Zeeland Taxibusjes van polderweg af ALLE JACKS NU 19." 21 27 BEVELANDEN-THOLEN 29 Ongevallen door gladheid Buslijn 27 blijft voorlopig toch 's avonds rijden Telefoon TCR laat chauffeurs Abbekindersezandweg in Kloetinge mijden. KRAS.NI Kabinet investeert in duurzaam werken in zeehavens Tip? redgoes@pzc.nl Woensdag 26 november 2008 Adriaan Viruly: levensgenieter in wolken en woorden GOES - Gladheid op de weg heeft gisterochtend voor veel ongevallen gezorgd. In Nieuwdorp botste rond half acht een automobilist achterop een stilstaande aanhan ger. In Kwadendamme botsten rond acht uur twee auto's op el kaar. Op de Oude dijk bij Kruinin- gen kwam om negen uur een Slo waakse vrachtwagen in de berm te recht. Een takelbedrijf heeft de vrachtwagen weer op de weg ge zet. Eerder al, rond half drie raakte op de Zaaidijk in 's-Gravenpolder een vrachtwagen van de weg af En in Wolphaartsdijk slipte om vijf uur een vrachtwagen van de dijk. Niemand raakte gewond. WEMELD1NGE - Buslijn 27 (Goes-Ka- pelle-Wemeldinge-Yerseke en te rug) blijft op bepaalde tijdstippen nog minimaal een jaar 's avonds rijden. Dat heeft vervoersmaat schappij Connexxion besloten na overleg met de provincie. Connexxion wilde de avondritten per 14 december schrappen en in plaats daarvan een belbus inzet ten. Juanita Gomes uit Wemeldin- ge, die regelmatig 's avonds ge bruikmaakt van lijn 27, ondernam daarop actie. Met name mensen die in het ziekenhuis en de horeca werken en afhankelijk zijn van de bus, zouden volgens haar worden gedupeerd. Ook de Kapelse wet houder Burger was ontstemd over het voornemen. Connexxion wil de bus nu op werkdagen nog een jaar 's avonds laten rijden: om 20.32 en 21.32 uur van Goes naar Yerseke en om 20.59 uur van Yerseke naar Goes. Volgend jaar bekijkt Connexxion de situatie opnieuw. Gomes is niet tevreden. „Je bent dan afhankelijk van die twee tijdstippen." ALkj pagina 22: Reimerswaalse raad Nwil behoud busverbinding Tip? redactie@pzc.nl Op dat Goese kantoor zijn de oude, analoge telefoons onlangs vervangen door gloednieuwe di gitale. De mogelijkheden van de apparaten zijn bijna grenzeloos, maar één van de handigste snuf jes is dat je, net als bij mobiel tjes, in het display kunt zien wie er belt. Althans, het nummer. Als het een intern telefoontje betreft, verschijnt zelfs de naam van de gene die aan de lijn hangt in beeld. Dat heeft echter ook een keerzijde, merkte een werknemer. Opvallend vaak wordt er niet op genomen als hij het hoofdkan toor in Middelburg belt, waar ze dezelfde toestellen hebben. Hij denkt er nu over een geheim nummer te nemen. I Diverse kleuren. _l Mt 36-42. door Lilian Dominicus KLOETINGE - Taxicentrale Renesse (TCR) neemt de Abbekinderse zandweg in Kloetinge uit de route. Chauffeurs krijgen een brief waar in geadviseerd wordt de sluipweg met name in de wintermaanden niet langer te nemen, nadat gister ochtend een taxibusje met kinde ren in de sloot is gereden. Nie mand raakte daarbij gewond. Bewoners hadden zich gisteren bij de taxicentrale beklaagd. „Een le vensgevaarlijke situatie", vindt be woonster Arianne de Voogd. „Ge lukkig hebben zich nog geen per soonlijke ongelukken voorgedaan. Er wordt met ontzettende snelhe den hier gereden. Sommige chauf feurs scheuren al mobiel bellend over de weg." In de loop der jaren is het aantal fietsers enorm toegenomen, zegt De Voogd. „Omdat ook leerlingen van de Ithakaschool van de weg ge bruikmaken en er twee toeris tische fietsroutes lopen. Fietsers moeten bij storm afstappen, want bij een windstoot is het niet te houden. En onze kinderen kun nen niet op straat spelen. Deze weg is voor landbouwverkeer be stemd en zeker in de winter is het voor personenverkeer gevaarlijk." Volgens een woordvoerder van de taxicentrale valt het met dat hard rijden wel mee. „We rijden er met gepaste snelheid. Onze chauffeurs krijgen rijvaardigheidstrainingen, zijn uitgerust met een headset en op deze weg mag zestig kilometer per uur worden gereden. Vanoch tend werden we overvallen door de gladheid. We gebruiken de rou te om Goes te ontlopen. Dat scheelt een wachttijd van acht a twaalf minuten." Het probleem is bekend bij het wa terschap, eigenaar van de Abbekin- Na een ongeluk gisterochtend krijgen chauffeurs van Taxicentra le Renesse het advies om niet lan ger over de Abbekindersezand weg bij Kloetinge te rijden. dersezandweg. Verkeersmaatrege len komen er echter voorlopig niet, zegt een woordvoerster. „We wachten op een besluit over een andere aansluiting op de A58 vanuit Goes. Als die er komt, neemt het verkeer op deze weg af. We weten dat er veel verkeer over deze weg komt, eigenlijk té veel, want we houden regelmatig metin gen. Maar nu investeren in bijvoor beeld doorgroeistenen, waardoor auto's kunnen uitwijken op het gras in de berm, is zó ontzettend duur. En misschien wel zonde van de moeite. We hebben er al wel een tijdje geleden een zestig kilo meterzone ingevoerd, maar ver keersdrempels zijn indertijd door de bewoners afgehouden." Op de Abbekindersezandweg reed gisterochtend een busje met kinderen de greppel in. Bewoners klagen dat er veel te hard wordt gereden op het land- bouwweggetje. foto Jan Willem de Voogd Feestelijke arrangementen voor spotprijzen! www.kras.nl/kerst waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33