gehandicapten op agenda Informatiemarkt belangengroepen HrtPteteputje Waken voor hondsdolheid Auto ramt huis in Terneuzen door gladheid Tips over inbraak Wietkwekerij blijkt bij inval helemaal leeg Terneuzense wint olympiade Direct contact tussen gemeente en werkgroep gehandicapten is nodig. Wildbeheerseenheden Zeeuws-Vlaanderen willen vos indammen. Z PZC Woensdag 26 november 2008 [23 Ben Scherbeijn, oud-voorzitter van de Stichting Werkgroep West-Zeeuws-Viaanderen Gehandicaptenbeleid (SWWG), komt obstakels tegen bij het ge meentehuis in Oostburg. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst OOSTBURG - De Stichting Werk groep West-Zeeuws-Viaanderen Gehandicaptenbeleid heeft in vijf tien jaar wel het een en ander be reikt, vindt oud-voorzitter en ini tiatiefnemer Ben Scherbeijn. Als rolstoeler ondervindt hij welis waar dagelijks problemen om op smalle trottoirs te manoeuvreren, maar er zijn liften in het gemeente huis in Oostburg, het belfort in Sluis en het visserijmuseum in Breskens gekomen. Bij de aanleg van nieuwe straten worden op hoeken en kruisingen verlaagde opgangen gemaakt om rolstoelers en rollatorduwers ter wille te zijn. Ook houdt Sluis de traditie in ere dat iemand met een functiebeperking met een ambte naar in zijn - nieuwe - woonomge ving een rondje maakt om te kij ken welke knelpunten hij tegen komt. Scherbeijn: „Die traditie dreigt in de vergetelheid te raken en moet misschien eens worden afgestoft. Ook moeten we als werkgroep weer terug naar de tijd dat we vlak voor de oplevering van een bouw project met een gemeentelijke op zichter het terrein afstruinden om te kijken waar knelpunten voor mensen met een functiebeperking voorkomen kunnen worden." De beste resultaten werden in het verleden behaald door korte lijnen tussen de SWWG en de gemeen te, stelt Scherbeijn. Hij hoopt dan van vossen te melden, inclusief af- schotgegevens en verkeersslachtof fers. „Dat doen we inmiddels al vier jaar en zodoende kunnen we con cluderen dat de vos nu in alle pol ders in onze regio voorkomt. Vier jaar geleden zat het nachtdier nog maar in een vijftal polders", zegt Piet van Waterschoot van WBE Hontenisse. Vossen hebben nauwelijks natuur lijke vijanden en planten zich snel voort. Van Waterschoot: „En een te hoge vossenpopulatie kan ge vaarlijk zijn vanwege het uitbre ken van hondsdolheid." Rabiës is een gevaarlijke ziekte die op die ren, maar ook op de mens kan worden overgedragen. Jagers hebben toestemming om ook dat de gehandicaptenwerk groep morgen tijdens de Dag van de Toegankelijkheid alle belange norganisaties op één lijn krijgt. Door een eenheid te vormen, is voor iedereen winst te halen. De SWWG houdt morgen tussen 14.30 en 17.00 uur een informatie markt in het Rode Kruisgebouw in Oostburg. Doel moet zijn dat bouwers, we- genaanleggers en bestuurders oog krijgen voor de belangen van alle mensen met een functiebeper king. vossen overdag, tussen zonsop gang en zonsondergang, af te schie ten. Maar de vos is een nachtdier en hij komt dan ook pas laat in de schemering tevoorschijn. Van Waterschoot: „Veel provincies geven een afschotvergunning af voor een lichtbak, zodat de vossen ook 's nachts geschoten kunnen worden. De provincie Zeeland doet dat niet, omdat de vos hier te weinig econpmische schade aan brengt., We moeten daarom als ja gers alert zijn en de vossenpopula tie zo beperkt mogelijk houden." In Zeeuws-Vlaanderen zijn zoveel vossen dat een uitbraak van hondsdolheid mogelijk lijkt. Jagers willen de populatie zo veel mogelijk beperken. