OD nul DUnfcCn Volleybalteams VVS'92 kunnen niet stunten tegen klassementleiders Drie punten voor tafeltennissers TTCM in inhaalduel met Zwolle Eerste puntje voor handballers EMM Swift kan titelkandidaat Kinderdijk lang blijven volgen maar verliest. Mytilus boekt tegen Zovoc tweede opeenvolgende zege. Kimberley 't Hooft ook volgend seizoen in de eredivisie. Minioren Luctor naar finale Speedo Meet Middelburgse vrouwen niet opgewassen tegen Tornado Breda. w PZC Maandag 24 november 2008 35 MIDDELBURG - Overgangsklasser Fortis verloor zaterdag ook het tweede duel van de zaalkorfbal- competitie. Albatros was met 13-10 te sterk. Albatros-Fortis 13-10: De Sou- burgse ploeg - nog zonder Chaïm Koole en Chalana Janisse - kwam met 4-1 achter, maar daarna begon het te lopen. „Het werd een gelijk- opgaande wedstrijd", zei trainer Crucq. Bij 10-12 ging Fortis al- les-of-niets spelen, maar bereikte niet het gewenste resultaat. Scores Fortis: Niels Bebelaar en Rem- co Crucq 3, Chantal Caljouw 2, Jessica de Boer en Remi van de Broeke 1. Korbatjo-Tjoba 10-13: De eerste klasser uit 's-Heer Hendrikskinde ren speelde 'zeker niet oogstre lend', vond trainer Chris van Put. „We hadden grote moeite met het felle spel van Korbatjo." Toch bleef Tjoba steeds aan de goede kant van de score. Bij rust leidde de ploeg met 4-7. Dat het achttal nu op vier uit twee staat, zegt de trai ner niets. „Met Swift en Korbatjo hebben we niet de sterkste ploe gen gehad." Scores Tjoba: Cerben van Boven 4, Ro bert van Schaik en Niels Westmaas 3, Jouri van de Broeke 2 en Johanneke Vleugel 1. Swift-Kinderdijk i7-i9:Swift lever de tegen het titelkandidaat Kinder dijk veel strijdlust. Daardoor ble ven de Middelburgers goed in het spoor van de gasten. Bij rust stond het 9-9, nadat de thuisploeg tegen een 4-7-achterstand had aangeke ken. In de tweede liep Kinderdijk weer uit, waarna Swift weer terug kwam. „Hun surplus aan ervaring gaf in de slotfase de doorslag", al dus Swift-trainer Gillessen. Scores Swift: Ivo de Hond 6, Richard Geldof 5, Vera Kuijper 3, Paul van den Berg, Anita Hoekstra en Mathijs Pagé 1. TOP-ODO 21-20: „Een prachtige wedstrijd. Het was jammer dat die na zestig minuten afgelopen was", zei TOP- trainer Edwin Coppool- se. De Arnemuidse tweedeklasser had steeds een kleine voorsprong. „Pas aan het einde kregen op 19-15 een gat van vier punten", zei Cop- poolse. „Maar dat verschil konden we niet vasthouden." Scores TOP: jeanine Marijs 6, Petra de Ridder 5, Leon van Belzen en jantine Meulmeester 3, Nelleke van Belzen 2, Corné Bezemer en Frank Bouwsma 1. Ventura Sport-All Ready 7-9: De Zierikzeeënaars kwamen tegen over een stugge ploeg te staan. Bij rust leidde de tweedeklasser met 3-6. Die voorsprong kwam in de tweede helft niet in gevaar. Scores All Ready: Dennis Voshart 3, Henk de Graaf 2, Krista Bergsma, Yvon ne Joziasse, Remy Quist en Anouk van Tiggelhoven 1. Togo-Stormvogels 11-11: Zowel de Goesenaren als de Westkappelaars konden leven met het gelijkspel. De derdeklassers gingen tot halver wege de tweede helft gelijk op. Toen sloeg Stormvogels een gaatje: 8-10. Na 9-11 had Togo echter nog een goede eindsprint. De thuis ploeg kreeg via Marcel Viergever zelfs nog een kans op 12-11, maar hij miste zijn doorloopbal. Scores Stormvogels: Frank Peene 5, Arjen Schoe 4, Arja Groenleer en Niek Peene 1. Good Luck-Ondo 5-15: Verdedi gend stond het als een huis, consta teerde Ondo-trainer Hoefkens te vreden. Bovendien schoot zijn ploeg met scherp. Bij rust stond het 1-7, na de pauze liep de ploeg zelfs uit naar 1-10. Ondo speelde de wedstrijd vervolgens rustig uit. Scores Ondo: Martijn Walraven 5, Rob bie Mesu en Joris Hoogwerf beiden 2, Wim Allaart, Hagar Hoogwerf, Ruth Holmes, René Groenleer, Annelie Wis se en Sanne Allaart allen 1. Luctor-Seolto 3-13: Het belangrijk ste aandachtspunt voor Seolto was om gemotiveerd te blijven, beken de trainer Richard Ollefers. De ze ge kwam echter geen moment in gevaar. Bij de rust,stond het 2-6. Aardig detail: vorige week incas seerde Seolto in de eerste helft maar één treffer, zaterdag in de tweede helft. