Dijon verkeert in een mosterdcrisis rocess Control Technician Mechanisch Technicians F" I A Purchase Driehonderd banen weg door sluiting fabriek Unilever in Franse stad. PHILIP MORRIS HOLLAND BV WITH US YOU CAN... PZC Woensdag 26 november 2008 1 5 door Olivier van Beemen PARIJS - Dijon is in een shocktoe stand. Wat is de Bourgondische stad zonder mosterd? De Neder lands-Britse voedselgigant Unile ver heeft besloten de mosterdfa- briek van dochtermerken Amora en Maille in de Oost-Franse stad volgend jaar te sluiten, waardoor bijna driehonderd banen verloren gaan. Burgemeester Frangois Rebsamen, een invloedrijk landelijk bestuurs lid van de Socialistische Partij, uit te in de Bourgondische regionale krant 'Le Bien Public' zijn onge noegen over de sluiting. Hij wees op de 'voortreffelijke winst' die het bedrijf vorig jaar maakte, 22 miljoen euro op een omzet van 25Ö miljoen. „We kunnen het niet toestaan dat ze zich als roofvogels gedragen", sprak hij dreigend aan het adres van Unilever. „Dramatisch", vindt Patrick Du bois van de ondernemingsraad van het bedrijf. „Er is geen enkele reden om de Amorafabriek in Dijon, een symbool voor de stad, te sluiten." Vakbondsleden vrezen dat de pro ductie uiteindelijk naar landen als Polen, Tsjechië of Turkije zal gaan, wat eerder gebeurde met ketchup en dressings. De Maille mosterdwinkel in Dijon, de mosterdhoofdstad van de wereld. Unilever noemt als oorzaken voor de sluiting de afname van vijf pro cent van de Franse mosterdcon sumptie, het groeiende marktaan deel van goedkopere concurrenten en de moeilijke bereikbaarheid van de fabriek vlakbij het stadscen trum. Bovendien is de prijs van mosterdgraan, meestal geïmpor teerd uit Canada, in een jaar tijd met 144 procent gestegen. Het be drijft streeft naar een winstmarge foto Ray Roberts/CPD van minstens tien procent. Be drijfsleider Hervé Laureau spreekt van een 'extreem moeilijke markt', die volgens hem dwingt tot reorga nisatie. Naast de fabriek in Dijon sluit nog een tweede fabriek in de regio Bourgondië. Alle sauzen van Arno- - ra-Maille, dat ook ketchup, mayo naise en saladedressings produ ceert, zullen vanaf volgend jaar uit één fabriek in Chevigny komen, enkele kilometers buiten Dijon. „Dijon blijft zo de stad van de mosterd", zegt woordvoerster Sop hie Jayet van Unilever Frankrijk. Isabelle Gambu van de Kamer van Koophandel van Dijon klinkt min-, der stellig. „Dit is een schok voor de stad", zegt ze. „We moeten zor gen dat dat zo blijft. De negatieve aandacht die de stad nu krijgt, is niet goed voor ons." Dijon kent een traditie als mos- terdstad die meer dan tweeënhal ve eeuw oud is. De Bourgondische hoofdstad zal na de sluiting van de fabriek van Amora-Maille niet ge heel mosterdloos zijn: er zijn qpg enkele kleinere producenten in en rond de stad actief. Bovendien is er een museum dat», geheel gewijd is aan mosterd, het Musée de la Moutarde. Anne Veloso van het plaatselijke bureau voor toerisme is desalniet temin ongerust. „Mosterd en Dijon zijn onlosmakelijk met el kaar verbonden", zegt ze. „We vinden dit zeer zorgwekkend voor onze stad, al is het nog te vroeg om te zeggen of het gevol gen zal hebben voor het aantal be zoekers. We denken in eerste in- stantie aan de mensen die hun baan verliezen." Klaar voor een technische baan bij een wereldbedrijf? Een loopbaan starten waarin je je blijft ontwikkelen? Samenwerken met mensen die ook gewoon plezier in hun baan zoeken, net als jij? Hier kan het. Als Procesoperator werk je in een hecht team met Operators en Technicians. Je kunt echt op elkaar bouwen. Samen zorg je ervoor dat het proces optimaal verloopt. Een afwisselende job, waarbij je werkt in ploegendienst. Als Procesoperator heb je bij voorkeur je opleiding Vapro A (Proces of Mechanisch) afgerond, of een opleiding in soortgelijke technische richting, zoals Motorvoertuigen (niveau 2). w\ I "TT" I Als Process Control Technician werk je in een hecht team met zowel Mechanische als Elektro-Technicians. Samen met je collega's zorg je ervoor dat ons technisch equipementin perfecte staat blijft. Dit doe je door regelmatig onderhoud uitte voeren, of je neemt actie als er storingen optreden. Een afwisselende job, waarbij je werkt in ploegendienst. Je beschikt minimaal over een MBO- of HBO-opleiding Besturingstechniek. Als Technician werk je in een hecht team met Operators en andere Technicians. Je kunt echt op elkaar bouwen. Samen met je collega's zorg je ervoor dat ons technisch equipement in perfecte staat blijft. Dit doe je door op regelmatige basis onderhoud uitte voeren, of je neemt actie als er Storingen optreden. Een afwisselende job, waarbij je werkt in ploegendienst Als Mechanisch Technician beschik je minimaal over een MBO-opleiding Werktuigbouwkunde. Als Financial Analyst ben je bij ons verantwoordelijk voor de jaarlijks terugkerende budgettering. In samenspraak met jouw interne klant stel je het budget op en draag je zorg voor de controlling. Je houdt ontwikkelingen op jouw deelgebied bij en bent continu op zoek naar verbeteringen. Als Financial Analyst heb je met succes de WO-opleiding Bedrijfseconomie afgerond of ben je afgestudeerd in een bedrijfskundige richting op W0-niveau met een financiële specialisatie In deze functie ben je verantwoordelijk voor de tactische inkoop van onder meer machines en onderdelen, hard- en softwarecomponenten, evenals voor het laten uitvoeren van technische en consultancywerkzaamheden. Je bent verantwoordelijk voor de leveranciersselectie en prijsonderhandeling voor de door jou in te kopen goederen en diensten. Je voert onderhandelingen met leveranciers voor wat betreft de kwaliteits- en kwantiteitseisen van het af te nemen product, van kleine modificaties tot grote investeringsprojecten. Als Purchasing Executive beschik je over een afgeronde opleiding op HBO-niveau; HTS-WTB of HBO-CE. Nevi I en Nevi II is een pre. Je hebt minimaal drie tot vijfjaar inkoopervaring, bij voorkeur op tactisch niveau en in een internationale productieomgeving. Alles over werken bij Philip Morris Holland B.V. vind je op onze carrièresite. Natuurlijk kun je ook meteen online (open) solliciteren op www.pmicareers.nl. Join us In Bergen op Zoom zet een enthousiaste club mensen, ruim 1.750 medewerkers in totaal, zich in voor het succes van Philip Morris Holland B.V. Jij binnenkort ook? :/AA\ Aïjö Tïf 4-''AA "A 4 WAtAA jAA A" - A- L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15