Protest kustplan verstomt 'Het is hier zo'n tochtgat dat het mij een dagomzet per week kost' Populatie vossen groeit V "El mbrère uit- RKOOP Feest D'n Diek Toch overeenstemming met omwonenden over kustversterking. Winkeliers Terneuzen willen oliebollenkraam terug op oude plek. Wildbeheerseenheden Zeeuws-Vlaanderen willen vos indammen. i J\ 12 02 S PZC Woensdag 26 november 2008 [25 door Maurits Sep VLISSINCEN - Een belangrijke hob bel op weg naar een sterkere kust tussen Vlissingen en Dishoek is weggewerkt. De bewoners van ap partementencomplex Martina heb ben al hun bezwaren tegen de kustversterking bij Nolle en West duin ingetrokken. Op aanraden van de Raad van Sta te - waar negen beroepschriften op tafel lagen - overlegden provin cie, waterschap Zeeuwse Eilanden en gemeente Vlissingen nog eens met de bezwaarmakers. Dat heeft door Raymond de Frel TERNEUZEN - De oliebollen waaien er zowat uit het vet. Tenminste, als het vet al borrelt. Harry Hoefna gels en zijn zoon Stefan hebben hun gebakkraam de voorbije week al een paar dagen dichtgehouden. Omdat het met een flinke wind op hun nieuwe stek op het Stad huisplein in Terneuzen bijna on mogelijk is om waar te slijten. Vader en zoon Hoefnagels ston den twaalf jaar lang op een be schutte plek in de Havenstraat, naast café The Pub. Tot ieders te vredenheid, beamen zowel Harry Hoefnagels als uitbaatster Diny van den Berge van The Pub. Toch alsnog geleid tot overeenstemming en een financiële schikking. De provincie betaalt de bezwaarma kers een deel van de juridische kos ten terug. Belangrijker is een oplossing voor de horeca die was gepland op de nieuwe parkeerplaats achter en naast het appartementencomplex Martina aan de Burgemeester van Woelderenlaan. De gemeente Vlis singen had al besloten er geen res taurant of friettent meer toe te staan. De omwonden vonden dat niet genoeg; zij wilden ook dat de mogelijkheid voor horeca uit het nieuwe bestemmingsplan zou wor den geschrapt. Dat is nu gebeurd. „Dit hadden we in januari al ge wild", zegt Huib Gerretsen, die zo- is er nu zoveel onvrede, dat een derde ondernemer een actie op touw heeft gezet ten gunste van de oliebollenkraam. „Wij troffen al tijd keurig brandwerende maatre gelen. Maar omdat de uitbaters geen toestemming kregen om bui ten met behulp van gasflessen war me broodjes te verkopen, hebben ze geklaagd over onze stek. Want als zij niet mogen, dan een ander ook maar niet. Wij mogen daarom geen brandwerende platen voor hun ramen plaatsen." Van den Ber ge heeft een andere versie. „In de zomermaanden ben ik aan het denken gezet, nadat er op de Gent se Feesten een hamburgerkraam in de fik vloog. Wat zou er met mijn zaak gebeuren als de gebak kraam vlam vat? Dan zijn die pla ten echt niet afdoende." Wettelijk is bepaald dat een kraam met gas wel privé als met de Vereniging van Eigenaren van Martina proce deerde. „Toen wilde men niet. Tien maanden later dus wel." Eigenlijk wilden de omwonenden ook geen grote parkeerplaats naast en achter hun appartementen, maar dat verzet is al langer gele den gestaakt. „Overigens moet de grond daarvoor nog wel worden gekocht, dus die parkeerplaats ligt er zomaar nog niet", voorspelt Ger retsen. De omwonenden hebben vanaf Een groot aantal bezwaren tegen het kustplan Zwakke Schakels bij Vlissingen is ingetrokken. Over enkele andere bezwaren valt over een maand een besluit. het begin aangegeven dat zij zich niet verzetten tegen de kustverster king als geheel, maar alleen tegen enkele onderdelen die. hen recht streeks treffen. Volgens Water schap Zeeuwse Eilanden zal bij de uitvoering van het kustplan Zwak ke