in lijst ergernissen op één Oliebollenrel in hartje Ter neuzen Boer mag landhofje van raad bouwen Aarden wal om nieuw veld in Heinkenszand Ondernemers Markt en Havenstraat willen kraam op oude plek. Goesenaar loopt al twaalf jaar rond met plannen voor herbouw. B PZC Woensdag 26 november 2008 1 23 Er is een rel ontstaan rond de gebakkraam van Hoefnagels, foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - De oliebollen waaien er zowat uit het vet. Tenminste, als het vet al borrelt. Harry Hoefna gels en zijn zoon Stefan hebben hun gebakkraam de voorbije week al een paar dagen dichtgehouden. Omdat het met een flinke wind op hun nieuwe stek op het Stad huisplein in Terneuzen bijna on mogelijk is om waar te slijten. Vader en zoon Hoefnagels ston den twaalf jaar lang op een be schutte plek in de Havenstraat, naast café The Pub. Tot ieders te vredenheid, beamen zowel Harry Hoefnagels als uitbaatster Diny van den Berge van The Pub. Toch is er nu zoveel onvrede, dat een derde ondernemer een actie op touw heeft gezet ten gunste van de oliebollenkraam. Hoefnagels: „Wij troffen altijd keu rig brandwerende maatregelen. Maar omdat de uitbaters geen toe stemming kregen om buiten met behulp van gasflessen warme broodjes te verkopen, hebben ze geklaagd over onze stek. Want als zij niet mogen, dan een ander ook maar niet. Wij mogen daarom geen brandwerende platen voor hun ramen plaatsen." Van den Berge heeft een andere versie. „Ik ben aan het denken ge zet, nadat er op de Gentse Feesten een hamburgerkraam in de fik vloog. Wat zou er'met mijn zaak gebeuren als de gebakkraam vlam vat? Dan zijn die platen echt niet afdoende." Wettelijk is bepaald dat een kraam met gasflessen 3,5 meter verwijderd moet zijn van een gebouw. Dus had Hoefnagels geen poot om op te staan. Hij kreeg een nieuwe plek aange wezen op het Stadhuisplein. „Vlak bij de parkeergarage. Het is hier zo'n tochtgat dat het mij een dag omzet per week kost."Niet alleen vader en zoon Hoefnagels hebben er de pee in, ook zo'n twintig on dernemers op de Markt en in de Havenstraat ergeren zich aan de verhuizing. Zij ondertekenden een brief van Wout den Doelder. Hij dringt er bij de gemeente op aan om de kraam zijn oude plaats te rug te geven. Of een andere stek op de Markt. De gemeente valt weinig te verwijten, zegt woord voerder Daniël Rouw. „Om aan de brandweervoorschriften te vol doen, moeten de ramen van het ca fé zijn afgedekt. Als de uitbaters daar geen toestemming meer voor geven, houdt het op." door Lilian Dominicus KAPELLE - Jacob Boer uit Goes mag het landhofje uit de zestiende eeuw, dat ooit achter de Neder lands Hervormde Kerk in Wemel- dinge stond, eindelijk herbouwen. Een meerderheid van de raad heeft gisteravond tijdens een voor bereidende vergadering aangege ven vóór herbouw te zijn. Alleen CDA en Pvda gaven aan tegen te zullen stemmen. 'Een opluchting', gaf Boer na af loop van de vergadering aan. De Goesenaar loopt al twaalf jaar met plannen rond om 'het klompen kotje' aan Kerkweg 4 herbouwen met oorspronkelijke materialen. Al twee keer eerder, in 2002 en in 2003, heeft de raad toegezegd mee te werken aan het plan. Probleem was dat het perceel onder het be stemmingsplan buitengebied valt. Over twee weken valt definitief het besluit om het huisje in de be bouwde kom van Wemeldinge te betrekken. „Ik word hier beroerd van", zo verwoordde VVD-fractie- voorzitter Peter Arkenbout zijn voornemen om voor te stemmen. „Er worden allerlei argumenten be dacht waarom we tegen zouden moeten zijn. Boer zou planschade gaan verhalen, er zou precedent werking voor anderen in het bui tengebied zijn. Maar we trekken het in de kern, het perceel ligt straks niet in het buitengebied." HEINKENSZAND - Om het nieuwe trainingsveld voor de Heinkens- zandse voetbalverenigingen Luctor '88 en sv Heinkenszand komt een aarden wal met beplanting. De ge meente Borsele wil met deze maat regel tegemoetkomen aan omwo nenden die het sportpark door de aanleg van het trainingsveld in hun richting zien opschuiven. In een gisteren vrijgegeven, lijvig rapport geeft Borsele een ruimtelij ke onderbouwing voor de uitbrei ding van het voetbalcomplex. Dit is nodig, omdat de bestemming van het terrein eerst moet worden gewijzigd. Het is nu agrarische grond, de voormalige Wei van Bal in de volksmond. Op een deel van de wei komt het trainingsveld. De Borselse gemeenteraad drong bij de aanvaarding van het plan in oktober aan op 'een goede inpas sing van het veld'. De aarden wal - al met al negen meter breed - is daartoe ingetekend. Op het terrein komen zes lichtmasten, vier op de hoeken en twee op de middellijn. Die worden 15,5 meter hoog. In de onderbouwing wordt niets gezegd over afscherming van licht. Tot en met 5 januari kan op de wijziging van de bestemming worden gerea geerd. Het veld moet begin sei zoen 2010-20H klaar zijn. Dorpsenquête 's-Heer Arendskerke Uitgezette formulieren 624 Ontvangen formulieren 299 Responspercentage 47,92 De Oude Rijksweg in 's-Heer Arendskerke. Volgens inwoners groeit het sluipverkeer en wordt met te hoge snelheid gereden, waardoor fietsers en voetgan gers zich steeds onveiliger beginnen te voelen. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35