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur en Chris Mol beiden 3, Tom Harthoorn en Maurice Brul beiden 2, Anniek Reij- nierse, Remy Schuring en Marielle Fran- cke allen 1. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus hebben in de tweede divi sie de smaak te pakken. Tegen Zo voc werd de tweede zege op rij ge boekt: 3-1. Beide standaardteams van WS'92 verloren voor eigen publiek. Mytilus-Zovoc 3-1 (25-14, 26-24, 18-25, 25-23): De thuisploeg begon ijzersterk en liet Zovoc aanvanke lijk alle hoeken van de zaal zien. Vooral in de eerste set stond er geen maat op het Goese spel. Na een ruime zege moest Mytilus in het tweede bedrijf geruime tijd in de achtervolging. In een boeiende slotfase werd een 21-24-achter- stand omgezet in een zwaar be vochten zege. Na die opsteker MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Delta/Middelburg verlo ren op gistermiddag de inhaalwed strijd van Tafeltennis Zwolle met 3-7. John Scott bleek, ondanks een flinke verkoudheid, weer onver slaanbaar. De mannen van Zwolle kwamen een half uur te laat in de Zandkuil (speelzaal TTCM) aan en kregen van de scheidsrechters geen tijd om in te spelen. Middelburg kon dit kleine voordeel niet benutten. Wouter van der Mark verloor zijn eerste wedstrijd met 3-1- van kop man Gerben Last. Scott trok de stand gelijk met een degelijke over winning op Matthias Sijstra. Len- nard Rodenburg had weinig kans tegen voormalig jeugdtopper Ro- kwam de klad erin. Zovoc, dat op de ranglijst met drie punten meer naar Goes was gekomen, profiteer de daarvan en wikkelde overtui gend af naar winst. Ook in de vier de set keek Mytilus lang tegen een achterstand aan. Met een paar suc cesvolle omzettingen aan het net werd de Zovoc-aanval blokkerend aan banden gelegd. Bovendien re sulteerden een paar goede service beurten in fraaie Goese aanvallen. Dat leidde uiteindelijk tot de beslis sende setzege. WS'92-WIK/Univé 0-4 (15-25, 23-25, 20-25, 21-25): Met een verre van complete ploeg slaagden de Vlissingse mannen er niet in het de koploper lastig te maken. De Vlissingse pass en spelverdeling waren te wisselvallig om tegen de degelijk spelende bezoekers het ini tiatief te nemen. Dat gebeurde voor het eerst in de slotfase van de tweede set, toen WS'92 was over geschakeld naar twee spelverdelers en een 8-17-achterstand had omge zet in een 23-22-voorsprong. Met uitzicht op winst ging het echter alsnog mis. In het restant van het duel zat het de thuisploeg op be slissende momenten niet mee en viel de bal voor de koploper steeds aan de goedé kant. WS'92-Zuvo 1-3 (17-25, 16-25, 20-25, 25-22): Ondanks een neder laag verliet WS'92 de zaal met een goed gevoel. Zuvo bleek een ij zersterk team en speelde als een echte koploper. De bezoekers blon ken vanuit een prima pass vooral uit met een nauwelijks te stoppen middenaanval. WS'92 bleef ge durfd van eigen kracht uitgaan en klampte in.de derde set al geruime tijd aan. In de laatste set had WS'92 vanaf het begin het initia tief. Een vroeg opgebouwde kleine voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. bertjan van der Heijden. Nadat ook het dubbel kansloos verloren ging, wist John Scott het team in de race te houden met een zwaar- bevochte overwinning in vijf ga mes op Last. Hierna was de koek op en kon alleen Scott nog een overwinning boeken op Van der Heijden. Wouter van der Mark had het vier de punt op zijn bat tegen Sijstra. maar liet zes matchpoints glippen waardoor hij zijn opponent na vijf games toch nog de hand moest schudden. Ondanks het verlies kruipt