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Hij kan er nog wel een beetje om lachen. Het was een vreemdeling zeker, die verdwaald was zeker? Of klopten Sinterklaas en zwarte Piet hard op de deur? Piet Hamelinck en zijn vrouw merkten niets in de nacht van maandag op dinsdag, maar wer den wakker gebeld door agenten. Een twintigjarige plaatsgenoot gleed door gladheid tegen hun huis aan de Noteneeweg aan. De Terneuzenaar wilde op de Katspol- derlaan rechtsaf slaan richting de Noteneeweg. Hij raakte daarbij in een slip en belandde tegen de ge vel tussen de voordeur en garage van Hamelinck. „Je schrikt je hele maal rot, want rond half twee 's nachts verwachten wij doorgaans geen bezoek meer", zegt Hamelin ck. De auto nam een flinke 'hap' uit de muur tussen de voordeur en garagedeur. MIDDELBURG - In het tv-program- ma Opsporing Verzocht waren gis teravond beelden te zien van een inbraak bij Toversluis in Sluis. Dat heeft vier tips opgeleverd, die de politie zal onderzoeken. Bij het re creatiecentrum is dit jaar meerde re keren ingebroken. BIERVLIET - De Zeeuwse politie dacht gistermiddag een grote slag te slaan met de ontmanteling van een hennepkwekerij in een loods aan de Havenstraat in Biervliet, maar viste achter het net. Zij trof bij de inval geen enkele wietplant aan. In de voormalige champig nonkwekerij werd op zeer profes sionele wijze wiet gekweekt. Maar de politie trof alleen nog lege bloempotten aan. In het pand wa ren ook een aparte stekjeskwekerij en een drogerij ingericht. In een tweede compartiment van het pand was tevens een nieuwe hen nepkwekerij in aanbouw. Er was niemand in de loods aanwezig. TERNEUZEN - Atheneumleerlinge Wendela Spitzen (17) van het Zel- denrust-Steelantcollege in Terneu zen is de officieuze winnaar van de jaarlijkse Deutscholympiade van het Goethe Instituut in Am sterdam. Spitzen krijgt geen offi ciële overwinning op haar naam, omdat ze door de jury buiten de competitie werd geplaatst. De Ter neuzense woonde namelijk een aantal jaren in Duitsland. Haar cij fer 9,2 leverde wel een eervolle ver melding op. Joël Wieme uit Philip pine, Sharon de Smet en Bianca de Pooter uit Terneuzen haalden ruime voldoendes, maar vielen buiten de prijzen. Tijdens de olym piade werden de leerlingen ge toetst op lees-, luister-, schrijf- en spreekvaardigheid van het Duits. GROEDE - Het Platte Putje van Mi chel en Astrid van Damme uit Groede is genomineerd voor de ti tel Logeerbedrijf van het jaar 2008. Het Platte Putje heeft een schuur op het terrein staan waarin twee luxe appartementen zijn gebouwd. Het bedrijf is de enige Zeeuwse deelnemer aan deze competitie. De zes regio's van de Vereniging voor Kampeerboeren (Vekabo) hebben ieder hun kandidaten voorgedragen. De Vekabo wil met de wedstrijd meer bekendheid geven aan huis jes en appartementen op een mini- camping. De winnaar van de landelijke com petitie wordt tijdens de Vakantie beurs op 14 januari in Utrecht be kend gemaakt. door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - De vossenpopulatie neemt niet alleen in de regio Hon tenisse, maar in heel Zeeuws-Vlaanderen hand over hand toe. Dit blijkt uit zogenoemde trend metingen; vier keer per jaar wor den polders, dijken en taluds in heel Zeeuws-Vlaanderen 's avonds met felle lampen beschenen. Ver volgens worden de vossen geteld. De Wildbeheerseenheid (WBE) Hontenisse vindt alleen deze tel ling niet afdoende en heeft haar le den gevraagd elke waarneming

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55