o> Zeeland wil in 2010 ook etappe in de Giro Zorgstroom biedt toch op thuishulp Politieman voor geweld beboet Word ook abonnee! Mensen met Down zijn heel lang onderschat Baanrenner Theo Bos maakt overstap naar de weg 33 Tweede Kamer eist uitleg over variabele hypotheekrente. Moya Brennan durft nu elke uitdaging aan 29 Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8° Bewolkt DINSDAG 25 november 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 281 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Kritiek op rentebeleid DEN HAAG - De Tweede Kamer wil opheldering over de wijze waarop banken de hoogte van hun hypo theekrentes vaststellen. Volgens een onderzoek van de Consumen tenbond hebben banken de laatste tijd hun winstmarges bij hypothe ken met een variabele rente flink opgeschroefd. De risico-opslag die banken hun klanten in rekening brengen bo venop de rente die ze zelf moeten betalen, is volgens het onderzoek sinds augustus verdubbeld van ge middeld één tot twee procent. De onderlinge verschillen zijn erg groot. „Er zijn banken die een risi co-opslag van amper een kwart procent berekenen, terwijl andere voor geheel vergelijkbare hypothe ken twee tot drie procent opslag doorberekenen. Dat begrijp ik niet", zegt CDA-Tweede Kamerlid Elly Blanksma. Het CDA, maar ook de SP en de PvdA, willen dat minister Wouter Bos van Financiën snel duidelijk heid eist van de banken over de wijze waarop dit soort tarieven tot stand komt. Volgens Paul Tang, financieel spe cialist van de PvdA-Kamerfractie, lijkt het er op dat banken die mo menteel zelf goedkoper aan geld kunnen komen dat voordeel niet aan de consument doorgeven. „Bij sommige hypotheken met een va riabele rente kan de bank de op slag eenzijdig verhogen zonder de consument vooraf te informeren. We willen weten bij hoeveel hypo theken dit speelt." Brancheorganisatie Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) zegt geen zicht te hebben op de wijze waarop individuele banken de risico-opslag berekenen. „Dat is een zaak van onze leden afzonder lijk." Volgens de Vereniging van Ei genaren kiest tien procent van alle huizenbezitters voor een variabele rente. ALkV pagina 3: commentaar pagina 14: zelfonderzoek bank MIDDELBURG - Klanten van Zorg stroom krijgen ook de komende twee jaar hulp van hun vertrouw de thuishulp. De zorginstelling heeft toch een bod uitgebracht op de huishoudelijke hulp op Walche ren en Zuid-Beveland. Zorgstroom twijfelde omdat de tarieven die ge meenten betalen te laag zouden zijn. Om een tekort van 1 miljoen te voorkomen, is wel een reorgani satie nodig. pagina 21: 'Geknokt voor cliënt' MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft gisteren een bri gadier van de Zeeuwse politie ver oordeeld tot een boete van 300 eu ro. Tijdens de scholierendemon stratie van 23 november vorig jaar sloeg hij met een wapenstok scho lier Ole Thijs. Volgens de rechter was er sprake van mishandeling. Een tweede brigadier werd ontsla gen van rechtsvervolging. Volgens de rechter hanteerde die man be heerst de lange wapenstok. pagina 2: de ene agent sloeg be- heerst, de andere niet dé mSL Opstelling banken is verstandig reageer op www.pzc.nl Afstaan DNA door politiemensen niet meer dan logisch 76% oneens 24% aantal reacties: 559 door Frits Bakker MIDDELBURG - De Zeeuwse wieier- lobby richt zich voor 2010 niet al leen op de Tour de France, maar ook op een etappe in de Ronde van Italië. Een delegatie van de provincie, Middelburg en Terneu- zen is 13 december te gast in Vene tië om de presentatie van de Giro bij te wonen. De wielerronde start dat jaar vrijwel zeker in Amster dam en blijft enkele dagen in Ne derland. Het contact tussen de or ganisatie en Zeeland is gelegd door Cees Priem, mede-organisator van de Girostart. „De beslissing zal voor het eind van het jaar vallen. Mijn enige optie tot nu toe is Zee land als etappeplaats, voordat de ronde naar Gent rijdt." De voor keur gaat uit naar Middelburg. pagina 33: reactie Poppelaars DEN HAAG - Agenten krijgen uitleg over de pa- Den Haag tegen het plan van minister Verburg foto Robin Utrecht/ANP lingvisserij. Palingvissers demonstreerden giste- (Landbouw en Visserij) om de palingvangst in de pagina 27: palingvissers op de barricade ren voor het gebouw van de Tweede Kamer in maanden september en oktober stil te leggen. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 13; Beurs: 14; Menin gen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Agen da: 28; Cultuur: 29; Buitengebied: 30 en 31; Sport: 33 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. Sfeervolle riviercruise naar Düsseldorf en Bonn! Vertrek op 12-17-19/12 www.kras.nl/29119

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69