Blik op Molenwater wekt weerstand Eva %ato Dorp heeft genoeg van scheurende sluipers Wethouder kan centrumbewoners niet overtuigen. Oude Rijksweg staat op nummer één in lijst van knelpunten. woondecoraties, meuèets, kinderkamers, kraam)kadootjes, interieuradvies, verf 27 november 10.00 - 21.00 uur (koopavond) 28 november 10.00 -17.00 uur 29 november 10.00 -13.00 uur fLdres: 3diddef6urgsezveg 42, Qrijpskerke. Ingang rBar6arossazveg W PZC Woensdag 26 november 2008 1 23 foto Ruben Oreel Miniatuur Walcheren is inmiddels ontruimd. Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van uw cv-ketel 0118 - 479422 rmoens@zeelandnet.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - Het was een inkop- pertje voor kunstenaar Marinus Boezem. „Wie wil er parkeerplaat sen op Miniatuur Walcheren." Wethouder Albert de Vries had an derhalf uur de blaren op zijn tong gepraat om de zaal van de onver mijdelijkheid te overtuigen, geen van de omwonenden stak zijn vin ger op. De gemeente Middelburg hield gis teren in een volle Concertzaal een informatieavond over de plannen voor het inmiddels veelbesproken 'Molenwaterpark'. De raad heeft besloten daar de nieuwe schouw burg te bouwen en de rest van het gebied park te laten. Ook de plaats waar nu de schouwburg staat wordt weer park. „Daar komen geen huizen", beloofde De Vries. Met de bouw van een theater heeft de gemeente 'geen vliegende haast'. Maar tot die tijd zal Minia tuur wel tijdelijk moeten worden ingericht. De informatieavond begon met een uitleg over de beschermde die ren die er nu leven. Daarna kwam het tijdschema aan de orde. Maar de avond stond vooral in het teken van de 140 tijdelijke parkeerplaat1 sen die de gemeente op een deel van het terrein wil aanleggen. Daar maakt de buurt zich grote zorgen om. De smalle straten, de nabijheid van twee basisscholen en een kinderopvang, argumenten te over om daar geen parkeerplaat sen aan te leggen. En bovendien, de gemeente wil toch juist een au- toluwe binnenstad. De Vries' ver haal dat parkeerplaatsen nodig zijn om het vervallen van parkeer ruimte rond de Abdij en elders op te vangen overtuigde niet. Eigen lijk wilde hij vooral praten over de invulling van het hele gebied. 'Als u mij kunt vertellen hoe het slimmer kan, dan zal ik daar naar luisteren' Maar dat lukte nauwelijks. Een me vrouw had 160 handtekeningen op gehaald langs de Zuidsingel en het Molenwater. „96 Procent is tegen." In de zaal was het niet anders. „Het is mij volkomen helder", zei De Vries. „U twijfelt over het par keren. Excuus, u bent in meerder heid, sorry, in overgrote meerder heid tegen. Dat is voor mij een be langrijke boodschap." De wethou der zei desondanks toch achter het besluit van de raad te blijven staan om de parkeerplaatsen aan te leg gen. Hoewel, hij liet een klein gaat je open. „Als u mij kan vertellen hoe het slimmer kan, zal ik daar naar luisteren en dat in het voor jaar aan de raad voorleggen." Toen had niemand het nog over de beschermde rugstreeppad. Dit door de wet zwaar beschermd am fibie leeft in de vijvers van Minia tuur. Wellicht dat de zeven 'roe pende paddenmannetjes', die on derzoeker Alex Wieland heeft ge teld, een grotere stem hebben dan de honderden roepende omwo nenden. 'S-HEER ARENDSKERKE - Dorpelin gen in 's-Heer Arendskerke erge ren zich aan het groeiende sluip- verkeer op de Oude Rijksweg. Au to's rijden er ook vaak te hard, mopperen ze. Voetgangers moeten soms een sprong maken om zich het vege lijf te redden. Ook fietsers voelen zich niet veilig óp de dijk die door het dorp voert. De provincie heeft om automobi listen te dwingen de A58 te ne men voor verkeer tussen Goes en Heinkenszand, de N664 ofwel Nieuwe Rijksweg aangepakt. Er is een rotonde ter hoogte van de Arendstraat in Eindewege verre zen en verderop (richting Sloe- weg) plateaus en chicanes. Jannie Verwei van Stichting Over legorgaan 's-Heer Arendskerke ver moedt dat bestuurders uit Hein kenszand, 's-Heerenhoek en ande re dorpen uit de westelijke Zak van Zuid-Beveland nu de Oude Rijksweg als sneller alternatief voor de N664 benutten. „Het is korter en het is een asfaltbaan zon der drempels." Wethouder Rinus Dieleman is be reid om het mobiele matrixbord van de gemeente eens een poosje op de Oude Rijksweg neer te zet ten. Die geeft de snelheid aan en registreert het aantal passerende auto's. „Als blijkt dat de verkeers druk is gegroeid, kunnen we de po litie vragen vaker te controleren." Over een herinrichting laat Diele man zich nog niet uit. Hij geeft wel aan dat verkeersproblemen zich vaak verplaatsen, zoals nu na maatregelen op de N664. „Verkeer wordt nooit minder." 9 Voor meer informatie www.evaenk.ato. nt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25