Sluipers staan Esther van Ham doet een rok aan als het nodig is Reimerswaalse raad wil behoud busverbinding Goes-Kruiningen NS Negende grote zakloop in en rond Nisse Toezichthouder Opta grijpt in bij Scrappy's Fracties roepen college op zich sterk te maken voor lijn 27. Snoeidemonstratie bij Fruitteeitmuseum Expositie glasobjecten in Heinkenszand Waarschuwing voor algen ingetrokken Geestelijk testament thema koffie-ochtend 's Heer Arendskerke is scheurend sluipverkeer op Oude Rijksweg zat. Anderhalfjaar jongerenwerk in Reimerswaal. 22 Woensdag 26 november 2008 pzc nisse - De omgeving van Nisse is zondag het decor voor de negende grote zakloop. De route van de gro te zakloop gaat over één ronde van 2i,i kilometer, een halve mara thon. Ook kan een kleine variant worden gelopen van 7,5 kilometer. E)e start is om 12.00 uur op het Dorpsplein van Nisse voor wande laars en nordic walkers van beide afstanden. Trimmers, joggers en at leten starten om 14.00 uur. middelburg - Opta, toezichthou der voor de post- en telecommuni catiemarkt, heeft het 0900-num- mer van de malafide cd-verkoper Scrappy's Electronics uit de lucht gehaald. Opta vraagt consumenten die tevergeefs hebben gebeld, hun klacht bij www.ConsuWijzer.nl te melden. De politie is zaterdag over stelpt met telefoontjes van men sen die per post een spookfactuur van Scrappy's ontvingen. door Luc Oggel kruiningen - Het Reimerswaalse college van burgemeester en wet houders moet zich sterk maken voor behoud van de huidige bus verbinding Goes-Kruiningen NS (lijn 27). Dat vinden alle fracties in de gemeenteraad. Tijdens de vergadering van gistera vond werd, op inititatief van het CDA en de Christenunie, een inge last spoeddebat gehouden naar aanleiding van de nieuwe dienstre geling van vervoersmaatschappij Connexxion. Die gaat met ingang van 14 december in en pakt voor de gebruikers van lijn 27 niet gun stig uit. Connexxion wil de bus vanaf die datum nog maar tot Yer- kapelle - Het Fruitteeltmuseum in Kapelle geeft zaterdag 6 decem ber een snoeidemonstratie. Dat ge beurt in de museumtuin. Deskun digen laten zien hoe je laagstam fruitbomen kortwiekt. Bezoekers krijgen praktische tips hoe ze ap pel- en perenbomen goed kunnen verzorgen. In het voorjaar is er een snoeicursus. De demonstratie be gint om 14.00 uur, het museum is open van 12.00 tot 16.00 uur. heinkenszand - In 't Kuns.tuus aan de Dorpsstraat in Heinkens zand is vanaf vandaag tot en met 20 december een tentoonstelling van glasobjecten te zien. De objec ten zijn gemaakt door Carla Goos- Aerts uit Zundert. Daar heeft de in Antwerpen opgeleide kunstenares een glasatelier. Goos-Aerts is ko mende zaterdag en zaterdag 20 de cember in 't Kunstuus aanwezig om haar werk toe te lichten. seke laten rijden en bovendien flink snijden in het aantal avondrit- ten. Aanvankelijk zouden alle avondritten vervallen en zou in plaats daarvan een belbus worden ingezet, maar daar is Connexxion na protesten uit Wemeldinge en een gesprek met de provincie (de opdrachtgever van Connexxion) op teruggekomen. College noch raad was daar overigens gistera vond van op de hoogte, want die informatie is officieel nog niet door Connexxion naar buiten ge bracht. De fracties vinden de aanpassing echter niet voldoende en wezen op het belang van lijn 27 voor di verse groepen, zoals ouderen en studenten. „Je treft hiermee de zwaksten in de samenleving. We moeten bij de provincie afdwin gen dat deze busverbinding niet al leen in stand blijft, maar ook goes - De waarschuwing om con tact met het water in de Goese ves ten te vermijden, is niet meer van kracht. Uit metingen blijkt dat de waarden weer onder de norm lig gen. Dit betekent dat het water niet langer risico's kan opleveren voor mens en dier. Half augustus was het water