spenders en spaarvarkens Supermarkt wil naar Oost fnaeSnafe Geen zorg bestaande paviljoens Voordelta Gemeente Veere eist dat eigenaren de gaten in Serooskerke bebouwen. Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen] Pensioenen Natura 2000-status alleen van invloed bij (ver)bouwplannen. J*gg U2J arpas w PZC Dinsdag 25 november 2008 I 23 Nathalie, Marciano en Edgar (vlnr) van groep 7 van de Franciscusschool bekijken met wethouder Huub van Klinken de inhoud van de geldkoffer. foto Ruben Oreel door Henk Postma SEROOSKERKE - Een woonzorgcom plex in De Zandput is best. Mits dat te betalen is en er op een ver antwoorde manier voldoende ruimte voor kan worden gemaakt. Maar de Golff supermarkt vanuit de dorpskom een stukje verplaat sen naar het braakliggend terrein van Groenleer, dat is vragen om moeilijkheden. Dat was gisteravond de teneur van de besprekingen in de gemeente raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening over de toekomst van het dorp Serooskerke. De super markt moet zo snel mogelijk uit de dorpskom weg. Want die heeft daar geen toekomst. Te moeilijk be reikbaar, en op den duur geen klanten genoeg. Maar dan wel naar een plek waar volop parkeer- mogelijkheden zijn, en waar ook inwoners van omliggende dorpen gemakkelijk naartoe kunnen rij den. Naar Serooskerke-Oost dus, het door de gemeente opgekochte gebied tussen het dorp en Rijks weg N57. Dat probeerde de eige naar van de supermarkt, André van der Hoofd, de commissieleden gisteravond aan het verstand te brengen. Het aan de Wilgenhoekweg gele gen terrein Groenleer is in ieder ge val veel te klein, wil de super markt voor Serooskerke behouden blijven. Daar kunnen beslist niet de 60 tot 80 parkeerplaatsen wor den gerealiseerd die Van der Hoofd denkt nodig te hebben om straks ook klanten te trekken uit dorpen als Sint Laurens, en op lan gere termijn ook uit Grijpskerke. Bovendien, dat terrein is veel te duur. Van der Hoofd schat dat er inmiddels wel zon miljoen euro voor moet worden neergeteld. Dat is niet op te brengen voor een su permarkt zoals hij die voor ogen heeft. Het Groenleerterrein is eigendom van de projectontwikkelaar Prover- co. Die zou er (starters)woningen bouwen. Maar dat plan komt maar niet van de grond. Er zou geen 'markt' voor zijn. De gemeente is dat getalm beu. Volgens PvdA-wet- houder Jan Bostelaar is in het stad huis al overwogen tot onteigening over te gaan. Maar daar schrikt hij vooralsnog toch voor terug, want een dergelijke procedure zou wel eens zes jaar kunnen duren. En dan wordt er sowieso al die jaren niet gebouwd. De bebouwde kom van Seroosker ke kent meer van dergelijke gaten, en daar zullen er de komende ja ren nog bijkomen. Het beleid is er nu op gericht die eindelijk eens te laten opvullen met woningen. Als de grondeigenaren daar niet goed schiks aan mee willen werken, dan maar kwaadschiks, dreigt de gemeente. VLISSINGEN - Scholengemeenschap Scheldemond uit Vlissingen staat in de finale van het Nederlands Kampioenschap debatteren voor scholieren. Dat is gisteren bekend gemaakt. De finale vindt plaats op 6 decem ber in Leiden. De scholieren van Scheldemond treffen in de finale middelbare scholen uit Utrecht, Nijmegen, Bilthoven, Helmond, Zeist, Deurne, Tilburg, Barend- recht en Uden. Scheldemond overleefde de derde voorronde, waaraan ook middelba re scholen uit Middelburg, Goes, Zierikzee en Hulst meededen. RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl ZIERIKZEE - Bestaande strandpavil joens ondervinden geen directe na delige gevolgen van de aanwijzing van de Voordelta tot Natura 2000 gebied. Dat blijkt uit een uitspraak van de Raad van State. Pas als een strandpaviljoen wil ver bouwen, nieuw bouwen of ver plaatsen kan het mogelijk zijn dat een vergunning in het kader van de natuurbeschermingswet moet worden aangevraagd. „Dat zal de ondernemer op dat moment in overleg met de provin cie moeten bekijken", zegt Marcel van de Berge van de gemeente Schouwen-Duiveland. Het is ech ter niet zo dat paviljoenhouders met plannen standaard een ver gunning in het kader van de Na tuurbeschermingswet moeten aan vragen. Dat hangt af van de vraag of er ef fect te verwachten is op de natuur waarden van het gebied. Deze uitspraak valt voor de ge meente een beetje tegen. Onlangs is een nieüw bestemmingsplan voor het strand vastgesteld en daar in is opgenomen dat strandpavil joens mogen uitbreiden tot maxi maal 900 vierkante meter mits een deel van het oppervlak wordt benut voor openbare voorzienin gen zoals publieke toiletten. De gemeente Schouwen-Duive land had graag gezien dat onderne mers die hiervan gebruik willen maken geen extra vergunning no dig zouden hebben in het kader van de Natuurbeschermingswet, maar dat is niet zo. In sommige gevallen is wel dege lijk een extra vergunning noodza kelijk. Ook het gedwongen verplaatsen van strandpaviljoens zal niet altijd zonder vergunning kunnen plaats vinden. Een van de paviljoens die dit treft is De Strandtent op de Brouwers- dam die daar weg moet. -fhtösg, fTO sanidröme Rains%ower, de betere badkamer 'Vraag naar www.arpas.sanidrome.nl de voorwaarden Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 93