Zeeland PZC Oliebollenrel in de binnenstad Noordstraat in Axel gaat jaar lang open voor verkeer KERSTREIZEN 21 Beeld Gielliet bij Hospice KRAS.NLL ZEEUWS-VLAANDEREN 29 27 Ondernemers Markt en Havenstraat willen kraam op oude plek. Woensdag 26 november 2008 Adriaan Viruly: levensgenieter in wolken en woorden Kabinet investeert in duurzaam werken in zeehavens Tip? redtem@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - De oliebollen waaien er zowat uit het vet. Tenminste, als het vet al borrelt. Harry Hoefna gels en zijn zoon Stefan hebben hun gebakkraam de voorbije week al een paar dagen dichtgehouden. Omdat het met een flinke wind op hun nieuwe stek op het Stad huisplein in Terneuzen bijna on mogelijk is om waar te slijten. Vader en zoon Hoefnagels ston den twaalf jaar lang op een be schutte plek in de Havenstraat, naast café The Pub. Tot ieders te vredenheid, beamen zowel Harry Hoefnagels als uitbaatster Diny Wat zou er met mijn cafe gebeuren als het kraam vlam zou vatten?' van den Berge van The Pub. Toch is er nu zoveel onvrede, dat een derde ondernemer een actie op touw heeft gezet ten gunste van het oliebollenkraam. „Wij troffen altijd keurig brandwerende maatre gelen. Maar omdat de uitbaters geen toestemming kregen om bui ten met behulp van gasflessen war me broodjes te verkopen, hebben ze geklaagd over onze stek. Want als zij niet mogen, dan een ander ook maar niet. Wij mogen daarom geen brandwerende platen voor hun ramen plaatsen." Van den Berge heeft een andere versie. „In de zomermaanden ben ik aan het denken gezet, nadat er op de Gentse Feesten een hambur- gerkraam in de fik vloog. Wat zou er met mijn zaak gebeuren als het gebakkraam vlam vat? Dan zijn die platen echt niet afdoende." Wettelijk is bepaald dat een kraam Het gebakkraam van de familie Hoefnagels staat sinds vorige week noodgedwongen op het winderige Stadhuisplein in Terneuzen. Harry Hoefnagels is daar allesbehalve blij mee. „Ik ben vanwege die harde wind al een paar dagen dicht gebleven." foto Peter Nicolai met gasflessen 3,5 meter verwij derd moet zijn van een gebouw. Dus had Hoefnagels geen poot om op te. staan. Hij kreeg een nieuwe plek aange wezen op het Stadhuisplein. „Vlak bij de parkeergarage. Daar dacht ik nog voordeel van te hebben, maar het is hier zo'n tochtgat dat het mij een dagomzet per week kost." Een oranje zeiltje is niet afdoende om het kraam uit de wind te hou den. Niet alleen vader en zoon Hoefnagels hebben de pee in, ook zo'n twintig ondernemers op de Markt en in de Havenstraat erge ren zich aan de verhuizing. Zij on dertekenden een brief van Wout den Doelder. Hij dringt er bij de gemeente op aan om het kraam zijn oude plaats terug te geven. Of een andere stek op de Markt. „Ik ben er niet om hun problemen op te lossen, maar het oude vertrouw de beeld moet gewoon terugko men. Zeker in deze periode. Daar horen oliebollen bij." De gemeente Terneuzen is weinig tot niets te verwijten, zegt woord voerder Daniël Rouw. „Om aan de brandweervoorschriften te vol doen, moeten de ramen van het ca fé zijn afgedekt. Als de uitbaters daar geen toestemming meer voor geven, houdt het op. Daarom heb ben we twee alternatieve stand plaatsen aangeboden: bij de fiet senstalling op de Herengracht en op het Stadhuisplein. Hoefnagels mag nog altijd naar de Heren gracht." The Pub ageert al langere tijd te gen een andere kraam, dat op de weekmarkt voor het café staat. door Eugène Verstraeten AXEL - De Noordstraat in Axel is vanaf 1 januari weer gedeeltelijk open voor alle verkeer, van maan dag tot en met donderdag van 7.00 tot 19.00 uur en op vrijdag van 7.00 tot 21.30 uur. Het gaat om het wegvak tussen de Weststraat en Tuinstraat. De proef duurt een jaar. De winkelstraat wordt een richtingsverkeer vanaf de West straat en wordt als woonerf inge richt. Er komt een blauwe zone met een maximum parkeerduur van twee uur. In verband met de bereikbaarheid van de winkels worden er geen ontheffingen afge geven voor bewoners en belang- terneuzen - Met de onthulling van een kunstwerk van de Bressi- aander pastoor/kunstenaar Omer Gielliet is dinsdag het Hospice Zeeuws-Vlaanderen aan de Leeu wenlaan in Terneuzen officieel ge opend. Het Hospice is een verblijf voor mensen die hun laatste le vensfase in huiselijke sfeer willen doorbrengen, zonder hun naaste familie te belasten. Het Terneuzen- se Hospice draait al sinds april dit jaar. Veertien mensen hebben van de voorziening gebruik gemaakt. hebbenden. Ter ondersteuning van de proef worden aan de ran den van de Noordstraat vaste en inzinkbare palen in het wegdek ge plaatst. Volgens de gemeente han teert de politie bij het uitschrijven van parkeerbonnen een 'sober be leid', maar er zal bij echte excessen handhavend worden opgetreden. Men kan tot eind van dit jaar be zwaar maken tegen de openstel ling van de straat. waarom zou je verder zoeken Feestelijke arrangementen voor spotprijzen! www.kras.nl/kerst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53