I PvdA ongekend fel over probleemieugd Kamer eist geld voor lessen godsdienst DNA-spray tegen overvallers 4 Woensdag 26 november 2008 PZC Kamerlid Dijsselbloem staat harde lijn voor in aanpak Marokkanen. Longziekte helpt roker niet van sigaret af Alleenstaande ouders krijgen extra steun Meer dreig-dvd's opgedoken bij omroep Tweede Kamer beperkt joran van der Sloot bonussen bedrijfsleven 'verkocht' Natalee De nieuwe Eden. Eén druk op de knop en u zakt weg in de meest comfortabele plek die u kent. En dankzij het unieke slaapoppervlak uit één %tuk, zijn u en uw partner altijd samen. Ervaar het gevoel op www.jenseneden.com Verkrijgbaar bij de volgende bedspeciaalzaken: Jensen Experience Store: Den Bosch T 073-6134530 Jensen Experience Shop in Shops: Axel Pot Interieur T 0115-562010 Eindhoven Schellen Slaapcomfort T 040-2441344 Tilburg Ditvoorst T 013-5422122 -1Where secrets are kopt DEN HAAG - Een Kamermeerder heid van CDA, PvdA en Christen- Unie wil dat staatssecretaris Sharon Dijksma (Onderwijs) struc tureel geld vrijmaakt voor gods dienstig en humanistisch vor mingsonderwijs op openbare basis scholen. Dijksma wil het geld voor andere zaken gebruiken, maar de drie re geringsfracties willen bij de behan deling van de onderwijsbegroting in december de subsidie afdwin gen. Het gaat om een jaarlijks be drag van tien miljoen euro om de docenten te betalen en de kwali teit van het onderwijs te waarbor- PETER VAN STRAATEN gen. De lessen levensbeschouwelij ke vorming vallen niet onder ver antwoordelijkheid van de openba re school, maar als een groep ouders erom vraagt, is een school wel verplicht deze te faciliteren. De lessen worden nu gegeven door vertegenwoordigers vanuit kerken, het Humanistisch Ver bond, door imams of door andere vrijwilligers.CDA-Kamerlid Jan Ja cob* van Dijk bereidt een amende ment voör op de onderwijsbegro ting. Daarin zal hij om de tien mil joen euro per jaar vragen. Dijksma laat weten dat het geld vooralsnog niet beschikbaar is. DEN HAAG - De PvdA kiest voor een ongekend harde lijn bij het te rugdringen van de 'gettocultuur' onder Marokkaans-Nederlandse jongeren. Als een heel gezin voor problemen zorgt, mag het van de PvdA voortaan gedwongen wor den te verhuizen, zelfs als het om een koopwoning gaat. Veroordeel de probleemjongeren moeten uit hun wijk kunnen worden verban nen. De koerswijziging komt uit de ko ker van integratiewoordvoerder Jeroen Dijsselbloem, die bekend staat als hardliner binnen zijn par tij. Hij schreef een notitie die door de gehele fractie wordt onder steund. Dijsselbloem stelt dat door zijn voorstellen een taboe in de partij is doorbroken. Het Kamerlid vond de eerdere PvdA-aanpak te vrijblijvend. Zo wees hij erop dat het systeem van justitiële jeugdzorg en jeugddeten tie 'totaal niet werkt', omdat onge veer zeventig procent van de gede tineerden binnen een aantal jaren opnieuw in de fout gaat. Ook vond hij de pakkans te laag en con stateerde hij dat een eventuele straf of behandeling geen serieus effect heeft. Hij heeft de rest van de fractie voor zijn aanpak gewonnen. „Laat de jonge boefjes zien dat de grote re criminelen er niet mee weg ko men", zegt hij. Dat kan bijvoor beeld door dure scooters en auto's af te pakken die met crimineel geld zijn betaald. Verder vindt de PvdA nu ook dat het herstellen van de openbare orde voorop moet staan. Dat is een taak van de politie, die daarbij gebruik mag ma ken van extra manschappen. Wetswijzigingen zijn volgens Dijs selbloem niet nodig. „Mijn kritiek is dat alle juridische mogelijkhe id PvdA'er Dijsselbloem doorbreekt partij-taboes