelijks voorzieningen hebben. Meer dan 45 mensen kunnen we in het café niet bedienen." TERNEUZEN - De afdeling Zeeuws- Vlaanderen en Noord-België van hobbytuinorganisatie Groei en Bloei heeft een nieuwe plaatsver vangend voorzitter. Bert La Gasse hoopt tijdens de eerstvolgende jaarvergadering (25 februari) defini tief tot opvolger van Dirk Stam uit Spui te worden benoemd. Stam doet een stapje terug, om zich bij Groei en Bloei weer volledig op het secretariaat te richten. OOSTBURC - 'Ben ik dan de hoeder van mijn broeder/zuster?' is het thema van een oecumenische ge spreksavond morgen in het rk-pas- toraal centrum aan het Eligius- plein in Oostburg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Ton Besselink uit Eede houdt voor het gemengde katholiek-protes tantse gezelschap een inleiding over zijn ervaringen als vrijwilliger in Bosnië. TERNEUZEN - In het zaaltje aan de Edvard Grieghof 113 in Terneuzen wordt zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur weer een vogelbeurs gehou den. De toegang is gratis. Er zijn verschillende vogelhandelaren aan wezig die vogels opkopen. Ook kunnen er vogels verkocht of ge ruild worden met andere hobby kwekers. Wie met vogels wil ko men, moet zich aanmelden via 0115-630477 of 696899. WESTDORPE - De wintereditie van het popfestival Kreekrock begint zaterdag 13 december om 19.00 uur in gemeenschapshuis Concor dia in Westdorpe. Het tweede win terfestival staat in het teken van metalcore. Er zijn optredens van lyran, Pound, The Fifth Alliance en Incarnate. Toegang kost 4 euro. Omyspace.com/kreekrock of kreekrock.nl TERNEUZEN - De Britse blueszan ger-gitarist Ian Siegal geeft op vrij dag 5 december een concert in Por gy en Bess in Terneuzen. Siegal mag er op herhaling, omdat hij eind 2006 veel indruk maakte met zijn rauwe stemgeluid en bezwe rende gitaarspel. De Brit komt naar Terneuzen op uitnodiging van de Stichting Roots. Toegangs kaarten kosten dertien euro. Het concert begint om 21.30 uur. door René Hoonhorst OOSTBURC - De Sluise CDA-afde- ling hoopt via gesprekken met het gewestelijk bestuur de interprovin ciale verhoudingen in de partij te herstellen. Het bestuur van de af deling trad vorige week af, omdat het zich niet kon verenigen met het besluit van de Statenfractie van het CDA over Waterdunen. De lokale CDA'ers houden vast aan eerdere afspraken dat het inla ten van zout water in plan Water dunen bij Breskens alleen door gaat als de benodigde agrarische grond geheel vrijwillig kan wor den verworven. De Statenfractie, die eerder dezelfde voorwaarde stelde, schaarde zich onlangs ach ter een voorstel van Gedeputeerde Staten om een inpassingsplan voor het gebied te maken als vrij willige verwerving niet lukt. GS proberen de komende tijd tot over eenstemming te komen met alle grondeigenaren, maar als dat niet lukt gaat het dagelijks provinciebe stuur uiteindelijk over tot onteige ning. Die koerswijziging is voor het huidige afdelingsbestuur onver teerbaar. Een grote meerderheid van de kleine veertig aanwezige Sluise CDA-leden steunde het be stuur, meldde voorzitter Pierre Cammaert gisteravond na een spe ciale ledenvergadering. Vice-voorzitter Wim Jansen van het CDA Zeeland aanvaardde de opdracht om in gesprek te gaan met de afdeling. De demissionaire bestuurders zullen met hun gewes telijke collega's in de slag gaan. Cammaert durfde gisteravond nog niet te voorspellen of het afdelings bestuur na onderhandelingen als nog kan of wil aanblijven. Net als haar disgenoten vindt Dien de Ridder (bordeauxrode trui in het midden van de tafel) de zuurkool met appeltjes 'overheerlijk'. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57