Skiparadijs in de Franse Alpen Topteam Opnieuw damtitel voor Tanja Chub naar laatste plaats Kampioene is vol lof over de organisatie in Zoutelande. Philip Deraes kan verwachtingen niet waarmaken. Halfpension Hotel Arcadien, vanaf 529,- per week pharosreizen.nl 36 Maandag 24 november 2008 PZC door Joop van den Oudenhoven DOETINCHEM - Het topteam 's Lands Welvaren is na de dubbele nederlaag van afgelopen weekein de afgezakt naar de laatste plaats in de eredivisie. In Doetinchem verloren de Zeeuwen met 4-2 van Dibo The City en directe" rivaal Ka- rel Lassche Speelautomaten. Treurnis alom bij teamcaptain Peter de Bree. Hij had zijn plaatsje ingeruimd voor de hoger inge schatte Belgische huurling Philip Deraes maar kwam bedrogen uit. De Belg bakte er weinig van zoals ook eerder al het geval was. „Dit valt me vreselijk tegen", zei de Middelburger na'afloop van het de bacle. „Ik had veel meer van hem verwacht. We staan nu laatste ter wijl we hier minstens twee pun ten moeten halen. Balen hoor." Alleen Ad Koorevaar zette zijn par tijen bandstoten in winst om. Wiel van Gemert verloor in het 71/2 eerst van Martien van der Spoel en daarna van Thomas Nockeman. Deraes verloor in het 47/2 van de Fransman Pierre Sou- magne in acht en van Micha van Bochum in zes beurten. door Daaf Kasse ZOUTELANDE - Tanja Chub, de in ternationaal grootmeester uit Bo- venkarspel, speelde gisteren in het Best Beach Hotel in Zoutelande re mise tegen haar enig overgebleven concurrente Vitalia Doumesh. Dat was voldoende om haar vijfde na tionale damtitel in de wacht te sle pen. Chub legde de basis voor haar titel al op zaterdag. In de voorlaatste ronde won ze van Iepie Poepjes. Makkelijk was dat niet, want de Friese veterane verdedigde zich aanvankelijk zeer sterk. Een lokzet bracht Chub succes. Poepjes dacht een dam te kunnen halen, maar die pakte Chub snel weer af Om dat Vitalia Doumesh won van Ge- ra Hol, ging Chub met een punt voorsprong op haar concurrente de slotronde in. „Een ideale uitgangspositie: ik hoefde geen spanningen te creë ren", vertelde Chub. „Ik moest al leen maar technisch gezien de juis te zetten spelen. Dat speelt best makkelijk." Omdat Doumesh in ge val van een nederlaag haar tweede plaats nog kon verspelen, ging ook zij omzichtig te werk. Na 41 zetten was alle muziek uit de stand op het bord en kwamen de twee vrou wen remise overeen. In veel opzichten leek dit toernooi De twee damfinalisten, Tanja Chub (I) en Vitalia Doumesh, wandelen door de duinen bij Zoutelande. foto Ruben Oreel op dat van vorig jaar. Ook toen vond het plaats in Zoutelande. Ook toen werd Chub kampioen met veertien punten en eindigde Doumesh met een punt achter stand als tweede. Maar volgens Chub zijn er ook grote verschillen: „Vorig jaar ging het lange tijd al leen tussen Vitalia en mij. Nu was de concurrentie veel groter. Na zes ronden waren er nog vijf vrouwen die meespeelden om de titel. Dit jaar vielen er ook veel meer verras- pw Net als vorig jaar speelt Chub in de finale tegen Vitalia Doumesh. Chub heeft met een punt voor sprong aan remise genoeg om de landelijke titel te pakken. sende uitslagen, zoals de klokne- derlaag van Nina Hoekman tegen Heike Verheul." Met vijf titels op zak kwam Tanja Chub op gelijke hoogte met Barba ra Graas. Met het record van Karen van Lith, die tussen 1986 en 1996 elf titels veroverde, houdt Chub zich naar eigen zeggen niet bezig. Vol lof was de kampioene over het organisatiecomité en de speelom- standigheden: „Alles wordt hier voor je geregeld, je hoeft je alleen maar met dammen bezig te hou den." Na het hectische Beijing, waar Chub op de World Mind Sports Games de tweede plaats be haalde, was de Walcherse kust een oase van rust voor haar. Achter Chub en Doumesh pakte Nina Hoekman toch nog de derde plaats. Zaterdag leken haar kansen op een podiumplaats verkeken na een even kansloze als onbegrijpelij ke nederlaag tegen Barbara Graas. Zondag kwam alles toch nog op z'n pootjes terecht. Tegenstandster Christien Fung ging lelijk in de fout, zodat Hoek man simpel een schijfje winst kon pakken. Dat voordeel gaf de Zut- phense damster niet meer uit han den. Omdat concurrente Heike Verheul tegen Iepie Poepjes in een simpele damcombinatie liep, werd het podium net als vorig jaar ge vuld door speelsters die hun oplei ding in de voormalige Sovjet-Unie genoten hebben. Van dat podium was Leonie de Graag ver verwijderd. Met vier punten, dezelfde score als vorig jaar, eindigde de uit Goes afkomsti ge speelster op de laatste plaats. In het slotweekend speelde ze twee keer gelijk: tegen Karlijn Overes en Gera Hol. Ondanks dat er geen po diumplaats voor haar was, mocht de jarige De Graag tijdens de prijs uitreiking op een demonstratie bord de prachtige combinatie la ten zien waarmee ze in de vierde ronde Barbara Graas had verrast. Voor Aart Walraven, voorzitter van de Stichting Damevenemen- ten Zeeland, smaakt dit toernooi naar meer: „We hopen op een vijf de NK vrouwen, maar ook een NK mannen zou natuurlijk prachtig zijn." --''V Les Arcs-La Plagne is het grootste skigebied van Europa. Hier kunt u fantastisch skiën, welk niveau u ook heeft. Bovendien profiteert u van 100% sneeuw zekerheid! En voor kinderen tot 16 jaar zijn er gratis ski's! Als u klaar bent met skiën, geniet u in uw hotel van een heerlijk diner. Uw verblijf U verblijft in hotel Arcadien in Are 1600, direct aan de piste. Het hotel en uw gerieflijke kamer zijn voorzien van alle comfort. Adviesprijs* lezersprijs* 20-12-26-12 €735,- 625,- 27-12-02-01 945,- 804,- 03-01-30-01 630,- 529,- 31-01-13-02 735,- 625,- 14-02 - 06-03 945,- 804,- 07-03-17-04 735,- 625,- Inbegrepen 7x overnachting met ontbijtbuffet 7x viergangenmenu Kortingen (bij 2 volbetalenden op kamer, max. 4 pers. op kamer) Kinderen 0 t/m 6 jaar100 Korting3e persoon vanaf 7 jaar: 30% Korting 4e persoon vanaf 7 jaar: 20% (27/12-02/01 en 14/02-06/03) of 40 (overige periodes) Gratis skihuur voor kinderen tot 16 jaar indien ouders ski's huren: zie webwinkel Meer informatie en boeken bestel opwww.pzc.nl/webwinkelcategoriereizen (autovakanties). Of bel Pharos Reizen 0900 365 65 65 (20 cpm) of bij uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 11705. prijzen in per persoon per week. Niet inbegrepen, reserveringskoten en kosten calamiteitenfonds. Deze superkorting geldt voor boekingen gemaakt vóór 5/12/08. PARTNER VAN ANWB LEZERSEXTRA PZC Voor algemene vragen over LezersExtra belt u met de afdeling Lezersservice van de PZC 0800 - 0 231 231 of mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56