veranderd in een groenblauwe algenmassa. Het wa terschap ontraadde om honden van het water te laten drinken. tholen - 'Geestelijk testament' is vandaag het thema van een koffie ochtend in het gebouw van de vrij zinnige geloofsgemeenschap NPB aan de Oudelandsestraat 11 in Tho- len. Inleidster is Mieke Punt, voor gangster van de vrijzinnige geloofs gemeenschap in Brielle. Zij gaat in op de vraag hoe je roerende en ontroerende zaken in het leven kunt vastleggen, oftewel het geeste lijk testament. Aanvang 10.00 uur. wordt verbeterd. Gezien de econo mische recessie zullen meer men sen misschien afhankelijk worden van het openbaar vervoer", aldus Andries Jumelet (Christenunie). Volgens wethouder Cees Knuit gaat het om een bezuinigingsope ratie. „Men heeft gekeken wat er na 19.00 uur nog in die bus zit, dat blijken gemiddeld vier mensen te zijn." CDA'er Peter Koeman stelde dat er wellicht wat onrendabele lij nen zijn, maar dat Connexxion al leen daardoor geen verlies lijdt. Knuit zegde toe op korte termijn weer met Connexxion en provin cie in gesprek te gaan. Overigens bleek gisteravond dat het college vorige week donderdag al een brief naar de provincie heeft ge stuurd. Daarin schrijft het de nieu we situatie, waarbij Yerseke na 19.00 uur wordt 'geïsoleerd', on aanvaardbaar te vinden. door Frank Balkenende 's-heer arendskerke - Dorpelin gen in 's-Heer Arendskerke erge ren zich aan het groeiende sluip verkeer op de Oude Rijksweg. Au to's rijden er ook vaak te hard, mopperen ze. Voetgangers moeten soms een sprong maken om zich het vege lijf te redden. Ook fietsers voelen zich niet veilig op de dijk die langs het dorp voert. De bevolking vindt de Oudé Rijks weg op dit moment het grootste probleem in het dorp, blijkt uit een enquête van de Stichting Over legorgaan 's-Heer Arendskerke. De geasfalteerde dijk staat met stip op nummer één in de knelpunten- lijst. Het verwondert Jannie Verwei, se cretaris van het overlegorgaan, niks dat verkeer een hoofdrol speelt in de top van de knelpun- tenlijst. „We houden elke vijf jaar een dorpsenquête. De laatste keer wensten de bewoners nieuwbouw- kavels, renovatie van het dorps huis en een oplossing voor de over last van hondenpoep. Inmiddels is de wijk Kasteelberg verrezen, is het dorpshuis prachtig gereno veerd en hoor je minder klachten over hondenpoep. Logisch dat het accent dan verschuift naar ver keer." Overigens is daar ook een andere verklaring voor. De provincie heeft, om automobilisten te dwin gen de A58 te nemen tussen Goes en Heinkenszand, de N664 ofwel Nieuwe Rijksweg aangepakt. Er is een rotonde ter hoogte van de Arendstraat in Eindewege verre zen en verderop (richting Sloe- weg) plateaus en chicanes. Verwei vermoedt dat bestuurders uit Heinkenszand, 's-Heerenhoek en andere dorpen uit de westelijke Zak van Zuid-Beveland nu de De Oude Rijksweg in 's-Heer Arendskerke is drukker gewor den en daardoor gevaarlijker voor fietsers en voetgangers, zeg gen dorpelingen in een enquête. Oude Rijksweg als sneller alterna tief voor de N664 benutten. „Het is korter, want je snijdt een stukje af, en het is een asfaltbaan zonder drempels. Dat rijdt natuurlijk lek ker door en leidt, althans volgens bewoners, tot snelheden die bo ven de limiet van vijftig kilometer per uur liggen." Voor dorpelingen, die er bijvoor beeld hun hond uitlaten, wordt het er niet veiliger op. Dat geldt te vens voor automobilisten die van uit de Vermetstraat de Oude Rijks weg willen kruisen. De oprit loopt bijna evenwijdig aan die weg, zo dat ze verkeer dat van rechts komt, moeilijk zien naderen. Wethouder Rinus Dieleman is be reid om het mobiele matrixbord van de gemeente eens een poosje op de Oude Rijksweg neer te zet ten. Die geeft de snelheid aan en registreert bovendien het aantal passerende auto's. „Als blijkt dat de verkeersdruk is gegroeid, kun nen we de politie vragen vaker te controleren." Over een herinrich ting laat Dieleman zich nog niet uit. Hij geeft wel aan dat verkeers problemen zich vaak verplaatsen, zoals nu na maatregelen op de N664. „Verkeer wordt nooit min der." Overigens zitten er ook veel licht puntjes in de enquête. Van de res pondenten zegt bijvoorbeeld 95,9 procent prettig te wonen in 's-Heer Arendskerke. 