het team naar de veilige vierde plaats in de stand, waar het volgende week een voorsprong van twee TTCM verliest met 3-7 van koplo- per Zwolle. Met nog één wed strijd te gaan verdedigen de Mid delburgse tafeltennissers een voorsprong van 2 punten op llac. punten moet verdedigen op con current Illac. TTC Delta Middel burg zal dan in eigen huis punten moeten scoren tegen de nummer laatst SKF, waar llac een bedui dend zwaarder programma heeft omdat het Tafeltennis Zwolle treft. De jongens van Middelburg wis ten in het landelijk A een 3-7- over winning te boeken in en tegen Venray. William Marinissen bleef weer ongeslagen. Patrick Vroomen en Kristian Davidse wisten twee overwinningen te boeken. On danks deze overwinning heeft het team geen kans meer op plaatsing voor de kampioensgroep. Kimberley 't Hooft redde zaterdag met FvT uit Schiedam het vege lijf in de eredivisie vrouwen. De ploeg versloeg Amsterdam met 5-2 en hield daardoor ttc Hilversum ach ter zich. De Middelburgse 't Hooft won haar beide partijen. dooi Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De mannen van EMM hebben hun eerste puntje in de tweede klasse te pakken. Ze speelden met 20-20 gelijk tegen Dongen. Mannen EMM-Dongen 20-20: Na weken van malaise lijkt het Middelburgse gezelschap dan toch eindelijk wakker geschud. Vooral de wanprestatie tegen Internos 3 een week terug heeft velen aan het denken gezet. Door de reeks van blessures stond EMM stijf onder aan in de tweede klasse. Wellicht dat er na Dongen een sprankje hoop gloort. „Van een juichstem ming is nog lang geen sprake", be nadrukte trainer Hans Dierickx met klem. Gisteren werd in ieder geval op alle fronten gestreden. Knap was de veerkracht bij een 13-17-achterstand. „Ik heb spelers op veel posities gewisseld", liet de geplaagde Dierickx weten. „Er moest wat gebeuren." Komende week verlaat ook de Fransman Ben Alexandere de ziekenboeg. EMM-Tornado Breda 19-25: De hoge notering van de Brabantse gasten is niet toevallig. Daarvoor schuilt er teveel kwaliteit in de ploeg. Om de jonge garde uit Bre da te kloppen moet je van huize komen. Daar zijn ze bij EMM ook inmiddels wel achter gekomen. Met hard werken probeerde de équipe van Hans Nijsen het klasse- verschil te compenseren Maar aan het eind van de rit was de kloof nog altijd zes treffers in het voor deel van de bezoekers. En daar was niks op af te dingen. EMM had met Marieke Riemens (7 tref fers) en Petula Brasser (8 treffers) Een speler van EMM baant zich een weg door de verdediging van Dongen. foto Ruben Oreel twee uitblinkers. Vooral op fysiek gebied kwam de rest van de ploeg er niet aan te pas. Dat werd vooral na de pauze, die aanbrak bij 11-14, helder. Door de persoonlijke dek king op Marieke Riemens werd de EMM-aanval aan banden gelegd. Op allerlei manieren probeerde EMM de Brabantse muur te slech ten, maar dat lukte niet. Scores EMM: Petula Brasser 8, Marieke Riemens 7, Anouk Castenmiller, Ariska Tax, Ayla Engels en Denise Bergkamp 1. VLISSINGEN - De Miniorenzwem- ploeg van Luctor et Emergo heeft zich gekwalificeerd voor de Neder landse Speedo Club Meet. In de Zeeuwse voorronde, die de club zelf organiseerde in Vlissingen, fi nishten de 18 zwemmers van de Middelburgse club als eerste. Met individuele overwinningen voor Hinke Oosterhoff, Nikita van den Ouden, Shanice Beekman, Jens Ingelse, Casper Zwier, Philip van Moll en estafettesucces bij de meisjes en de gemengde ploeg- scoorde Luctor 1614.85 punten. Op wat voor positie Luctor daarmee komt is nog niet duidelijk, wel staat vast dat de Zeeuwse winnaar naar de Nederlandse Speedo Meet gaat in maart 2009. Runner up was De Stormvogel, dat tot een score van 1727 secon den kwam en daarmee nog net voor De Schelde uit Terneuzen ein digde (1773 seconden).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55