Tankerreders willen blokkade van Somalië H Babylijkje gevonden in België Aanklacht tegen matroos wegens duikbootdrama 'Veel hardere actie nodig tegen steeds brutalere piraten' Palestijnse troepen naar Bethlehem Britse agenten krijgen verdovingspistool Doden en overlast door sneeuw in Duitsland Terreurdreiging bij Vlaamse omroepen Meisjes bevrijd uit handen Gentse pedofiel Burgers Congo vallen VN-konvooi aan Ontdek alle extra's op vgz.nl/vitaalenzeker Alle aandacht Fysiotherapie tot wel 40 behandelingen vergoed 8 Dinsdag 25 november 2008-PZC KUALA LUMPUR - Tankerrederijen in'de wereld hebben gisteren opge roepen tot instelling van een mili taire blokkade voor de kust van So malië om te verhinderen dat pira ten uitvaren om koopvaardijsche pen te kapen. Er is veel hardere actie, ook vanuit de lucht, nodig om de steeds bruta ler optredende zeerovers in de Golf van Aden een halt toe te roe pen, zegt directeur Peter Swift van intertanko, een overkoepelende or ganisatie van tankerrederijen. Dagelijks maken gemiddeld twin tig tankers gebruik van de vaarrou te door de Golf van Aden. De leden van Intertanko bezitten samen 2900 tankers, ongeveer drie kwart van de totale vloot. De organisatie is ertegen om koop vaardijschepen te bewapenen, om dat dat meer geweld kan uitlokken en bemanningsleden in gevaar kan brengen. In plaats van te proberen de hele Golf van Aden te bewaken is het misschien een beter idee om sche pen die uit Somalië vertrekken te onderscheppen door een blokka de, zei Swift op een scheepvaart conferentie in Maleisië. Behalve de vier Navo-schepen pa trouilleren nu schepen van de in Bahrein gestationeerde 5e VS-vloot en fregatten van Rus land, India, Maleisië en Denemar ken in de Golf van Aden. De Nederlandse Navo-chef Jaap de Hoop Scheffer wees er gisteren echter op dat de resoluties van de Verenigde Naties met betrekking tot de piraterij niet in dergelijke ac tiviteiten voorzien. „Wat de Navo betreft is een blokka de op dit moment niet aan de or de." RAMALLAH - Zo'n 900 Palestijnse soldaten worden in Bethlehem ge stationeerd om de orde te bewa ren tijdens het kerstseizoen. De Pa lestij nen hebben Israël verzocht de troepen na de feestdagen te la ten blijven. In Bethlehem worden met kerst veel toeristen verwacht. Dit jaar bezochten 1,2 miljoen toe risten de Westelijke Jordaanoever, drie keer meer dan in 2006. LONDEN - Britse agenten worden voortaan uitgerust met een verdo vingspistool. Tot nu toe droegen politieagenten in Groot-Brittannië in principe geen wapens, maar dat verandert nu volgens het ministe rie van Binnenlandse Zaken. De politie krijgt tienduizend extra elektronische verdovingspistolen ter beschikking. Ruim dertigduizend agenten wor den getraind om met de wapens om te gaan. HAMBURG - Het winterse weer heeft in Duitsland twee levens geëist en voor veel overlast ge zorgd. Dat liet de politie gisteren weten. In Soest in Nord- rhein-Westfalen kwam in het weekeinde een 43-jarige man door bevriezing om het leven. In Slees- wijk-Holstein overleed een 59-jari- ge vrouw door een combinatie van alcohol en kou. BRUSSEL - De Vlaamse omroepen VRT en VTM hebben gisteren een dvd ontvangen waarop drie gemas kerde en gewapende mannen drei gen met aanslagen tegen België. Aanleiding voor het dreigement is de deelname van Belgische militai ren en Fi6-gevechtsvliegtuigen aan de strijd tegen de Taliban in Afghanistan. De federale politie heeft de bood schap in beslag genomen voor on derzoek. BRUSSEL - Twee Belgische meisjes zijn zondagavond bevrijd uit het huis van een man in Gent. Dat meldden Vlaamse media gisteren. De meisjes van 14 en 15 jaar wer den mogelijk verdoofd met Rohyp nol en seksueel misbruikt. Ze kon den zich niets herinneren. De meisjes waren weggelopen uit een opvoedingstehuis. De man is aan gehouden. KINSHASA - Honderden burgers hebben in het oosten van Congo een VN-konvooi omsingeld en met stenen bekogeld. Het konvooi was tot stilstand ge bracht in de plaats Kibati door Congolese militairen die op zoek waren naar rebellen. Dat berichtte de BBC gisteren. Het Congolese le ger haalde ruim twintig man uit het konvooi, bond ze vast en pre senteerde ze aan de menigte als Tutsi-rebellen. BRUSSEL - In Baudour, een dorp in de Belgische provincie Henegou wen, is eergisteravond een baby lijkje gevonden in de woning van de moeder. De vriend van de 29-ja- rige vrouw trof het in een zak ver pakte lichaampje aan in een em mer. Hij waarschuwde daarop.de politie. De moeder van de zuigeling is aan gehouden en wordt ondervraagd om meer duidelijkheid te krijgen over het drama. De vrouw, die ook een dochter van acht jaar heeft, woont alleen in een appartement. Het is al de derde maal in korte tijd dat in België een dergelijke ma cabere ontdekking wordt gedaan. Twee weken terug werd een baby lijkje gevonden in een materiaal- hok van padvinders in de buurt van Leuven. Vorige week gebeurde hetzelfde in een bos in de provin cie Luxemburg. Kijk voor de volledige, voorwaarden op www vgz.nl/vitaalenzeker of bel 0900 - 8490 (lokaal tarief) om deze op te vragen. MOSKOU - Een Russische matroos is aangeklaagd wegens grove nala tigheid met dodelijk gevolg in ver band met het drama dat zich eer der deze maand in een Russische kernonderzeeër afspeelde. De matroos, Dmitri Grobov, wordt ervan beschuldigd op 9 no vember een brandblusinstallatie aan boord van het net van stapel gelopen schip in werking te heb ben gesteld, tijdens een proefvaart in de Japanse Zee. Een deel van het schip vulde zich met freongas, waardoor twintig mensen stikten en 2t gewond raakten. Aanvankelijk werd gemeld dat de blusinstallatie vanzelf in werking was getreden. De procureur-gene raal zei dat deze en andere moge lijkheden nog steeds niet worden uitgesloten. Mocht Grobov worden veroor deeld dan kan hij maximaal vijf jaar gevangenisstraf krijgen. Zorgverzekeraar Lekker bewegen is lekker leven. Daarbij kun je natuurlijk geen nekklachten gebruiken. Gelukkig kan deskundige aandacht problemen voorkomen. En daar hoeft Thea helemaal niet krom voor te liggen. Want met het VGZ 'Vitaal Zeker Pakket' wordt fysiotherapie tot wel 1.000,- vergoed. Dat zijn zo'n 40 behandelingen per jaar. En mocht Thea bovendien behoefte hebben aan chiropractie of osteopathie? Geen probleem. Bijna alle vormen van beweegzorg zitten standaard in het pakket. Zo zorgt VGZ altijd voor een polis die helemaal past bij uw persoonlijke situatie, met een complete dekking en vele aantrekkelijke extra's. Wilt u ook zo'n zorgpolis op maat? Op vgz.nl leest u er alles over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 76