's-Heer Arendskerke Het dorp is in vijfjaar tijd ge groeid van 1318 naar 1328 in woners, gemeten op 1 januari 2008. Dat is onder meer te danken aan de nieuwe wijk Kas teelberg. Over voorzieningen en het woongenot zijn bewoners door de bank genomen tevre den. Verkeer is een issue. »- Wel hopen ze dat het vernieu wingsplan voor zorgcentrum Poelwijck snel zijn beslag krijgt. Dat is jaren vertraagd. De enquête van Stichting Over legorgaan is te vinden op: www.shak.goesweb.net Jongerenwerker Esther van Ham heeft het prima naar haar zin in Reimers- waal. foto Dirk-Jan Gjeltema door Luc Oggel kruiningen - Het is tot nu toe 'ab soluut' wat zij ervan verwachtte: jongerenwerker zijn in de gemeen te Reimerswaal. Esther van Ham is het nu ruim anderhalf jaar en heeft het gevoel dat haar werk een meerwaarde heeft. „Voordat ik kwam, was er een hoop blijven lig gen." Van Ham had anderhalf jaar gele den naar eigen zeggen geen flauw benul wat haar te wachten stond. Reimerswaal had tot dan toe nog nooit een jongerenwerker gehad, de functie moest vanaf de grond worden opgebouwd. Van Ham mocht dus haar eigen baan vorm geven. Ze wilde in elk geval veel op pad om in contact te komen met de jongeren. „Ik ben zo'n acht uur per week buiten de deur, ik be zoek dan bijvoorbeeld hangplek ken. Verder gaat er veel tijd zitten in het bedenken van nieuwe activi teiten." De jongerenwerker denkt dat het vooral belangrijk is dat de jeugd een direct aanspreekpunt heeft. „Je merkt wel dat ze mij ook asso ciëren met de gemeente, en er dus vanuit gaan dat het allemaal lang duurt. Maar ook ik heb nu een maal te maken met procedures." Van Ham heeft het idee dat het fe nomeen jongerenwerker inmid dels redelijk is ingeburgerd in Rei merswaal. „Het heeft wat tijd ge kost, maar ik merk dat ik steeds meer sympathie krijg. Ik denk soms wel eens: hoeveel jongeren ken ik nu eigenlijk? Maar als ik dan een rondje rijd en een groepje tegenkom, zijn dat meestal wel be kende gezichten. Dat is voor mij een soort meetinstrument." Een groep die volgens Van Ham wat moeilijker bereikbaar is, is de reformatorische jeugd. „Dat moet nog een beetje van de grond ko men. Maar dat zie ik juist als een uitdaging, ik probeer de activitei ten dan ook zo toegankelijk moge lijk te maken." Door zich aan te passen, merkt Van Ham dat ze meer ingangen krijgt. „Als het no dig is, doe ik een rok aan. Dat wordt dan ook gewaardeerd." Van Ham houdt zich ook bezig met de hangjongeren en de over last die een groep soms veroor zaakt. „Je lost het niet op, maar het gaat meer om het idee dat mensen weten bij wie ze terecht kunnen." Overigens denkt zij dat het qua overlast wel meevalt in Reimerswaal. Behalve jongerenwerker is Van Ham ook leider van het gemeente lijk project Jeugd en Alcohol, dat inmiddels is afgerond en nu wordt voortgezet in een werkgroep. Hoe wel zij het moeilijk vindt om con crete resultaten te benoemen, denkt Van Ham dat vooral de voor lichting belangrijk is. „Er waren bij voorbeeld ouders'die niet eens wis ten dat er alcohol in een Breezer zit." Van Ham zit nu op de helft van haar driejarig contract. Als het aan haar ligt, blijft ze nog veel langer jongerenwerker in Reimerswaal, want er zitten nog genoeg ideeën in de pen. www.jpr-reimerswaal.hyves.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34