Dikke Toren in beeld als WV-stek ALLE JACKS NU 19." Problemen met kaart Interliner zijn voorbij KRAS.NL SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Grotere publieksfunctie voor markant rijksmonument. Telefoon Vuilcontainers gaan ondergronds Adriaan Viruly: levensgenieter in wolken en woorden Woensdag 26 november 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Kabinet investeert in duurzaam werken in zeehavens door Piet Kleemans zierikzee - In de Sint Lievens Mon stertoren - beter bekend als de Dik ke Toren - in Zierikzee komt moge lijk een vestiging van VW-Schou- wen-Duiveland. „Er is nog abso luut niets zeker, maar het is voor ons wel een serieuze optie", zegt voorzitter van de VW-Schou- wen-Duiveland/Ouddorp Peter Grinwis. Hij bevestigt desgevraagd dat er gesprekken zijn geweest met zowel de gemeente Schou- wen-Duiveland als met de Rijksge bouwendienst, de eigenaar van de Dikke Toren. Grinwis: „Het is na tuurlijk een heel mooie plek voor een VW-kantoor. Als iemand dan vraagt waar het VW-kantoor is hoef je alleen maar in de lucht te wijzen." Het Zierikzeese VW-kantoor is nu nog gevestigd aan de Nieuwe Haven. Een keuze voor verhuizen naar de Dikke Toren vergt, in de vi sie van Grinwis, de nodige inventi viteit. De begane grond van het eeuwenoude bouwwerk biedt vol doende ruimte, maar het verwar men van die ruimte is een heel an der verhaal. Een dergelijk pro bleem had de VW ook met haar vestiging in het transferiumge bouw in Renesse. Grinwis: „Daar hebben we uiteindelijk een kan toor in een kantoor gebouwd en misschien dat een dergelijke con structie ook in de Dikke Toren in Zierikzee zou kunnen." Op de vraag wanneer er duidelijkheid is De VVV Schouwen-Duiveland kijkt of het mogelijk en wenselijk is om in de monumentale Sint Lievens Monstertoren een VW-kantoor te openen. over de plannen houdt Grinwis een ruime slag om de arm. „Dat wordt echt op z'n vroegst in het voorjaar van 2009. De gemeente Schouwen-Duive land is enthousiast over de plan nen. De Dikke Toren wordt als de plannen doorgaan één van de wei nige grote monumenten van Zie rikzee met een publieksfunctie. Wethouder Wijnand Renden van de gemeente Schouwen-Duive land is voorstander van heden daags gebruik van monumenten. Eerder liet hij weten dat wat hem betreft bijvoorbeeld een restaurant in een stadspoort of ander groot monument mogelijk moet zijn. Renden opperde onder meer het idee om van het Grafensteen een gevangenishotel te maken. De ge meente gaat dergelijke projecten echter niet zelf trekken, maar dat aan derden - lees ondernemers - overlaten. Nadat de gemeente eer der een toren en een aantal straval- jes verkocht aan de Stichting Mo numenten Schouwen-Duiveland gaan nu ook de stadspoorten van Zierikzee in de etalage. Renden haast zich te zeggen dat instand houding van het monumentale ka rakter van de poorten voorwaarde is bij verkoop. zierikzee - De problemen met kaarten op de buslijnen tussen Zie rikzee en Rotterdam zijn voorbij. Dat zegt een woordvoerder van Connexxion, een van de betrok ken busmaatschappijen. Abonnementhouders van de Inter liner (Connexxion) en reizigers met een los kaartje dat in een Con- nexxionbus was gekocht werden regelmatig geweigerd in bus 136 van Arriva omdat ze geen geldig vervoersbewijs zouden hebben. „Ik weet dat dat gebeurde maar dat is niet volgens de afspraken", zegt Wilma Koeverman, woord voerder van Connexxion. Con nexxion verzorgt overdag de Inter- linerverbinding tussen Zierikzee en Rotterdam. Na zessen, als de In terliner stopt, wordt deze lijn 'voortgezet' door Arriva. Beide bus maatschappijen hebben een over eenkomst gesloten dat reizigers met een Interlinerkaart gewoon na zessen op de bus kunnen stap pen van Arriva. Dat was niet be kend bij alle chauffeurs. Die zijn inmiddels allemaal geïnformeerd dat ze de passagiers met een interli- nerkaartje niet mogen weigeren zierikzee - Er wordt druk gegraven in het histori sche centrum van Zierikzee. De gemeente Schou wen-Duiveland is bezig met het plaatsen van on dergrondse afvalcontainers in de monumenten stad. Eerder zijn dergelijke containers - enorme betonnen bakken - geplaatst aan de Nieuwe Ha ven. Nu is het Havenkwartier aan de gang. Giste ren werd onder meer een ondergrondse contai ner geplaatst op het Kraanplein (foto). Ook De Jongestraat in buitenwijk Malta krijgt ondergrond se afvalcontainers. foto Marijke Folkertsma Tip? redactie@pzc.nl Op dat Goese kantoor zijn de oude, analoge telefoons onlangs vervangen door gloednieuwe di gitale. De mogelijkheden van de apparaten zijn bijna grenzeloos, maar één van de handigste snuf jes is dat je, net als bij mobiel tjes, in het display kunt zien wie er belt. Althans, het nummer. Als het een intern telefoontje betreft, verschijnt zelfs de naam van de gene die aan de lijn hangt in beeld. Dat heeft echter ook een keerzijde, merkte een werknemer. Opvallend vaak wordt er niet op genomen als hij het hoofdkan toor belt, waar ze dezelfde toe stellen hebben. Hij denkt er nu over een geheim nummer te ne men. I Diverse kleuren. J Mt 36-42. Feestelijke arrangementen voor spotprijzen! www.kras.nl/kerst waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43