PZC 'Hard geknokt, vooral voor cliënt' Twee Middelburgers verdacht van overval op videotheek Overvaller krijgt celstraf van een jaar WALCHEREN 21 31 29 Actiecomité opgelucht en blij dat Zorgstroom thuishulp voortzet. Populieren weg, platanen terug Sinterklaasliedjes LEZERSEXTRA PZC Slaaptrein Tureluur doet het goed in Verdronken Land van Saeftinghe Zeeuwse musea moeten nadenken over afslanken en fuseren Dinsdag 25 november 2008 Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Tranen biggelen over de wangen van Gerda Groes- ser en Marion Niewold als het ho ge woord er bij directeur Léon Phernambucq uit is: Zorgstroom gaat door met huishoudelijke hulp. De dames zijn trots op hun actiecomité. „We hebben zó hard geknokt, niet alleen voor onszelf, vooral ook voor de cliënten." Weken van zorg en onrust bij zo wel personeel als klanten van Zorg stroom zijn ten einde.' Ondanks een dreigend tekort van zeker een miljoen euro over twee jaar heeft Zorgstroom gisteren toch een bod uitgebracht op de huishoudelijke hulp. En dus mogen ze die hulp ook leveren, bevestigt voorzitter Albert de Vries van het College Zorg en Welzijn. „Als één van de betere thuiszorginstellingen krijgt Zorgstroom dat werk gewoon." Mensen die nu zorg aan huis krij gen van een alfahulp of een huis houdelijke hulp van Zorgstroom, kunnen die ook in 2009 en 2010 te gemoet zien. Het actiecomité is 'blij en opgelucht'. „Klanten hou den hun contact en medewerkers hun baan", concludeert Niewold. De thuishulpen zijn overigens niet helemaal uit de zorgen. Als Zorg stroom was afgehaakt, hadden elf honderd mensen moeten vrezen voor hun baan, had Phernambucq aangekondigd. Nu Zorgstroom doorgaat, is nog steeds een forse re organisatie nodig om kosten te be- Stoppen met thuiszorg was voor Zorgstroom maatschappelijk on verantwoord. Het bedrijf wil toch ook praten over tarieven en indi caties voor huishoudelijke hulp. sparen. Hoeveel mensen dat treft, kan Phernambucq nog niet zeg gen; mogelijk zijn dat er driehon derd. „Dat hangt af van twee din gen. We willen alsnog met de ge meenten praten over aanpassing van de tarieven. En we willen iets doen aan de indicaties voor huis houdelijke hulp. Te veel mensen krijgen eenvoudige en dus goedko pe hulp, terwijl ze zwaardere en duurdere hulp nodig hebben." Op andere tarieven hoeft Zorg stroom echt niet te rekenen, waar schuwt De Vries. Met die indica ties heeft Phernambucq wellicht wel een punt, erkent hij. De Vries is blij dat Zorgstroom zijn 'maatschappelijke verantwoor delijkheid' neemt en doorgaat met thuishulp. Phernambucq: „Als je dit zestig jaar doet, kun je eigenlijk niet stoppen. We kiezen voor on ze klanten en medewerkers. „Al heeft het echt weinig gescheeld." De Vries vindt het uiteindelijk wel spijtig dat door de publieke discus sies de thuishulp en Zorgstroom in het bijzonder zijn geschaad. Di rectie, Raad van Toezicht en actie comité daarentegen vonden het de commotie wel waard. Groesser: „Veel mensen zijn nu toch wakker geschud." MIDDELBURG - Zo'n 20.000 struiken en nog eens 1500 bomen. Van veldesdoorn en kornoelje tot hondsroos en egelantier. Populieren, essen, wal noten, linden. Waterschap Zeeuwse Eilanden plant nieuw groen langs de polderwegen. De Gentmansdijk in Krabbendijke (foto) was giste ren als eerste aan de beurt. Zieke en oude bo men en struiken worden bovendien gekapt om dat ze een gevaar zijn voor het verkeer en dijken verzwakken. Door ongunstig weer in de bloeitijd met VOF de Kunst Cd met de leukste en bekendste Sinterklaas- s liedjes uitgevoerd door VOF de Kunst. Totale speelduur 90 minuten. Adviesprijs 15,95. Voorlezers van deze krant slechts 9,95! bestel op www.pzc.nl/webwinkel MIDDELBURG - In verband met de overval op videotheek Moviemax in het Middelburgse winkelcen trum Dauwendaele zijn twee man nen aangehouden. De hoofdverdachte is een dertigja rige Middelburger. Hij zou de over val op 19 oktober hebben ge pleegd. De Middelburger werd op zaterdag 15 november aangehouden voor een bedreiging. Uit verder onder zoek bleek hij ook verantwoorde lijk te zijn voor de overval op de vi- MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 28-jarige man zonder vaste woon of verblijfplaats veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar, waarvan de helft voorwaardelijk. Tegen hem was drie jaar waarvan één jaar voorwaardelijk geëist. De man werd schuldig bevonden aan onder meer een overval op de Aldi in Middelburg in 2004. Toen deed hij alsof hij een wapen onder zijn jas had. Uiteindelijk bleek dat een takje te zijn geweest. Ook pleegde hij een inbraak bij de snoepwinkel van speeltuin De Mietjes in Sluiskil en bedreigde hij met een schroevendraaier een me dewerkster van een supermarkt in Tilburg. Al die misdrijven vonden plaats in een 'heftige periode', toen hij dakloos en aan de drugs was. Diverse keren probeerde hij door de politie te worden aange houden, maar dat mislukte door dat de politie er via het computer systeem niet in slaagde die oude misdrijven op te sporen. Pas toen hij in augustus dit jaar met een ge laden pistool een Tilburgs politie bureau binnenstapte, was justitie bereid hem te vervolgen. komt ook steeds meer bacterievuur voor in mei doorns op Walcheren. De steel-iepen die zijn ge plant als alternatief voor gewone iepen omdat ze beter tegen de iepziekte bestand zijn, doen het wel goed. foto Dirk-Jan Gjeltema deotheek. Die zondagavond, om streeks tien voor negen, kwam de man de videotheek binnen waar op dat moment één personeelslid aanwezig was. Die moest onder be dreiging van een wapen geld afge ven, waarna de overvaller de zaak uitvluchtte. In verband met deze zaak heeft de politie afgelopen vrijdag nog een 22-jarige Middelburger aangehou den. Zijn aandeel in deze overval wordt door de politie nog verder onderzocht. Tip? redactie@pzc.nlTipredoctie@pzc.nl Ze is jong en heeft een tomeloze energie. Zegt ze. SlapenGeen tijd voor. „Dat doe ik wel in de trein", roept ze regelmatig. Zo ook die avond, toen ze de laatste trein naar huis nam. Na een 'klein dutje' kwam ze langzaam bij haar positieven. 'Hmmm...het is donker. Er zijn geen mensen', drong het tot haar door. Naar buiten kijkend zag ze geen licht jes, maar grote witte borstels op haar afkomen. „Hee, jij bent blond. Normaal vind ik alleen zwervers op het rangeerterrein", zei de vrolijke conducteur, die haar even later weer naar het station bracht. Sinterklaas gaf haar dat jaar twee reiswekkers. Voor het geval dat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 91