sloeg De ene agent Zeeuws-Vlaanderen maakt feestje van uitslag waterschapsverkiezing Speculaas PZC Korpschef Vissers vindt dat veroordeelde brigadier niet ook nog eens intern moet worden bestraft De krant 5 weken voor 15 euro! Vft.Vi :fV{l 2 Dinsdag 25 november 2008 PZC Geniet van deze dag want daarna is het weer gedaan De boodschap van Femke Halsema in haar nieuwe boek sprak me erg aan. Aardiger tegen elkaar doen, iets be ter letten of dat wat je koopt nou echt nodig is en ont haasten. Vooral dat laatste spreekt me erg aan, onthaasten. Want zelfs het boek dat ik zojuist noemde heb ik niet gelezen. Daar heb ik natuurlijk geen tijd voor. De tijd van het jaar vind ik ook erg geschikt om te onthaasten. Gure dagen met mist, harde wind, sneeuw of ijs. Het meeste daglicht is vertrokken naar de andere kant van de wereld. Een koortsig kind dat opgekruld met het warme lijf tegen je aan hangt. En hoewel mijn groenteboer mij verzekert dat het een belabberd stoofperenjaar is, kan ik de ver leiding niet weerstaan. En zo staat iedere zondag een pannetje peren op de houtkachel te sto ven. De geur van kaneel vult het huis en we dopen de dagen om tot speculaasdagen. Dagen waarbij je het liefst achter een houtvuurtje geniet van een goed gesprek, een spelletje en lekker eten. In dat kader adviseer ik u volgend weekend een speculaasdag in te roosteren. Alle afspraken afzeggen, de was de was laten, het stof het stof en de rekeningen de rekeningen te laten. Pak Monopoly uit de kast, of moderner Catan en ga met uw kinderen een spelletje doen. Stuur uw partner de keuken in om warme chocolade melk te maken en koop voor die tijd een flink pak speculaas. Geniet van deze dag want daarna is het weer gedaan met de rust. Sint, de Kerstman, uw baas en collectieve sluitingsdagen staan in de rij om uw geestelijke gezondheid te bedreigen. U heeft op z'n minst één speculaasdag nodig om december te overle ven. Ik misschien wel twee. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns De ene agent sloeg beheerst, de andere niet, oordeelde gisteren de Middelburgse politierechter J. Hopmans. De ene agent werd door hem dan ook ontslagen van rechtsvervolging. De andere werd, conform de eis van officier van justitie C. de Kimpe, veroordeeld tot een boete van 300 euro. door Emile Calon COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5769 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 0800- 8060 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 -0231 231 Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Als je met een korte wa penstok bovenhands slaat neem je bewust het risico dat je iemand op zijn hoofd treft. Na het uitspre ken van die zin was duidelijk dat politierechter J. Hopmans een vijf tigjarige brigadier van de Zeeuwse politie zou veroordelen. Die agent uit de gemeente Veere stond gisteren samen met een col lega-brigadier uit Middelburg te recht omdat ze tijdens de scholie rendemonstratie van 23 november 2007 de zestienjarige scholier Ole Thijs zouden hebben mishandeld. De eerste met behulp van de korte wapenstok, de ander met de lange wapenstok. Andere agenten moesten zich niet verantwoorden. Want het was vol gens officier van justitie C. de Kim pe niet gelukt andere aangiftes van scholieren over het politieoptre den te koppelen aan individuele agenten. Bij aanvang van de zitting stelde Hopmans dat het politieoptreden van die dag niet ter discussie stond. Het ging alleen maar om het handelen van beide agenten te gen de ene scholier. Desondanks stond zowel rechter als de officier als raadsman D. Duijvelshoff zeer lang stil bij alles wat voorafging aan het moment dat de politie met de wapenstok de honderden scholieren uit elkaar joeg. Alle drie constateerden dat de politie die dag in z'n algemeenheid rustig en door Emiie Calon Geen verdere sancties, wel les sen trekken. Die reactie gaf interim-korpschef H. Vissers nadat een van zijn agenten gistermiddag was veroordeeld voor opzettelijke mishandeling van Ole Thijs tij dens het scholierenprotest van no vember vorig jaar. De hoofdcommissaris vindt de geldboete van driehonderd euro 'hard en vervelend' voor de bewus te agent. „Hij is in het gebruik van geweld tegen die scholier net iets langer doorgegaan. Bovendien beheerst was opgetreden. De bei de agenten getuigden ook dat ze juist dat hadden gedaan waarvoor ze waren opgeleid. Dat vond De Kimpe echter niet. De beide agen ten waren volgens haar te hard op getreden tegen Ole Thijs. Ze wees daarbij ook naar beelden die nog steeds op de website van YouTube circuleren. De beide agenten had den volgens haar de politielinie verlaten en sloegen de weglopen