Buitenland Ophef rond vrijlating RAF-terrorist Amerikaans team van Obama krijgt vorm Het is groen en het zit vast... ^Eneco Leger schiet diamantjagers vanuit helikopter dood Fortis onder de loep genomen Christian Klar kreeg vijf keer levenslang maar komt binnenkort vrij. Overzicht van de belangrijkste - al dan niet bevestigde - posten. Eneco GroenVast. 3 jaar een vaste scherpe prijs voor groene stroom en gas. PZC Dinsdag 25 november 2008 9 BANGKOK - Betogers eisen woedend omsingelden gisteren het parlement lement de grondwet aanpast om het aftreden van de Thaise regering in Bangkok. De zitting werd daar- een terugkeer van oud-premier bij een poster van hun koning Bhu- door verdaagd. De betogers willen Thaksin uit ballingschap mogelijk te mibol. Duizenden demonstranten onder meer verhinderen dat het par- maken. foto Rungroj Yongrit/EPA door onze correspondent Achille Prick BERLIJN - Duitsers hebben gisteren geschokt gereageerd op de aan staande vrijlating van oud-RAF- lid Christian Klar. De inmiddels 56-jarige extreem-linkse activist was in de jaren zeventig betrokken bij talloze moordpartijen en aansla gen. Topmanagers uit het bedrijfs leven, topambtenaren, politiemen sen en toevallige burgers werden- daarbij op gruwelijke wijze omge bracht. Klar kreeg in 1985 vijfmaal levens lang plus vijftien jaar. De rechter in Stuttgart besloot gisteren echter dat hij op 3 januari 2009 op vrije voeten komt. Dan zijn de minima le 26 jaar, die een tot levenslang veroordeelde minstens moet uitzit ten, voorbij. Doorslaggevend is dat deskundigen denken dat Klar niet meer een gevaar voor de samenle ving is. „Juridisch is er niets tegenin te |ee Een Duitse rechter heeft bepaald dat ex-RAF-lid Christian Klar in ja nuari vrij mag komen. Klar was betrokken bij de meeste moord partijen van de terreurgroep. brengen, maar als agent die de RAF-tijd heeft meegemaakt, voel ik vandaag diepe verbittering", rea geerde politievakbondvoorzitter Konrad Freiberg gisteren. „Het is moeilijk te accepteren dat deze grootste tegenstander van onze rechtsstaat nu profiteert van die zelfde rechtsstaat. Mijn gedachten zijn bij de nabestaanden van de RAF-slachtoffers." Christian Klar behoorde tot de tweede generatie RAF-leden. Toen de meeste oprichters waren opge pakt, probeerde die met veel ge weld de vastzittende kameraden vrij te krijgen. Het leidde tot de zo genoemde bloedige 'Duitse Herfst' van 1977. In korte tijd werden on der anderen procureur-generaal Siegfried Buback, bankier Jürgen Ponto en werkgeversvoorzitter Hans Martin Schleyer vermoord. Klar was bij alle gevallen betrok ken, alleen is zijn precieze rol nog steeds niet volledig opgehelderd. Met de name de zoon van Buback, Michael Buback, probeert al enke le jaren te achterhalen wie precies de dodelijke kogels op zijn vader heeft afgevuurd. Klar wil daar niet aan meewerken, zoals hij ook wei gert andere vragen te beantwoor den over talloze vraagtekens die rondom RAF-operaties nog be staan. Klar heeft ook nooit be rouw getoond voor zijn daden. MUTARE - Het Zimbabwaanse leger heeft vanuit een helikopter zeker twaalf Zimbabwanen doodgescho ten die illegaal naar diamanten aan het graven waren. Dat meldde de krant The Zimbabwean giste ren. Op het diamantveld waren zeker tienduizend mensen naar diaman ten aan het zoeken, toen leger, vei ligheidsdiensten en politie met au tomatische geweren de aanval openden. Het leger en de veilig heidsdiensten houden geregeld raz zia's op het Merange diamantveld in Zuid-Oost Zimbabwe. Het veld is eigendom van de Britse onder neming African Consolidated Re sources, maar de Zimbabwaanse overheid heeft deze onderneming eind 2007 van het terrein verban nen. Sindsdien zijn duizenden ver armde Zimbabwanen naar het dia mantveld getrokken om daar letter lijk hun fortuin te zoeken. De dia manten worden voor veel geld naar Zuid-Afrika gesmokkeld. AMSTERDAM - Een driekoppige commissie gaat onderzoeken of er bij bankverzekeraar Fortis sprake is geweest van wanbeleid. Dat heeft rechter Huub Willems van de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam giste ren bepaald. De Vereniging van Effectenbezit ters (VEB) had zo'n onderzoek ge vraagd. Willems wil dat de com missie de gang van zaken bij Fortis onder de loep neemt vanaf 29 mei 2007, de dag waarop een openbaar bod werd uitgebracht op ABN Am- ro. WASHINGTON - De aanstaande Amerikaanse president Barack Obama bevestigde gisteren de be noeming van Timothy Geithner als minister van Financiën. Een overzicht van de belangrijkste le den van de nieuwe regeringsploeg, die Obama overigens nog niet alle maal heeft bevestigd: Tim Geithner (47): minister van Financiën; volgens velen in deze tijden van economische crisis, de belangrijkste ministerspost. Lawrence Summers (53): hoofd van de Nationale Economische Raad; was eerder al eens anderhalf jaar minister van Financiën onder president Bill Clinton. Hillary Clinton (61): minister van Buitenlandse Zaken; althans vol gens de stellige bewering van de New York Times. Janet Napolitano (51): CNN noemde haar als de nieuwe minis ter van Binnenlandse Veiligheid. Robert Gates (65): de huidige Re publikeinse minister van Defensie zou zijn post behouden. Tom Daschle (60): wordt volgens bronnen minister van Volksge zondheid. Eric Holder (57): de zwarte jurist werd onder Clinton onderminis ter van Justitie. Hij zou nu Oba- ma's favoriet zijn voor de post van minister van Justitie. Bill Richardson (61): Minister van Handel; was ambassadeur bij de Verenigde Naties en diende als mi nister van Energie onder Clinton. Rahm Emanuel (48): deze Demo cratische politicus krijgt een van de machtigste functies in het land: hoofd van de staf op het Witte Huis. Hoe hoog worden de energieprijzen in 2009? Dat is een vraag die bij veel mensen leeft. Eneco heeft daarop het antwoord: Eneco GroenVast. Daarmee zet u de prijs vast. U bent dan 3 jaar lang verzekerd van een vaste scherpe prijs voor groene stroom (Eneco Ecostroom®) en gas. U weet tot 2012 dus precies waar u aan toe bent. Bel vandaag nog met 0800 - 0062 of ga naar eneco.nl we gaan vooruit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77