Schakels rekening worden ge houden met de belangen en wen sen van de buurtbewoners. Ondanks het intrekken van de be zwaren is de weg voor de kustver sterking nog niet helemaal vrij. Er lopen nog procedures met grondei genaren over natuurcompensatie voor natuur die verdwijnt door het project. Die grondeigenaren willen hun grond niet afstaan. In deze zaak wordt binnen vier we ken een uitspraak verwacht. TERNEUZEN - De vossenpopulatie neemt niet alleen in de regio Hon- tenisse, maar in heel Zeeuws-Vlaanderen hand over hand toe. Dit blijkt uit trendmetin gen; vier keer per jaar worden pol ders, dijken en taluds 's avonds met felle lampen beschenen. Ver volgens worden de vossen geteld. De Wildbeheereenheid Hontenis- se (WBE) vindt alleen deze telling niet afdoende en heeft haar leden gevraagd elke waarneming van vos sen te melden, inclusief afschotge- gevens en verkeersslachtoffers. „Dat doen we inmiddels al vier jaar en zodoende kunnen we con cluderen dat de vos nu in alle pol ders in onze regio voorkomt", zegt Piet van Waterschoot van WBE Hontenisse. Vossen planten zich snel voort. Van Waterschoot: „En een te hoge vossenpopulatie kan gevaarlijk zijn vanwege het uitbre ken van hondsdolheid." Jagers mo gen vossen overdag afschieten. Maar de vos is een nachtdier en hij komt dan ook pas laat in de schemering tevoorschijn. Van Wa terschoot: „Veel provincies geven een afschot vergunning af voor een lichtbak, zodat de vossen ook 's nachts geschoten kunnen worden. Zeeland doet dat niet omdat de vos hier te weinig economische schade aanricht. We moeten daar om als jagers alert zijn en de popu latie zo beperkt mogelijk houden." MIDDELHARNIS - De inschrijfdatum voor festival Midwinterpodium D'n Diek in het Diekhuus in Mid- delharnis is verlengd tot 1 decem ber. Wie wil deelnemen, kan bel len naar 0187-482400. L 0®% ANG E DELFT MIDDELBURG 1/ moae WALSTRAAT VLISSINGEN www.gimbreremode.com flessen 3,5 meter verwijderd moet zijn van een gebouw. Dus had Hoefnagels geen poot om op te staan. Hij kreeg een nieuwe plek aangewezen op het Stadhuisplein. „Vlakbij de parkeergarage. Daar dacht ik nog voordeel van te heb ben, maar het is hier zo'n tochtgat dat het mij een dagomzet per week kost." Een oranje zeiltje is niet afdoende om de kraam uit de wind te houden. Niet alleen vader en zoon Hoefnagels hebben de pee in, ook zo'n twintig onderne mers op de Markt en in de Haven straat ergeren zich aan de verhui zing. Zij ondertekenden een brief Ondernemers in Terneuzen wil len de oliebollenkraam van vader en zoon Hoefnagels terug op zijn oude stek. De kraam moest ver huizen na klachten. van Wout den Doelder. Hij dringt er bij de gemeente op aan om de kraam zijn oude plaats terug te ge ven. Of een andere stek op de Markt. „Ik ben er niet om hun pro blemen op te lossen, maar het oude vertrouwde beeld moet ge woon terugkomen. Zeker in deze periode. Daar horen oliebollen bij." De gemeente Terneuzen is weinig tot niets te verwijten, zegt woord voerder Daniël Rouw. „Om aan de brandweervoorschriften te vol doen, moeten de ramen van het ca fé zijn afgedekt. Als de uitbaters daar geen toestemming meer voor geven, houdt het op. Daarom heb- _ben we twee alternatieve stand- "plaatsen aangeboden: bij de fiet senstalling op de Herengracht en op het Stadhuisplein. Hoefnagels mag nog altijd naar de Heren- De gebakkraam van Hoefnagels staat sinds vorige week noodgedwongen op het winderige Stadhuisplein in Terneuzen. Harry Hoefnagels is daar allesbehal ve blij mee. „Ik ben vanwege die harde wind al een paar dagen dicht gebleven." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47