Protest kustplan verstomt rekening voor 21 Man krijgt K bevuilen van cel Ongevallen door gladheid WALCHEREN 29 27 voor ALLE afgeprijsde artiKelen Toch overeenstemming met omwonenden over kustversterking. Telefoon Adriaan Viruly: levensgenieter in wolken en woorden Woensdag 26 november 2008 Kabinet investeert in duurzaam werken in zeehavens Tip? redwalch@pzc.nl Diverse kleuren. Mt 36-42. 'Bij aankoop van 3 afgeprijsde artikelen, alle drie voorzien van een actiekaartje '3e gratis', ontvangt u het goedkoopste artikel GRATIS. door Maurits Sep VLISSINGEN - Een belangrijke hob bel op weg naar een sterkere kust tussen Vlissingen en Dishoek is weggewerkt. De bewoners van ap partementencomplex Martina heb ben al hun bezwaren tegen de kustversterking bij Nolle en West duin-ingetrokken. Op aanraden van de Raad van Sta te - waar negen beroepschriften op tafel lagen - overlegden provin cie, waterschap Zeeuwse Eilanden en gemeente Vlissingen nog eens met de bezwaarmakers. Dat heeft alsnog geleid tot overeenstemming en een financiële schikking. De provincie betaalt de bezwaarma kers een deel van de juridische kos ten terug. Belangrijker is een oplossing voor de horeca die was gepland op de nieuwe parkeerplaats achter en naast het appartementencomplex Martina aan de Burgemeester van Woelderenlaan. De gemeente Vlis singen had al besloten er geen res taurant of friettent meer toe te staan. De omwonden vonden dat niet genoeg; zij wilden ook dat de mogelijkheid voor horeca uit het nieuwe bestemmingsplan zou wor den geschrapt. Dat is nu gebeurd. „Dit hadden we in januari al ge wild", zegt Huib Gerretsen, die zo wel privé als met de Vereniging van Eigenaren van Martina proce deerde. „Toen wilde men niet. Tien maanden later dus wel." Eigenlijk wilden de omwonenden ook geen grote parkeerplaats naast en achter hun appartementen, maar dat verzet is al langer gele den gestaakt. „Overigens moet de grond daarvoor nog wel worden gekocht, dus die parkeerplaats ligt er zomaar nog niet", voorspelt Ger retsen. De omwonenden hebben vanaf Een groot aantal bezwaren tegen het kustplan Zwakke Schakels bij Vlissingen is ingetrokken. Over enkele andere bezwaren valt over een maand een besluit. het begin aangegeven dat zij zich niet verzetten tegen de kustverster king als geheel, maar alleen tegen enkele onderdelen die hen recht streeks treffen. Volgens water schap Zeeuwse Eilanden zal bij de uitvoering van het kustplan Zwak ke Schakels rekening worden ge houden met de belangen en wen sen van de buurtbewoners. Ondanks het intrekken van de be zwaren is de weg voor de kustver sterking nog niet helemaal vrij. Er lopen nog procedures met grondei genaren over natuurcompensatie voor natuur die verdwijnt door het project. Die grondeigenaren willen hun grond niet afstaan. In deze zaak wordt binnen vier we ken een uitspraak verwacht. VLISSINGEN - De vervuiler betaalt. Die stelregel hanteert sinds enige tijd ook de Zeeuwse politie. Dat merkte onlangs een Vlissinger die na een rumoerige nacht stappen zijn roes mocht uitslapen in een Vlissingse politiecel, 's Ochtends ontdekten agenten dat de man zijn cel had ondergeplast. Om die reden moest hij eerst vijftig euro betalen als bijdrage in de schoon maakkosten voor hij het bureau mocht verlaten. Volgens politiewoordvoerder Es ther Boot komt het geregeld voor dat dronken gasten hun cel erg be vuilen. In het verleden mochten zij vervolgens zelf hun cel schoon maken. Dat leverde lang niet altijd het gewenste propere resultaat op. Om die reden wordt nu een schoonmaakbedrijf ingeschakeld om na vervuiling zo'n cel weer toonbaar te maken. Boot verzekert dat die vijftig euro slechts een bijdrage in de schoon maakkosten is. Volgens haar moet elke vervuiler betalen voor hij het bureau verlaat. Als iemand echt platzak is, krijgt hij de rekening na gezonden. „Maar betaald moet er worden." GOES - Gladheid op de weg heeft gisterochtend voor veel ongevallen gezorgd. In Nieuwdorp botste rond half acht een automobilist achterop een stilstaande aanhan ger. In Kwadendamme botsten rond acht uur twee auto's op el kaar. Op de Oude dijk bij Kruinin- gen kwam om negen uur een Slo waakse vrachtwagen in de berm te recht. Een takelbedrijf heeft de vrachtwagen weer op de weg ge zet. Eerder al, rond half drie raakte op de Zaaidijk in 's-Gravenpolder een vrachtwagen van de weg af En in Wolphaartsdijk slipte om vijf uur een vrachtwagen van de dijk. Niemand raakte gewond. Tip? redactie@pzc.nl Op dat Goese kantoor zijn de oude, analoge telefoons onlangs vervangen door gloednieuwe di gitale. De mogelijkheden van de apparaten zijn bijna grenzeloos, maar één van de handigste snuf jes is dat je, net als bij mobiel tjes, in het display kunt zien wie er belt. Althans, het nummer. Als het een intern telefoontje betreft, verschijnt zelfs de naam van de gene die aan de lijn hangt in beeld. Dat heeft echter ook een keerzijde, merkte een werknemer. Opvallend vaak wordt er niet op genomen als hij het hoofdkan toor belt, waar ze dezelfde toe stellen hebben. Hij denkt er nu over een geheim nummer te ne men. De bewoners van appartementencomplex Martina hebben al hun bezwaren tegen de kustversterking bij Nolle en Westduin (luchtfoto) ingetrokken. Op aanraden van de Raad van State - waar negen beroepschriften op tafel lagen - overlegden provincie, waterschap Zeeuwse Eilanden en gemeente Vlissin gen nog eens met de bezwaarmakers. Dat heeft geleid tot overeenstemming en een financiële schikking. luchtfoto Lex de Meester Feestelijke arrangementen voor spotprijzen! www.kras.nl/kerst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23