de scholier Ole Thijs meermalen tegen het hoofd, het lichaam en de benen. Ze vond wel dat de scho lier zich provocerend en ergerlijk had opgesteld. Maar zulke klappen had hij niet verdiend. Om die re den eiste ze tegen beide mannen elk een boete van driehonderd eu ro. Duijvelshoff vond het vreemd dat wel die brigadiers terecht stonden en niet hun chef Want die hoofd inspecteur had volgens hem ook Thijs geslagen. „Net als hun chef moeten deze twee niet vervolgd worden." Vervolgens bracht hij naar voren dat Thijs terecht was aangepakt. „Hij was de grootste amokmaker." Hopmans bracht om te beginnen naar voren dat elke agent blij moet zijn als zijn handelen kritisch heeft hij bovenhands geslagen. Dat past niet." De korpschef is bijzon der blij dat de tweede brigadier is vrijgesproken door de politierech ter. „Hij is van alle blaam gezui verd." Intern heeft het korps ook gekeken of twee leidinggevenden die dag fouten hebben gemaakt. Daar is volgens Vissers niets van gebleken. De veroordeelde brigadier is men tor van leerling-agenten. Hij leert hen wat een agent wel en niet mag en doet dat volgens de hoofd commissaris zeer goed. Ondanks wordt getoetst. Want alleen al het feit dat die beide agenten werden vervolgd, heeft grote onrust in het korps veroorzaakt. Vervolgens stel de hij dat de Middelburgse agent Thijs steeds beheerst had geslagen nadat hij het bevel had gekregen de wapenstok te gebruiken. „Op het moment dat Thijs zich verwij derde stopte u ook." Dat was voor hem reden de Middelburgse poli tieman te ontslaan van'rechtsver- volging. De politierechter stelde vervolgens dat de Veerse agent zich tegenover Thijs niet professioneel had gedra gen door bovenhands te slaan met de korte wapenstok. De agent, be geleider van leerlingagenten, was die dag naar Middelburg gereden toen duidelijk werd dat het scholie renprotest uit de hand liep. Hij had zijn studenten afgezet bij een kruising om daar het verkeer te gen te houden en was zelf naar de Breeweg gegaan om zijn collega's bij te staan. Omdat hij geen lange wapenstok had, leende hij een kor te wapenstok van een collega en hielp hen. Daarbij sloeg hij ook Thijs, 'omdat hij provoceerde', ver klaarde hij. Ook tijdens de zitting vond hij niet dat hij die dag iets fout had gedaan. Hij had gewoon zijn collega's geholpen de boel weer rustig te krijgen. Voordat de politierechter zijn uit spraak deed stelde de Middelburg se agent dat hij altijd alleen maar getracht had de samenleving leef baar te houden. Hij vond het ver schrikkelijk om alleen al terecht te staan. Zijn Veerse collega wilde niet eens zulke woorden spreken. „Ik ben alleen maar vreselijk kwaad." zijn strafblad ziet de korpschef geen enkele reden de bewuste poli tieman een andere functie te ge ven of hem op een andere manier disciplinair te straffen. Vissers vindt wel dat er lessen ge trokken kunnen worden uit het optreden van die dag. Het ging vol gens hem mis toen agenten de li nie verlieten. Vanaf nu zal tijdens de lessen benadrukt worden dat agenten tijdens zulke grootschali ge acties één linie moeten blijven vormen. En dat leidinggevenden het overzicht moeten behouden. Advocaat Duijvelshoff vond het vreemd dat wel de brigadiers terecht stonden en niet hun chef Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening 0e PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. In hel colofon treft u nadere informatie door Joeri Wisse MIDDELBURG/TERNEUZEN - Wie nog niet gestemd heeft voor de wa terschapsverkiezingen moet snel zijn. Burgers kunnen vandaag nog tot 12.00 uur een stembiljet inleve ren op de hoofdkantoren van de waterschappen in Middelburg en Terneuzen. Per post stemmen is al te laat, dat kon van 13 november tot 23 november 17.00 uur. Hoeveel mensen hun stem heb ben uitgebracht, kunnen de water schappen niet zeggen. Alle enve loppen die op de bus zijn gedaan, komen binnen op een responscen- trum in Alphen aan de Rijn. Daar worden ook de naar schatting en kele honderden biljetten die bij de kantoren in Middelburg en Terneu zen zijn ingeleverd verwerkt. Donderdag krijgen de waterschap pen een voorlopige uitslag binnen, 's Avonds om 19.00 worden die openbaar gemaakt. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen maakt daar een feestje van. Belangstellenden zijn welkom om het 'verkiezings café' in het bedrijfsrestaurant bij te wonen. De uitslagen worden afge wisseld met interviews met de lijst trekkers en optredens van de dia lectformatie Ambras. Op de 'sobe re' uitslagavond van Zeeuwse Ei landen zijn burgers eveneens - na telefonische aanmelding - welkom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70