met zijn harde aan pak van probleemjeugd. Als een gezin voor problemen zorgt, is gedwongen verhuizing mogelijk. den moeten worden benut", zei hij gisteren. „Rechters kunnen niét alleen celstraffen opleggen, maar ook verplichte reclassering. Die kans laten ze vaak liggen." Het probleem is volgens Dijssel bloem dat 'de straatcultuur steeds meer een keiharde macho gettocul tuur wordt'. „Respect voor maat schappelijke instituties, niet in de laatste plaats de politie, is ver te zoeken. Geweldsdrempels worden steeds lager." Dijsselbloem vindt dat er sprake is van een intimiderende groepscul tuur en dat de ouders van deze jongeren niet of nauwelijks corrige rend optreden. Dijsselbloem: „Mensen moeten altijd een nieu we kans krijgen, maar wel onder strikte voorwaarden." De nieuwe minister van Wonen, Wijken en Integratie, Eberhard van der Laan, uitte gisteren voor zichtige kritiek op zijn voorganger, Ella Vogelaar. Volgens hem is de aanpak van de Vogelaarwijken te veel gericht op allochtonen. „Ik vind dat de aanpak moet zijn ge richt op alle Nederlanders." ROTTERDAM - De politie in Rotter dam gaat 2i winkels en tanksta tions uitrusten met een nieuw be veiligingssysteem tegen overval lers. De winkeliers krijgen boven hun winkeldeur een apparaat waarmee de overvaller bij het ver laten van de winkel wordt be sproeid met een onzichtbare che mische stof Dit middel bevat een unieke DNA-code waarmee de po litie kan aantonen dat een verdach te in de winkel is geweest. Win kels met de spray krijgen een sticker. Het betreft een proef die volgens de politie uniek is. De spray is niet afwasbaar en blijft ze ker een week zitten. foto Robert Vos/ANP ''Hi ...poe fcve/7 normaaL- MAASTRICHT - Ook als langdurige rokers weten dat ze een beginnen de longziekte (COPD) hebben en een pijnlijke dood kunnen ster ven, blijven ze in het algemeen ge woon doorroken. Dat blijkt uit on derzoek van de Universiteit Maas tricht. Van de langdurige rokers wordt 30 tot so procent getroffen door COPD. Naar verwachting groeit COPD wereldwijd uit tot doodsoorzaak nummer drie. DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft gisteren het verlies aan koop kracht voor 190.000 alleenstaaan- de ouders iets verzacht. Het belas tingplan voor volgend jaar wordt zo gewijzigd dat er geld vrijkomt om de daling van de fiscale alleen staande ouderkorting te beperken. Het kabinet had voorgesteld om die met 840 euro te verlagen, nu is dat nog 582 euro. HILVERSUM - Er duiken steeds meer dreig-dvd's op. Eerder werd al bekend dat de Vlaamse omroe pen VRT en VTM en het Neder landse actualiteitenprogramma Netwerk een dvd hebben ontvan gen waarop met aanslagen in Bel gië wordt gedreigd. Nu heeft ook de redactie van Indymedia België een schijfje gekregen. De politie heeft de dvd van Netwerk gister middag ingevorderd. Joran van der Sloot. foto ANP DEN HAAG - Bedrijven mogen van af volgend jaar aan bestuurders geen bonussen meer uitkeren waarvan de waarde afhangt van de aandelenkoers. Dat heeft de Twee de Kamer gisteren op initiatief van de PvdA besloten. Opties en aande len zijn al langer niet meer aftrek baar voor de winstbelasting. Het gaat om bestuurders met een inko men van minimaal vijf ton. NEW YORK - Joran van der Sloot, die verdacht wordt van betrokken heid bij de verdwijning van Nata lee Holloway, zou het Amerikaan se meisje op Aruba hebben 'ver kocht'. Dat zei hij bij de Ameri kaanse televisiezender Fox News in een interview. Per telefoon heeft hij de zender na het vraagge sprek laten weten dat het verhaal is verzonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4